הכנסות איתמר מדיקל זינקו ב-26%; הפסדי החברה מצטמצמים

מפתחת המכשירים לאבחון וטיפול בהפרעות דום נשימה בשינה ממשיכה להגדיל את המכירות ■ עם זאת, מתחילת השנה צנחה מניית החברה ב-23%, בין היתר בלחץ גיוס הון בהנחה על מחיר השוק

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מכשיר WatchPAT
מכשיר ה-WatchPat של איתמר מדיקלצילום: יח"צ

חברת איתמר מדיקל דיווחה על הכנסות שיא ברבעון הראשון של 2018, תוך שיפור ברווח הגולמי ושמירה על הפסד תפעולי נמוך. עם זאת, בשל העונתיות שבפעילותה, מכירות החברה ברבעון הראשון היו נמוכות מהמכירות ברבעונים 4-2 ב-2017. איתמר מדיקל מפתחת, משווקת ומוכרת מכשירים רפואיים לאבחון וטיפול בהפרעות דום נשימה בשינה.

הכנסות איתמר מדיקל זינקו ב-26% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, והסתכמו ב-5.5 מיליון דולר. מכירות מוצר הדגל שלה, WatchPAT, רשמו עלייה של 41% והסתכמו ב-5 מיליון דולר. מכירות WatchPAT בארה"ב ובקנדה הסתכמו ב-3.2 מיליון דולר - עלייה של 23% בהשוואה לרבעון המקביל.

הרווח הגולמי של החברה עלה ב-29% ל-4.2 מיליון דולר, בזכות התייעלות בתהליך הייצור של החברה ובשל עלייה במכירות. החברה ממשיכה לשמור על רווחיות גולמית גבוהה, של כ-77% מההכנסות, בין היתר הודות להשקת חבילת שירות חדשה בארה"ב (WatchPAT Direct - פתרון התקשרות חדש עם מטופלים), ולפיתוח מערכת SleePath, שמאפשרת לקרדיולוגים לפקח אחר האבחון ויעילות הטיפול בדום נשימה בשינה.

למרות התמקדות החברה בצמיחת הכנסותיה, הוצאות המכירה והשיווק שלה דווקא ירדו ב-10%, הסתכמו ב-2.8 מיליון דולר, ותרמו לצמצום ההפסד התפעולי. הוצאותיה ירדו בין היתר בשל קיטון בהוצאות השכר ועמלות מכירה, בעקבות צמצום בצוות ההנהלה בארה"ב; קיטון בהוצאות הנסיעה בחברה כתוצאה מהקיטון בכוח האדם; צמצום פעילות החברה הבת ביפן; וקיטון בהוצאות על כנסי תערוכות בחו"ל. מנגד, נרשם גידול בהוצאות ליועצים, שנבע בעיקר בשל מאמצים שמשקיעה החברה להגדיל את שיעור המבוטחים שיהיו זכאים לשיפוי בגין שימוש במוצרי החברה, בעיקר בארה"ב.

ההפסד התפעולי של החברה ירד מ-2.1 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2017, ל-884 אלף דולר בלבד ברבעון הראשון של 2018. ההפסד המתואם של החברה ירד משמעותית ל-931 אלף דולר בלבד, לעומת כ-2.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

מניית איתמר, שנסחרת לפי כ-270 מיליון שקל, מטפסת לאחר פרסום הדו"חות ביותר מ-2%. עם זאת, מתחילת השנה המניה צנחה בכ-23%, לאחר שאיבדה כמעט 10% ב-2017. לקראת סוף מארס גייסה החברה כ-21 מיליון שקל מקרן ויולה ומדטרוניק (בעלות השליטה בחברה), וכן מהמוסדיים הישראלים ילין לפידות, מיטב דש והפניקס, בהנחה של כ-7% על מחיר השוק, מה שלחץ מטה את מחיר המניה.

גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל: "אנחנו מרגישים ששוק השינה לחולים קרדיולוגים מבשיל. במקביל, החברה נהנית כיום מפירות יישום המודל העסקי החדש, המתבסס על מכירה של בדיקות, ומאפשר לחברה להיכנס למרכזים קרדיולוגיים חדשים בארה"ב מהר יותר ולספק מענה טוב יותר עבור מטופליהם. הגידול העקבי בהכנסות החברה ממוצר ה-WatchPAT מעיד שאנו בכיוון הנכון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker