אורי תומר
אורי תומר

מניית קורנית דיגיטל , יצרנית המדפסות הדיגיטליות לטקסטיל מראש העין, מזנקת ב-14% בפתיחת המסחר בנאסד"ק. הזינוק מגיע לאחר שהחברה הצליחה להגדיל את הכנסותיה ברבעון הראשון של 2018, בשיעור גבוה מתחזיות האנליסטים, ולעבור לרווח קל. הדו"חות של החברה פורסמו אמש (ג') בתום המסחר בנאסד"ק, והם מגיעים לאחר תקופה של ירידה ממושכת במניה, שהחלה לאחר שדו"חות הרבעון המקביל אשתקד איכזבו את המשקיעים.

קורנית רשמה עלייה של 15% בהכנסות הרבעוניות, שהסתכמו ב-31 מיליון דולר. העלייה בהכנסות נבעה הן מצמיחה בתחום מכירות המוצרים - שאחראי למרבית הכנסות החברה, והניב לה הכנסות של כ-27 מיליון דולר ברבעון הראשון - והן מעלייה בהכנסות מתחום מתן השירותים.

גבי זליגסון, מנכ"ל קורנית, הסביר כי העלייה בהכנסות מושפעת מהזמנות גדולות מהצפוי - של כ-5 מיליון דולר - למדפסות החדשות מתוצרתה מסוג Avalanche HD. החברה כבר דיווחה על ההזמנות האלה בחודש שעבר. לדבריו, עד כה הגיע שווי ההזמנות להדפסות אלה ברבעון השני לכ-10 מיליון דולר.

זליגסון ציין גם כי חידוש הפעילות של לקוח גדול - ככל הנראה מדובר באמזון, שההתקשרות איתה התעכבה ב-2017 - ייצר מומנטום חיובי בפעילות החברה. בהתאם, קורנית צופה הכנסות של 37-33.5 מיליון דולר ברבעון השני, ורווח תפעולי בשיעור של 8%-12% מהכנסות אלה.

בשורת הרווח הנקי רשמה קורנית רווח קל של כחצי מיליון דולר (2 סנט למניה בדילול מלא), לעומת הפסד של 1.7 מיליון דולר (5 סנט למניה) ברבעון המקביל ב-2017. הרווח הנקי מסוג Non-GAAP, שחורג מכללי הדיווח החשבונאיים הבסיסיים בארה"ב בכך שהוא מנטרל הפחתות שונות (בהן הוצאות בגין תגמול מבוסס מניות), הסתכם ברבעון הראשון ב-2.1 מיליון דולר, לעומת הפסד Non-GAAP של כחצי מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

השיפור בשורה התחתונה נובע מכך שבניגוד לרבעון המקביל ב-2017, הפעילות של קורנית ברבעון הראשון של 2018 לא היתה הפסדית מבחינה תפעולית, והחברה אף רשמה רווח תפעולי (במונחי GAAP) זעום של 92 אלף דולר - לעומת הפסד תפעולי של 1.2 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מניית קורנית נסחרת בנאסד"ק מאז אביב 2015. החולשה שממנה סבלה המניה ב-12 החודשים האחרונים גרמה לשווייה להתכווץ ב-35%, וכתוצאה מכך מחיר המניה ירד לרמה הקרובה למחיר בעת ההנפקה. עם זאת, בעקבות הזינוק שווי השוק של החברה מטפס ל-540 מיליון דולר. בעלת המניות הגדולה בקורנית היא קרן פורטיסימו, שמחזיקה ב-13% מהחברה. קורנית מעסיקה קצת יותר מ-400 עובדים, רובם בישראל, והמטה שלה ממוקם בפארק אפק בראש העין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker