טאואר איכזבה: החמיצה תחזיות האנליסטים למכירות ורווח; המניה נופלת ב-14%

טאואר הרוויחה 31 מיליון דולר ברבעון הראשון, נמוך ב-8 סנט מממוצע תחזיות האנליסטים ■ החברה צופה לצמיחה של 7% ברבעון השני לעומת הרבעון הראשון, וצמיחה מתמשכת בכל אחד מהרבעונים הקרובים עד לצמיחה אורגנית של 25% ברבעון הרביעי לעומת הרבעון הראשון של השנה

יורם גביזון
מנכ"ל טאואר, ראסל אלוונגר
מנכ"ל טאואר, ראסל אלוונגרצילום: אייל טואג

יצרנית השבבים האנלוגיים טאואר פירסמה תוצאות מאכזבות לרבעון הראשון של 2018, אך צופה להאצה בהכנסותיה ברבעון הרביעי של השנה. טאואר הרוויחה 26 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2018 על פי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) שהם 26 סנט למניה, ירידה של 42% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017. ממוצע תחזיות האנליסטים היה לרווח של 38.5 סנט למניה.

הרווח הנקי המתואם של החברה (Non GAAP), כלומר בניכוי הוצאות שכר הקשורות בהקצאת אופציות לעובדים ולמנהלים והפחתת נכסים לא מוחשיים, הסתכם ב-31 מיליון דולר שהם 31 סנט למניה - נמוך ב-8 סנט למניה מממוצע תחזיות האנליסטים.

הכנסותיה של טאואר, שמנוהלת על ידי ראסל אלוונגר, ירדו ב-5.3% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017 וב-12.5% לעומת הרבעון הרביעי של 2017, והסתכמו ב-313 מיליון דולר - נמוך מממוצע תחזיות האנליסטים להכנסות של 325 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה. טאואר הסבירה את הירידה בהשפעה עונתית ובפעולות שביצעה החברה כדי לשפר את תמהיל המוצרים שלה לטובת מוצרים רווחיים יותר.

טאואר צופה להכנסות של 335 מיליון דולר ברבעון השני של 2018 עם סטייה אפשרית של 5% למעלה או למטה. תחזית זו מגלמת צמיחה של 7% בהשוואה לרבעון הראשון של השנה, אולם נמוכה ב-2.4% מממוצע תחזיות האנליסטים. החברה מציינת שתחזית הביקושים של הלקוחות מראה שהצמיחה תימשך בכל אחד מהרבעונים הבאים, ותגיע לצמיחה אורגנית של 25% במכירות הרבעון הרביעי של 2018 לעומת הרבעון הראשון של השנה - כלומר בנטרול הפעילות של ייצור עבור פנסוניק ברמה רבעונית של 100 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker