הכנסות איתמר צמחו ב-20%; החברה בדרך לרישום בנאסד"ק

ההפסד התפעולי של איתמר מדיקל הצטמצם ל-445 אלף דולר ברבעון השני של 2018 ■ מניית החברה מגיבה בעליות של יותר מ-4%

גיא ארז
גיא ארז
 מכשור רפואי של איתמר מדיקל
מכשור רפואי של איתמר מדיקל צילום: Shlomo Shoham
גיא ארז
גיא ארז

הכנסותיה של איתמר מדיקל , המפתחת, משווקת ומוכרת מכשירים רפואיים לא פולשניים לאבחון וטיפול בהפרעות נשימה בשינה, הסתכמו במחצית השנה הראשונה של 2018 ב-11.5 מיליון דולר, עלייה של 22% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו הבוקר (א').

ההפסד התפעולי של איתמר הצטמצם במחצית השנה ל-970 אלף דולר, לעומת כמעט 2.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, וההפסד ברבעון השני הסתכם ב-445 אלף דולר, לעומת כמיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017. מניית החברה מגיבה לדו"חות בעלייה של יותר מ-4% - לשווי של 343 מיליון שקל.

איתמר, המפרסמת דו"חות כספיים פעמיים בשנה, הודיעה כי תירשם בקרוב למסחר בנאסד"ק, באמצעות תעודות ADR, ובתחילה לא תגייס הון, אך ייתכן שתעשה זאת בהמשך. מטרת הצעד היא לחזק את בסיס המשקיעים, ולאפשר לה להגדיל את המסחר במניה על ידי גופי השקעה אמריקאיים וזרים. מנהלי החברה מקווים כי המשקיעים האמריקאים, הנוטים לתמחר חברות מסוגה לפי ההכנסות (ולא לפי הרווח נקי), ימצאו אותה אטרקטיבית יותר מהמשקיעים הישראלים. מתחילת השנה איבדה המניה בתל אביב כ-10%, לאחר שירדה בשיעור דומה ב-2017.

הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר מגידול של 41% במהלך המחצית ו-21% ברבעון בהכנסות מוצר הדגל של החברה, ה-WatchPAT. ההכנסות נבעו מגידול במספר הרכיבים המתכלים שנמכרו בארה"ב, ומגידול של 51% במחצית במכירות במסגרת הסכם ההפצה עם פיליפס יפן. ההכנסות ממכירת המוצר בארה"ב הגיעו לשיא של כ-4.2 מיליון דולר ברבעון השני של 2018, בהשוואה להכנסות של כ-3.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד - גידול של 24%.

הרווח הגולמי של איתמר עלה ב-25%, ל-8.8 מיליון דולר במחצית השנה, והוא כ-77% מההכנסות לעומת 76% בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הסיבה כך היא עלייה במכירות והתייעלות בתהליכי הייצור. החברה מתקרבת לאיזון תפעולי (כאמור, הפסד של 970 אלף דולר) ופרט לעלייה בהכנסות, הוצאות המחקר והפיתוח שלה הצטמצמו, והוצאות המכירה, השיווק, הנהלה וכלליות עלו קלות. בשורה התחתונה, ההפסד הנקי במחצית השנה ירד ל-1.6 מיליון דולר, לעומת 4.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון השני הסתכם ההפסד ב-671 אלף דולר, לעומת 1.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

"מאמינים שנתח השוק ימשיך לגדול"

גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל, אמר כי "איתמר מדיקל ממשיכה להציג צמיחה דו ספרתית ולנצל את ההכרה הגוברת בקרב קרדיולוגים בארה"ב לצורך בביצוע בדיקות דום נשימה בשינה. תנאי השוק החדשים, לצד מעבר החברה למודל מכירה של בדיקות שאינו מצריך את בתי החולים בהשקעה הונית מראש, מתגלה כמהלך העונה לצורכי השוק ולהבטחת הצמיחה. במטרה לענות על הביקוש הגובר לביצוע בדיקות ביתיות, החברה ביצעה השקעות בחדשנות והיצע המערכות, וסל השירותים שאנו מציעים כיום בשוק האמריקאי מציב את איתמר מדיקל כמובילת שוק בתחומה. אנו מאמינים כי נתח השוק של הבדיקות הביתיות לשינה בארה"ב ימשיך לגדול בשנים הקרובות, והוא אף עשוי לעקוף לראשונה את מספר הבדיקות המתבצעות במעבדות שינה.

"אנו מעריכים שהמגמות שתמכו בתוצאות הרבעון השני ימשיכו לבוא לידי ביטוי גם ברבעונים הבאים לאורך השנה. הצמיחה בהכנסות והצלחת תהליכי ההתייעלות שביצענו, כמו גם פירעון אגרות החוב, מחזקים מאוד את מצבה הפיננסי של החברה ומקרבים את איתמר מדיקל אל יעד האיזון התפעולי. התוצאות הכספיות שלנו, לצד פוטנציאל השוק בארה"ב, יפן ואירופה נוסכים בנו אמון כי רישום החברה למסחר בארה"ב יאפשר לאיתמר מדיקל להציף ערך לבעלי מניותיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ