כלל ביטוח מסכמת את הרבעון עם הפסד כולל של 116 מיליון שקל

החברה הפרישה 202 מיליון שקל כדי להגדיל את כריות הביטחון שלה בביטוחי החיים והסיעוד

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
 איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח
איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: מוטי קמחי

חברת הביטוח כלל ביטוח מסכמת את הרבעון הראשון של 2018 עם הפסד כולל של 116 מיליון שקל. זאת, לעומת רווח כולל של 140 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. המקור להפסד הוא הפרשות של 202 מיליון שקל בשל הירידה בריבית חסרת הסיכון בתחום חיסכון ארוך הטווח שמחייב את החברה להגדיל כיום את כרית הביטחון שלה כנגד ביטוחי החיים.

החברה מציינת כי "בתקופה שלאחר תאריך הדו"ח חלה עלייה בריבית חסרת הסיכון, והיא נמצאת ברמה גבוהה יותר מסוף 2017. בהינתן עקום ריבית חסרת הסיכון ל-18 במאי 2018, החברה לא היתה נדרשת לבצע את ההפרשות שביצעה בגין סביבת הריבית הנמוכה בתקופת הדו"ח".

הפרמיות ברוטו שהרוויחה החברה בתקופת הדו"ח הסתכמו בכ-1,408 מיליון שקל, לעומת כ-1,443 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה נובעת בעיקר מקיטון בפרמיות חד פעמיות בהשוואה לתקופה המקבילה.

ההפסד הכולל הסתכם בכ-155 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של כ-170 מיליון שקל בתקופה המקבילה - שינוי הנובע בעיקר מהגדלת עתודות הביטוח בסך של כ-139 מיליון  שקל  לעומת שחרור עתודות בסך של כ-72 מיליון שקל בתקופה המקבילה. בנטרול ההשפעה האמורה, הסתכם ההפסד לפני מס לכ-16 מיליון שקל, בהשוואה לרווח כולל של כ-98 מיליון שקל ברבעון המקביל - קיטון שנבע מירידה בהכנסות מהשקעות בהשוואה לתקופה המקבילה.

בתחום ביטוחי הבריאות, הפרמיות שהורווחו ברוטו הסתכמו בסך של כ-505 מיליון שקל, לעומת כ-447 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול הנובע בעיקר מגידול בעסקי הפרט. ההפסד הכולל לפני מס הסתכם בכ-42 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

המעבר להפסד נובע בעיקר מהשפעת סביבת הריבית הנמוכה, שהביאה בתקופת הדו"ח לגידול העתודה בכ-63 מיליון שקל כתוצאה מבדיקת נאותות העתודות (LAT), ללא השפעה בתקופה המקבילה. בנטרול הפרשה זו, הרווח הכולל לפני מס הסתכם בכ-20 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של כ-8 מיליון שקל בתקופה המקבילה - שינוי הנובע בעיקר מהתפתחות שלילית בתביעות בענף סיעוד ברבעון המקביל אשתקד.

בתחום הביטוח הכללי, הפרמיות ברוטו לתקופת הדו"ח הסתכמו ל-681 מיליון שקל, לעומת כ-698 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. הרווח הכולל לפני מס הסתכם לכ-73 מיליון שקל, לעומת רווח בסך של כ-13 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

בתקופת הדו"ח נרשם קיטון בגין השלכות אפשריות של תיקון לתקנות ההיוון לאור המלצת ועדת וינוגרד, בסך כ-27 מיליון שקל, לעומת גידול בהפרשה של כ-6 מיליון שקל  בתקופה המקבילה אשתקד. בנטרול הפרשה זו מסתכם הרווח הכולל לפני מס בתקופת הדו"ח בכ-47 מיליון שקל, בהשוואה לכ-19 מיליון שקל בתקופה המקבילה. השיפור נובע בעיקרו מגידול ברווח בענפי רכב חובה ורכב רכוש, וממעבר מהפסד לרווח בענפי החבויות, עקב שיפור בתוצאות החיתומיות ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

בנטרול ההפרשות להשלכות האפשריות של המלצות ועדת וינוגרד, ה-Loss ratio בשייר קטן בתקופת הדוח לשיעור של 65% משיעור של 72% ברבעון המקביל אשתקד, וה-ratio Combined בשייר קטן לשיעור של 93% משיעור של 100%.

מנכ"ל כלל החזקות היוצא, איזי כהן: "כלל ביטוח ממשיכה להציג תוצאות משביעות רצון ברווח החיתומי בביטוח כללי ובביטוח בריאות, זאת במסגרת אסטרטגיית החברה למתן דגש לרווח החיתומי, במיוחד בתקופה של שוקי הון תנודתיים וסביבת ריבית נמוכה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker