"פיתוח מאסיבי של פרויקטים בישראל ובאירופה": תוצאות טובות לאלקטרה בע"מ

הכנסות הקבוצה עלו ברבעון הראשון של 2018 בכ-10% ל-1.54 מיליארד שקל ■ מנכ"ל אלקטרה איתמר דויטשר: ההתרחבות הגלובלית לצד הצמיחה בענף ההיי-טק העלו משמעותית את הביקוש למכלול השירותים שמעניקה הקבוצה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
איתמר דויטשר
איתמר דויטשר

קבוצת אלקטרה בע"מ , בניהולו של איתמר דויטשר, מסכמת את הרבעון הראשון ל-2018. הכנסות הקבוצה עלו ברבעון בכ-10% ל-1.54 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.40 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות בתקופת הדו"ח מתייחס למגזר פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום ולמגזר זכיינות.

הרווח הגולמי ברבעון הראשון ל-2018 עלה בכ-22% לכ-121 מיליון שקל, בהשוואה לכ-99 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול ברווח מתייחס למגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, למגזר שירות ואחזקה ולמגזר פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום.

החברה סיימה את הרבעון הראשון ל-2018 עם גידול של כ-14% ברווח הנקי ל-36.9 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה ל-32.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. צבר העבודות של אלקטרה, נכון ל-31 במארס 2018, הסתכם ב-10.34 מיליארד שקל. 

מבחינת החלוקה למגזרים נרשמה במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל צמיחה של כ-3% בהכנסות הרבעון הראשון ל-2018 לכ-972 מיליון שקל, בהשוואה לכ-947 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי במגזר טיפס ברבעון בכ-40% לכ-38 מיליון שקל, בהשוואה לכ-27 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מהתקדמות בביצוע פרויקטים משמעותיים בתחום קבלנות ראשית לתשתיות ובתחום התקנת מערכות אלקטרו-מכאניות.

במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, רשמה הקבוצה ברבעון הראשון ל-2018 עלייה של כ-58% בהכנסות לכ-96 מיליון שקל, בהשוואה לכ-61 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מגידול בפעילות הקבוצה באירופה. הרווח התפעולי במגזר זה הסתכם בכ-4 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד.

במגזר שירות ואחזקה נרשמה ברבעון הראשון של 2018 עלייה של כ-4% בהכנסות לכ-421 מיליון שקל, בהשוואה לכ-405 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי במגזר זה גדל ברבעון בכ-9% לכ-41 מיליון שקל, בהשוואה לכ-38 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בתוצאות של מגזר זה נובע בעיקר מתוצאות חברות שאוחדו לראשונה, שלא נכללו ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום עלו ההכנסות ברבעון הראשון ל-2018 בשיעור חד לכ-84 מיליון שקל, בהשוואה לכ-17 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהכנסות נובע מגידול בפרויקטים שמבצעת הקבוצה בתחום היזמות למגורים, בהתאם לקצב ההתקדמות. הרווח התפעולי במגזר זה טיפס בכ-97% ברבעון לכ-10 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול ברווח נובע מגידול בהיקפי הפרויקטים שמבצעת הקבוצה בתחום היזמות למגורים.

במגזר הזכיינות רשמה החברה ברבעון הראשון ל-2018 גידול בשיעור חד בהכנסות לכ-30 מיליון שקל, בהשוואה לכ-3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות נבע מהכרה בהכנסות בפרויקט לייזום, הקמה ותפעול קמפוס אלקטרה באוניברסיטת בר אילן, החל ממועד הסגירה הפיננסית ולאורך תקופת ההקמה. החברה רשמה ברבעון הפסד תפעולי במגזר זה של כ-3 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. עיקר ההפסד ברבעון נובע מעלויות הגשת מכרזים.

ממאזן החברה, נכון ל-31 במארס 2018, עולה כי סך אמצעיה הנזילים של הקבוצה (מזומנים ושווי מזומנים וניירות ערך סחירים) הסתכמו בכ-511 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה הסתכם בכ-976 מיליון שקל, מתוכו כ-949 מיליון שקל הון המיוחס לבעלי המניות.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ, ציין כי "אלקטרה פתחה את 2018 עם עלייה משמעותית בקצב הפעילות, הודות לפיתוח מאסיבי של פרויקטים רחבים בישראל ובאירופה. אנו מעריכים כי ההתרחבות בישראל ובחו"ל תניב לנו פירות משמעותיים גם בשנים הבאות.

"במהלך הרבעון הראשון המשכנו להעמיק את פעילותנו בשוק הייזום למגורים, בו אלקטרה הופכת לשחקנית מרכזית, באופן התואם את האסטרטגיה העסקית הכוללת שלה. כפי שציינו בעבר, ההתרחבות הגלובלית לצד הצמיחה בענף ההיי-טק העלו משמעותית את הביקוש למכלול השירותים שמעניקה הקבוצה. כתוצאה מכך, צירפנו לקהל לקוחותינו חברות גלובליות בינלאומיות - כדוגמת אמזון, אפל, מרצדס, אאודי - לצד חברות היי-טק מובילות שמשתמשים בפתרונותיה של אלקטרה בתחום שירותי הניהול והאחזקה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker