אבגול עברה לרווח של 5 מיליון דולר - בעקבות גידול במכירות ופיחות השקל

הכנסות אבגול צמחו ברבעון השני של השנה ב-22.7%, והסתכמו ב-107 מיליון דולר ■ הרווח הגולמי צמח ב-11.6%, והסתכם ב-17.4 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
המפעל של אבגול בברקן
המפעל של אבגול בברקן

שלושה שבועות לאחר העברת השליטה לאינדורמה התאילנדית, פירסמה הבוקר (ראשון) אבגול תוצאות כספיות טובות לרבעון השני של 2018.

אבגול מייצרת ומשווקת מוצרי בד לא ארוג המשמשים חומר גלם לחיתולים חד פעמיים לתינוקות ולמבוגרים, וכן לתחבושות היגייניות ומגבונים. אבגול, שנסחרת בשווי שוק של 1.1 מיליארד שקל, הרוויחה 5.2 מיליון דולר ברבעון השני של 2018, בהשוואה להפסד של מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017.

הכנסותיה של אבגול צמחו ב-22.7% ברבעון השני של 2018 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017, והסתכמו ב-107 מיליון דולר. הגידול בהכנסות נבע מעלייה כמותית של 15% ומעדכון מחירים בעקבות עליית מחיר חומר הגלם. על פי הסכמיה עם רוב הלקוחות, אבגול מעדכנת מדי שלושה חודשים את מחירי המכירה בהתאם לשינויים במדד מחירי חומרי הגלם הממוצעים.

אבגול מסבירה את הגידול הכמותי בהפעלת קווי ייצור חדשים בדימונה, בהודו ובארה"ב. החברה חתמה במחצית הראשונה של 2018 על הסכם לחידוש הסכמי אספקה עם אחד מלקוחותיה העיקריים, שאת שמו היא אינה מציינת. ההסכם הוא לתקופה של שנתיים בצפון אמריקה ולתקופה של שנה בשאר האזורים. ההסכם כולל גידול צפוי במכירות, אך גידול זה לווה במתן הנחות במחיר, בעיקר בצפון אמריקה. החברה קיזזה חלק מהשפעה זו על ידי שיפור בהסכמי הרכש של חומרי הגלם שנחתמו עבור 2018.

הרווח הגולמי של אבגול צמח ב-11.6% ברבעון השני של 2018 בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, והסתכם ב-17.4 מיליון דולר, שהם 16.3% מהמחזור, לעומת 18% מהמחזור במקביל ב-2017.

השחיקה ברווחיות הגולמית נבעה מיעילות נמוכה מהממוצע בחברה של קווי הייצור החדשים בהודו ובארה"ב, כך שההוצאות הקבועות הנוספות הכרוכות בהפעלתם השפיעו לשלילה על הרווח הגולמי. גורם נוסף לשחיקה ברווחיות הגולמית הוא עלייה בסך ההנחות שניתנו ללקוח המרכזי של החברה על פי ההסכם החדש שנחתם עמו.

הרווח התפעולי של אבגול צמח ב-11.6% ברבעון השני של 2018 לעומת הרבעון המקביל ב-2017, והגיע ל-8.3 מיליון דולר, שהם 7.8% מהמחזור, בהשוואה ל-8.5% מהמחזור במקביל ב-2017. השחיקה ברווחיות התפעולית נובעת מהירידה ברווחיות הגולמית ומגידול של 12.5% בהוצאות המכירה והשיווק כתוצאה מעלייה בהוצאות האחסנה והתובלה בשל הגידול בכמות שחברה מכרה לשווקים גיאוגרפיים מרוחקים מאתרי הייצור.

המעבר לרווח הסתייע בירידה חדה של 72% בהוצאות המימון נטו של החברה ברבעון השני, כתוצאה מההכנסות של 2.8 מיליון דולר בעקבות הפרשי שער על האג"ח השקליות מסדרה ג' ברבעון החולף בשל פיחות של השקל כלפי הדולר. זאת, לעומת הוצאות של 3 מיליון דולר על הפרשי שער בגין סדרת אגרות החוב שלא גודרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker