משבר ההנפקות: אי.בי.אי צופה ירידה מהותית בהכנסותיה ברבעון השלישי

פועלים אי.בי.אי רשמה הכנסות של 20.5 מיליון שקל ברבעון השני של 2018 ■ החברה נפגעה מהירידה בהנפקות של איגרות חוב של חברות נדל"ן אמריקאיות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין הבורסה לניירות ערך
בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביבצילום: יעל אנגלהרט

חברת החיתום פועלים אי.בי.אי , שבשליטת בית ההשקעות אי.בי.אי (30.5%) ובנק הפועלים (28.9%), צופה שהכנסותיה יירדו מהותית ברבעון השלישי של 2018 בהשוואה לשני הרבעונים הראשונים של השנה ולעומת הרבעון השלישי של 2017.

פועלים אי.בי.אי מסבירה את הערכתה בדבר ירידה חדה בהכנסותיה ברבעון הנוכחי בחולשה בשוק ההנפקות; בהתחשב במגמת הפדיונות בשוק איגרות החוב שהתגברה ברבעון השלישי; בעליית התשואות בשוק איגרות החוב הקונצרניות; וכן בשל מיעוט ימי המסחר בספטמבר הקרוב בשל עיתוי החגים.

פועלים אי.בי.אי רשמה הכנסות של 20.5 מיליון שקל ברבעון השני של 2018 והכנסות של 21.0 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. החברה נפגעה מהירידה בהנפקות של איגרות חוב של חברות נדל"ן אמריקאיות בעקבות העלייה בריבית בארה"ב; העלייה במרווחי התשואות של איגרות החוב הקונצרניות לעומת התשואה על איגרות החוב הממשלתיות; פדיונות בקרנות איגרות חוב; וביצועים חלשים של החברות האמריקאיות שהנפיקו עד עתה וחלקן התקרבו לחדלות פירעון.

פועלים אי.בי.אי, שמנוהלת על ידי ירון מוזס, יורדת ב-1.65% בתגובה להודעה ומשלימה ירידה של 35% ב-12 החודשים האחרונים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker