לייבפרסון צימצמה את ההפסד - והמניה זינקה

מניית חברת התוכנה, שנסחרת בנאסד"ק ובבורסה בתל אביב, רשמה עלייה של 280% בשווייה בקצת יותר משנתיים - אך הוא נמוך עדיין משהיה ב-2012

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוב לוקאסיו, מנכ"ל ומייסד לייבפרסון
אורי תומר
אורי תומר

מחיר המניה של חברת התוכנה לייבפרסון זינק היום (א') ב-9% במסחר בבורסה בתל אביב - וסגר בכך את הפער מול המחיר בנאסד"ק, לאחר שהמחיר שם עלה ביום שישי בשיעור דומה בעקבות פרסום דו"חותיה של החברה לרבעון הראשון. הדו"חות הפתיעו לטובה את האנליסטים - אף שהחברה ממשיכה לרשום הפסד רבעוני.

לייבפרסון האמריקאית, שחלק ניכר מפעילותה נעשה מישראל, נסחרת לאחר הזינוק היום בבורסה המקומית לפי שווי שוק של 3.6 מיליארד שקל. שווי זה מבטא אמנם עלייה מרשימה של 280% בשווי החברה לעומת השפל במחיר המניה שנרשם בתחילת 2016 - אך הוא נמוך עדיין משווי השיא, יותר מ-4 מיליארד שקל, שרשמה החברה בקיץ 2012, מעט יותר משנה לאחר שנרשמה למסחר בתל אביב.

לייבפרסון מפתחת תוכנות שמאפשרות לחברות לנהל שיחות טקסטאליות (צ'אטים) עם לקוחותיהן, באמצעות מענה רובוטי או אנושי. החברה רשמה ברבעון הראשון של 2018 הכנסות של 58 מיליון דולר, עלייה של 15% לעומת הרבעון המקביל. החברה רשמה הפסד נקי של 3 מיליון דולר, אך זה היה נמוך מההפסד ברבעון המקביל, 6 מיליון דולר.

במונחי הפסד למניה, החברה הפסידה ברבעון 6 סנט למניה לעומת 10 סנט למניה ברבעון המקביל. ה-EBITDA (רווח לפני ריבית, מס פחת והפחתות) הסתכם ב-7 סנט למניה לעומת 6 סנט למניה ברבעון המקביל.

בעקבות השיפור בתוצאות, החברה העלתה מעט גם את טווח תחזית ההכנסות שלה ל-2018 כולה, והוא מסתכם כעת ב-243-239 מיליון דולר - לאחר שעד כה הרף התחתון שלו היה 237 מיליון דולר. בהתאם, החברה העלתה את תחזית ה-EBITDA המתואם השנתי שלה ב-2 מיליון דולר, ל-25-22 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker