עסקים כרגיל באמות: ה-FFO זינק ב-17% ל-117 מיליון שקל

הכנסות חברת הנדל"ן המסחרי גדלו ברבעון הראשון של 2018 ב-8% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, והגיעו ל-167 מיליון שקל ■ לידר: "המניה מספקת תשואה שוטפת נאה ומספקת איזון בין תשואה לסיכון"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגדל אטריום ברמת גן
מגדל אטריום של אמות ברמת גןצילום: עופר וקנין

חברת הנדל"ן המסחרי אמות , שבשליטת אלוני חץ (60%)  ממשיכה ליהנות מתנופת הביקוש למשרדים - בהובלת פעילות ההיי-טק הערה בישראל. החברה, שמחזיקה ב-101 נכסים מניבים בישראל בשווי של 10.5 מיליארד שקל, המשיכה לצמוח ברבעון הראשון של 2017.

במהלך הרבעון רכשה החברה שני מרכזים לוגיסטיים - במודיעין ובאריאל - תמורת כ-320 מיליון שקל, כחלק מהתמקדותה העתידית בתחום הלוגיסטי. חלקו של התחום בנכסי אמות עלה מ-13% בסוף 2017 ל-16% בסוף הרבעון הראשון של 2018.

ההכנסות של אמות משכירות (NOI) גדלו ב-8% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017, והסתכמו בכ-167 מיליון שקל, כשהחברה נהנית מתפוסה של 97.3% בנכסיה. ההכנסות מנכסים דומים גדלו ב-4%, בעיקר בשל המשך אכלוסו של מגדל אטריום ברמת גן.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת (FFO) של החברה גדל ב-17% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכם ב-117 מיליון שקל. ה-FFO למניה עלה ב-11%, למרות גידול של 5% במספר המניות המשוקלל. נתונים אלו היו גבוהים מהנתונים שנרשמו ברבעון הקודם. אמות אמנם רשמה ירידה של 4% ברווח הנקי, ל-78 מיליון שקל, אך הגורם העיקרי לכך היה ההכרה בעלויות של כ-20 מיליון שקל בגין רכישת הנכסים הלוגיסטיים.

אמות, שמנוהלת על ידי אבי מוסלר, מקדמת כיום שלושה פרויקטים שיהוו את מנוע הצמיחה שלה: מתחם תוצרת הארץ בתל אביב, פרויקט משרדים ומסחר בחולון ופרויקט הלוגיסטיקה במודיעין. 

פרויקט ToHa של קבוצת אלוני חץ בת"א. WeWork תשלם שכירות של 300 מיליון שקל
הדמיית מתחם תוצרת הארץ בתל אביבצילום: viewpoint

ברורית פיין, אנליסטית הנדל"ן של לידר שוקי הון, הגדירה את הדו"ח כחיובי מאוד. "אנו סבורים כי גם ברבעונים הבאים החברה תמשיך להציג צמיחה שמקורה הן מרכישות והן מייזום. פוטנציאל הצמיחה העתידי העיקרי שלה טמון בפרויקטים שנמצאים בייזום וביכולת המוכחת של החברה לבצע רכישות שיתרמו להמשך גידול הפורטפוליו".

מניית אמות עלתה בכ-2% לאחר פרסום הדו"חות, ועברה לתשואה שלילית של פחות מ-10% מתחילת השנה, לשווי של 5.96 מיליארד שקל. לפי פיין, "מחיר המניה משקף מכפיל FFO חזוי  של 12 ל-2017, ותשואת דיבידנד של 4.9%. המניה מספקת תשואה שוטפת נאה ומספקת איזון בין תשואה לסיכון".  מחיר היעד של לידר למניה - 20 שקל - גבוה בכ-10% ממחירה בשוק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker