יש חיים לאחר ארז גולדשמידט: קצב ההכנסות השנתי של פועלים אי.בי.אי – דומה ל-2017

חברת החיתום וההנפקות פועלים אי.בי.אי מתאוששת מהטלטלה שעברה, עם עזיבתו של המנכ"ל בנובמבר 2017 ■ הכנסות החברה - שמנייתה זינקה בכ-80% מאז השפל באוגוסט 2017 - הסתכמו ברבעון הראשון ב-21 מיליון שקל, והרווח הנקי היה 8.3 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר גרינבאום
עופר גרינבאוםצילום: עופר וקנין

פועלים אי.בי.אי , שעוסקת בחיתום, ניהול הנפקות ניירות ערך ובנקאות להשקעות, מתאוששת מהטלטלה שעברה, עם עזיבת צמרת ההנהלה לפני כחצי שנה - כשבראשה המנכ"ל הוותיק ארז גולדשמידט ועובדים בכירים נוספים.

תחת ההנהלה החדשה - שכוללת את המנכ"ל עופר גרינבאום והמשנה למנכ"ל שי נבו, שנכנסו לתפקיד בינואר 2018 - פועלים אי.בי.אי הרוויחה ברבעון הראשון של 2018 כ-8.3 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), לעומת 14.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. הרבעון המקביל אשתקד היה חריג ברווחיו, וכלל הנפקות רבות של חברות נדל"ן אמריקאיות.

הכנסותיה של פועלים אי.בי.אי הסתכמו ברבעון הראשון של 2018 בכ-21 מיליון שקל, בהשוואה ל-31.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017. יצוין ש-4-5 מיליון שקל מההנסות מקורן בהכנסות מחברת החיתום של גולדשמידט (אוריון), שהתחייבה להעביר לפועלים אי.בי.אי נתח מההכנסות בהנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות שהובילה אוריון, כחלק מהסכם הפרישה של גולדשמידט.

חרף תרומתה של אוריון להכנסות, בהסתכלות שנתית, הנתונים של פועלים אי.בי.אי ברבעון הראשון משקפים יציבות יחסית בפעילות, למרות הטלטלה הניהולית. קצב ההכנסות השנתי מסתכם בכ-80 מיליון שקל, לא רחוק מהכנסות של 88 מיליון שקל ב-2017, שהיתה שנה חזקה במיוחד.

במהלך הרבעון הראשון של 2018 השתתפה פועלים אי.בי.אי ב-30 הנפקות – מתוכן הובילה 18, בסך 3.9 מיליארד שקל. על חשבון הרווח הנקי ברבעון, פועלים אי.בי.אי הודיעה כי תחלק למשקיעיה דיווידנד של 8.8 מיליון שקל.

היציבות בפעילותה של החברה משתקפת גם בביצועי המניה. עם הדיווחים על עזיבתו של גולדשמידט, באוגוסט 2017, צנחה המניה בכ-55%. ואולם, לאחר מינוי גרינבאום ונבו, שהובאו לפועלים אי.בי.אי מהמתחרה לאומי פרטנרס, נכנסה המניה למסלול התאוששות וזינקה בכ-80%, כך שהיא רחוקה בכ-16% בלבד ממחירה באוגוסט 2017.

פועלים אי.בי.אי נסחרת כיום בשווי של 340 מיליון שקל. בעלי השליטה בחברה הם בית ההשקעות אי.בי.אי (40.5%) ובנק הפועלים באמצעות זרוע ההשקעות פועלים שוקי הון (18.86%). במארס השנה חתם בנק הפועלים על הסכם עם אי.בי.אי לרכישת מניות נוספות של חברת החיתום, כך שיגיע לאחזקה של 28.86%. הצדדים ממתינים עדיין לאישור הממונה על ההגבלים לעסקה.

מחזיקים נוספים במניות פועלים אי.בי.אי הם קופות הגמל של הראל המחזיקות ב-5.4%; וכן קרנות הגידור אלפא, בניהולו של גבי דישי, מיכאל וייס ויואל גבע, המחזיקות בכ-7%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker