מגדל חוזרת לרווחיות ברבעון בזכות שחרור ביטחונות מהפנסיות

בתחום החיסכון ארוך הטווח, התחום העיקרי של מגדל, סיכמה החברה את הרבעון עם רווח כולל של 449 מיליון שקל - לעומת רווח כולל של 96 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דורון ספיר, לשעבר מנכ"ל מגדל ביטוח
דורון ספיר, לשעבר מנכ"ל מגדל ביטוחצילום: עופר וקנין

שחרור התחייבויות של 531 מיליון שקל הוביל את מגדל לסכם את הרבעון השני של 2018 ברווח כולל של 261 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 141 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה החברה הבוקר (א'). שחרור הכספים נעשה לאור עלייה בתשואות בשוק האג"ח, שאיפשר לחברה להניח לחלק מכריות הביטחון שהפקידה לטובת התחייבויות פנסיוניות עתידיות שלה, דוגמת פוליסות מבטיחות תשואה.

במחצית הראשונה של 2018 רשמה החברה רווח כולל של 230 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 450 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד. בחודש שעבר דיווחה החברה שתחלק דיווידנד בגובה של 66 מיליון שקל. מי שתחלק את הדיווידנד זו החברה האם של מגדל ביטוח, מגדל אחזקות, ומקור הכסף מדיווידנד שחילקה מגדל שוקי הון, החברה האחות של מגדל ביטוח.

בתחום החיסכון ארוך הטווח, התחום העיקרי של מגדל, סיכמה החברה את הרבעון עם רווח כולל של 449 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 96 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. המקור לרווח הוא עלייה בעקום הריבית שגרמה להקטנת ההפרשות בסך של כ-531 מיליון שקל (לפני מס) ברבעון השני של 2018, ובכ-483 מיליון שקל (לפני מס) במחצית הראשונה של 2018.

בתחום ביטוח הבריאות סיכמה החברה את הרבעון עם רווח כולל (לפני מס) של 16.9 מיליון שקל, לעומת רווח כולל (לפני מס) של 30 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. את המחצית הראשונה סיכמה החברה עם רווח כולל של 13.2 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 35 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. זאת, למרות שסכום הפרמיות שהורווחו ברוטו הסתכם במחצית הראשונה של 2018 בכ-723 מיליון שקל, לעומת כ-642 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול  של כ-13%. בחברה ציינו כי הירידה ברווחיות נובעת מהפסדים בשוק ההון.

בתחום הביטוח הכללי סיכמה החברה את הרבעון עם הפסד כולל (לפני מס) של 16 מיליון שקל, לעומת רווח כולל (לפני מס) של 21.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. סכום הפרמיות ברוטו בביטוח כללי הסתכם במחצית הראשונה של 2018 בכ-1.4 מיליארד שקל, לעומת כ-1.2 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד - עלייה של כ-16%.

העלייה בפרמיות ברוטו לעומת התקופה המקבילה אשתקד התבטאה בעיקר בביטוחי הרכב, והושפעה ברובה מזכייתה של מגדל ביטוח במכרז ביטוח רכב לעובדי המדינה ל-2018 שנכנס לתוקף ברבעון הראשון של השנה, בהיקף פרמיות ברוטו בסך של כ-188 מיליון שקל. החברה מסבירה את הירידה ברווחיות בתחום בעקבות עלייה באינפלציה וקיטון ברווחיות משוק ההון.

בית ההשקעות מגדל שוקי הון מסכם את הרבעון עם רווח כולל (לפני מס) של 1.4 מיליון שקל, לעומת רווח כולל (לפני מס) של 3.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

דורון ספיר, מנכ"ל מגדל ביטוח וחברת האחזקות: "מגדל מסכמת רבעון שני מוצלח. הגידול ברווח הכולל ברבעון בכ-85% נובע בעיקרו מתחום חיסכון ארוך טווח – תחום הפעילות המרכזי של החברה. העלייה בעקום הריבית לטווח ארוך איפשרה שחרור והכרה ברווח מפעילות זאת בהיקף של מעל 500 מיליון ברבעון.

"מנגד, הירידה באיגרות החוב והעלייה במדד המחירים הקטינו את הרווח הכולל. לראשונה חצתה החברה את רף 250 מיליארד נכסים מנוהלים, ולאחר תקופה חזרה להוביל בתשואות של הפוליסות המשתתפות וקרנות ההשתלמות ברבעון ומתחילת השנה. אנו נמשיך לפעול בכל הערוצים על מנת להבטיח את המשך התנופה של החברה בראיית טובת לקוחותינו ועמיתינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker