ירידה של 39% ברווח הנקי של מליסרון ברבעון השני של השנה

הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-191 מיליון שקל ברבעון השני של 2018 ■ ה-NOI מנכסים זהים עלה ב-2.1% ל-290 מיליון שקל ■ מליסרון תחלק דיווידנד של 60 מיליון שקל

אסא ששון
קניון רמת אביב של מליסרון
קניון רמת אביב של מליסרוןצילום: ניר כפרי

לפני כשבוע התברר כי חברות האופנה - ובהן קסטרו-הודיס, פוקס והמשביר - דורשות מחברות הקניונים לבוא לקראתן ולהפחית את דמי השכירות שהן משלמות. מליסרון , שספגה את עיקר המחאה העסקית, פירסמה היום (ד') את דו"חותיה הכספיים, שבהם לא ניכרת עדיין השפעת העימות.

החברה סיכמה את הרבעון השני של 2018 עם רווח נקי של כ-191 מיליון שקל (ממנו כ-181 מיליון שקל מיוחסים לבעלי המניות), בהשוואה לרווח נקי של כ-315 מיליון שקל (ממנו כ-287 מיליון שקל מיוחסים לבעלי המניות) ברבעון המקביל אשתקד. ברבעון השני אשתקד נכללה הכנסה בסך כ-286 מיליון שקל בגין עליית ערך נדל"ן להשקעה, בעוד ברבעון השני השנה נכללה הכנסה בסך כ-126 מיליון שקל בגין הסעיף האמור. החברה דיווחה כי תחלק דיווידנד של 60 מיליון שקל.

אבי לוי, מנכ"ל קבוצת
מליסרון
אבי לוי, מנכ"ל מליסרוןצילום: אביב אברמוב

ה-NOI (הכנסות תפעוליות שנתיות נטו) מנכסים זהים עלה ברבעון השני בכ-2.1% לכ-290 מיליון שקל, בהשוואה לכ-284 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-NOI המיוחס לבעלי המניות ברבעון השני ל-2018 עלה ב-1.9% לכ-274 מיליון שקל, בהשוואה לכ-269 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הגידול ב-NOI הושג על ידי איכלוס ותחילת הנבה של נכסים שבנייתם הושלמה (מגדל בית עופר ברעננה, מגדל עופר הקניון הגדול ושלב ב' בבניין 1 בפארק עופר בפתח תקוה), ומגידול ב-NOI  מנכסים זהים. הגידול הושג למרות ירידה של כ-3 מיליון שקל בגין נכס שמומש. סך ה-NOI  גדל ברבעון השני לכ-294 מיליון שקל, לעומת כ-289 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017.

ה-FFO (רווח תפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד-פעמיות) של הקבוצה עלה ברבעון השני בכ-12.2% לכ-175 מיליון שקל, בהשוואה לכ-156 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. צמיחה זו הושגה בעיקרה על ידי הגדלת ה-NOI בסך של כ-5 מיליון שקל (למרות מימושו של נכס במהלך הרבעון הראשון שהניב כ-3 מיליון שקל ברבעון המקביל) - כתוצאה מקיטון בהוצאות הריבית הריאלית בסך של כ-6 מיליון שקל, ומקיטון בהוצאות המסים השוטפים (בנטרול השפעת המדד) של כ-6 מיליון שקל.

שווי הנדל"ן להשקעה, נכון לסוף יוני האחרון, הסתכם בכ-16.9 מיליארד שקל, גידול של כ-400 מיליון שקל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הגידול נובע בעיקר מעליית שווי שנוצרה בעת עדכון שמאי חיצוני לנכסי החברה והתקדמות בקצב ההשקעות בפרויקטים שנמצאים בשלבי הקמה, בקיזוז גריעת נכס שמומש במארס השנה בסך של 159 מיליון שקל.

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון: "תוצאות הרבעון השני ל-2018 מעידות על שיפור נמשך בכל הפרמטרים התפעוליים של החברה בהתאם לתוכנית העבודה השנתית והיעדים ארוכי הטווח. צמיחה זו מאפשרת לנו להמשיך בתהליך השבחת קניוני הקבוצה, תוך העלאה עקבית של יעילותם התפעולית של הנכסים.

"נכון להיום, שיעור התפוסה בנכסי מליסרון קרוב ל-100%, ולאור הביקוש הגבוה לשטחי מסחר, אנו מתקשים לספק את הדרישות של כל שוכרינו. אנו רואים בשוכרים שלנו שותפים לכל דבר, ומכוח זאת 'הצלחתם – הצלחתנו', ופועלים ככל הניתן כדי לסייע להם לתמוך בתהליכי הצמיחה ארוכי הטווח שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker