אלוני חץ: גידול של 43% ברווח הנקי וחלוקת דיווידנד של 47.8 מיליון שקל

הכנסות החברה ברבעון השני של 2018 הסתכמו ב-462 מיליון שקל, לעומת 370 ברבעון המקביל אשתקד ■ הקבוצה מחזיקה בישראל ב-58% מאמות השקעות ובכ-66% מאנרג'יקס אנרגיות מתחדשות

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ
נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץצילום: דודו בכר

חברת האחזקות אלוני חץ פירסמה היום (ה') דו"חות כספיים, והציגה רווח נקי (שמיוחס לבעלי המניות) של 171 מיליון שקל. זהו גידול של 43% לעומת הרבעון המקביל אשתקד - אז עמדו שיעורי הרווח על 119 מיליון שקל. החודש קיבל דירקטוריון החברה החלטה על חלוקת דיווידנד של 47.8 מיליון שקל בספטמבר (28 אגורות למניה).

הכנסות החברה ברבעון השני של 2018 הסתכמו ב-462 מיליון שקל, לעומת 370 ברבעון המקביל אשתקד. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה נכון ליום המאזן הוא 5.7 מיליארד שקל (הון עצמי של 33.35 שקל למניה).

אלוני חץ היא חברת אחזקות שמתמחה ומתמקדת בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל. הקבוצה פועלת בחמישה שווקים עיקריים: ישראל, ארה"ב (וושינגטון ובוסטון), שווייץ ובריטניה. בישראל מחזיקה הקבוצה ב-58% באמות השקעות ובכ-66% באנרג'יקס אנרגיות מתחדשות, העוסקת בהקמת מערכות להפקת חשמל באמצעות אנרגיות מתחדשות.

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ, התייחס היום לנתונים שהציגה אמות השקעות. "אמות הציגה צמיחה בכל הפרמטרים, ושמירה על שיעורי תפוסה גבוהים", אמר. חץ התייחס גם לפרויקט הדגל המוביל של אמות (בשותפות עם גב ים): פרויקט תוצרת הארץ (TOHA) שלב א', בשטח של כ-57 אלף מ"ר עילי שנמצא בשלבי הקמה מתקדמים. חץ ציין כי 85% משטחי ההשכרה של הפרויקט שווקו בהצלחה במחירי שיא.

"אני רואה בכך עדות נוספת לחוזקו של שוק המשרדים", אמר. במקביל, ציין כי השותפות פועלות לקידום שלב ב' של הפרויקט (ToHa2) ובאוגוסט אושרה להפקדה תוכנית בניין עיר (תב"ע) לתוספת זכויות בנייה בשטח של 140 אלף מ"ר עילי".

ברבעון החולף המשיכה אמות להעמיק גם את זרוע הפעילות שלה בתחום המרכזים הלוגיסטיים. במאי האחרון חתמה אמות על הסכם עם שופרסל, שבמסגרתו יקימו החברות במשותף, אמות (75%) ו שופרסל (25%), מרכז לוגיסטי בשטח של כ-34 אלף מ"ר ומשרדים בשטח של כ-6,000 מ"ר במודיעין. המרכז הלוגיסטי יושכר לשופרסל לתקופה של 15 שנה עם אופציה להארכה. ביוני 2018 גייסה אמות הון בסך 331 מיליון שקל, מתוכו השקיעה 115 מיליון שקל.

בכל הנוגע לאנרג'יקס, החברה מציינת כי בתום הרבעון הראשון היא עידכנה את טווח תחזיותיה ל-2018, והעריכה כי הכנסותיה מחוות הרוח בפולין יגדלו בכ-20 מיליון שקל, לאור העלייה החדה במחירי החשמל השחור בפולין במקביל למגמת העליה במחיר התעודות הירוקות. עליית המחיר, הן של החשמל השחור והן של התעודות הירוקות, נמשכה במהלך הרבעון השני, והמגמה הזו נמשכת עד היום.

תעודות ירוקות הן תעודות שמונפקות על ידי רשות החשמל הפולנית כנגד כל מגה ואט לשעה של חשמל מאנרגיה ירוקה. התעודות שנסחרות בבורסה ייעודית בפולין נרכשות על ידי יצרני חשמל כדי לעמוד במכסת האנרגייה הירוקה שאליה הם מחויבים מכלל החשמל.

בנוסף, אנרגי'קס השלימה הקמתם של ארבעה מתוך תשעה פרויקטים פוטו וולטאים שאותם הקימה במסגרת הזכיה במכרז הראשון של רשות החשמל בהספק של MWp90. ההפעלה המסחרית של הפרויקטים הללו צפויה עד סוף 2018. החברה מציינת כי הקמת פרויקטים פוטו-וולטאים בהספק נוסף של 52MWp, מכוח מכרז שני שפרסמה רשות החשמל, צפויה להתחיל בשבועות הקרובים, וחיבורם לרשת צפוי במחצית שנת 2019.

בארה"ב, מחזיקה אלוני חץ ב- 44% מ-Carr, חברה פרטית שעוסקת בנדל"ן מניב לצרכי השכרה, ניהול ואחזקה של בנייני משרדים באזור מטרופולין וושינגטון הבירה בבוסטון, מחזיקה הקבוצה 55% בשלושה מבני משרדים בשותפות עם Oxford Properties. בשווייץ מחזיקה הקבוצה ב-12.2% ב-Swiss Property AG PSP, חברת נדל"ן מניב בשווייץ. בבריטניה הקבוצה פועלת באמצעות אחזקה בקרנות השקעה בנדל"ן Brockton Capital.

בכל הנוגע ל-Carr, החברה מציינת כי היא מפתחת כיום חמישה פרויקטים בסכום מצטבר של 1.54 מיליארד דולר מתוכם ארבעה פרויקטים נמצאים בשלבי בנייה, שבהם הושקעו עד לתאריך המאזן כ-833 מיליון דולר. בנוסף, בהתאם להחלטה שקיבל דירקטוריון Carr בדבר הרחבת פעילותה לבוסטון, Carr בודקת ומנהלת משאים ומתנים שונים בדבר פרויקטים יזמיים בבוסטון בהיקפים משמעותיים כולל נכסים מניבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker