עוד דו"ח חזק לפוקס: הקבוצה עברה לרווח נקי של 15.7 מיליון שקל ברבעון

הקבוצה המשיכה לשמור ברבעון הראשון על שיעורי רווחיות נאים, שכוללים רווחיות גולמית של 56%, שנובעים מהפיזור ומגוון המותגים תחת ניהולה של הקבוצה ■ מניית פוקס עולה לאחר פרסום התוצאות בכ-2.5% - ומשלימה עלייה של כ-17% בשלושת החודשים האחרונים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: שוקה כהן

קבוצת האופנה פוקס , שבשליטת הראל ויזל, ממשיכה להציג תוצאות כספיות טובות, המדגימות כי הרשת מצליחה, לפי שעה, להתמודד היטב עם המשבר בענף האופנה הישראלי, שנובע בעיקרו ממעבר של הלקוחות לרכישה דרך מקוונת והחרפת התחרות.

דוח"ותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2018 של פוקס משקפים שיפור במדדים התפעוליים והפיננסיים. הקבוצה עברה ברבעון לרווח של 15.7 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 17.9 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017. הקבוצה המשיכה לשמור על שיעורי רווחיות נאים, שכוללים רווחיות גולמית של 56%, שנובעים בין היתר מהפיזור ומגוון המותגים תחת ניהול הקבוצה.

הכנסות פוקס ברבעון הראשון של 2018 הסתכמו בכ-423 מיליון שקל, גידול של כ-21.6% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אז הסתכמו המכירות בכ-349.4 מיליון שקל. במהלך הרבעון הציגה פוקס גידול במכירות בחנויות זהות -  כלומר, חנויות שפעלו במתכונת מלאה ברבעון הראשון של 2018 והמקביל לו ב-2017; כך, סך המכירות בחנויות זהות עלה ל-331 מיליון שקל, בהשוואה ל-315 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הרווח הגולמי של פוקס ברבעון הראשון הסתכם בכ-239 מיליון שקל, כ-56.3% מהמכירות, בהשוואה לרווח גולמי של כ-174.8 מיליון שקל, כ-50% מהמכירות, ברבעון המקביל ב-2017. הרווחיות הגולמית של רשת הסבונים ללין בלטה לחיוב ועמדה ברבעון על 65.6%, לעומת רווחיות גולמית של 58% במגזר האופנה ואופנת הבית, שכולל את חנויות הביגוד וחנויות FOX HOME.

הרווח התפעולי של פוקס ברבעון הראשון הסתכם בכ-19 מיליון שקל, כ-4.5% מהמכירות, בהשוואה להפסד תפעולי של כ-8.2 מיליון שקל – כלומר, גידול של כ-27.2 מיליון בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. פעילותה השוטפת של הרשת הניבה ברבעון הראשון עודף תזרימי של כ-41 מיליון שקל.

ויזל, שמכהן כמנכ"ל פוקס, מסר: "ברבעון הראשון המשיכה הקבוצה להציג שיפור בתוצאות, התחזקות המותגים הקיימים ופיתוח מותגים ושווקים חדשים, תוך שמירה על איתנות פיננסית. ברבעון הראשון פתחנו את החנות הראשונה של המותג Urban Outfitters בישראל, המשכנו בפתיחת חנויות NIKE  בטורונטו קנדה, ואנו נערכים להשקה של מועדון כרטיס האשראי שלנו.

"אתר הסחר של הקבוצה TERMINAL X עובד בהתאם לתוכנית העסקית. כחלק מאסטרטגיית הצמיחה שלנו וההתרחבות לתחומים משיקים חתמנו באפריל על הסכם לרכישת 50% משילב המונה 75 סניפים בפריסה ארצית. אנו בטוחים כי המשך היישום המוצלח של אסטרטגיית הקבוצה יבטיח את צמיחת החברה ושיפור הרווחיות גם בשנים הבאות", נמסר.

"מניית פוקס נסחרת נמוך מידי"

מניית פוקס עולה לאחר פרסום התוצאות בכ-2.5% - ומשלימה עלייה של כ-17% בשלושת החודשים האחרונים. שווי הקבוצה עומד כעת על 900 מיליון שקל.

גיל דטנר, אנליסט קמעונאות וסלולר בלאומי שוקי הון, התייחס לדו"חות פוקס ואמר: "מניית פוקס נסחרת לפי מכפיל רווח נמוך של 8.2, מה שמשקף צפי להרעה משמעותית בעסקי החברה. הדבר אולי מובן, נוכח האיום של המכירות המקוונות, מה שבא לידי ביטוי בקריסתן של מספר רשתות בתקופה האחרונה. ועם זאת, התוצאות של פוקס משקפות דווקא שיפור במגמה, דבר שממחיש את השוני בתוך הסקטור.

"כפי שאמרנו בעבר, האתגר של המסחר המקוון משפיע וישפיע על כל השוק, אך הגורל של כלל רשתות האופנה בישראל לא יהיה זהה. חברה כמו פוקס, עם מעמד תחרותי מוביל, ניהול חזק, ומאזן איתן, תוכל להתמודד יותר טוב עם האתגרים, ולדעתנו צריכה להיסחר במכפיל גבוה משמעותית", הדגיש דטנר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker