ורינט עקפה את הערכות האנליסטים והעלתה שוב את התחזיות ל-2018

חברת התוכנה לניהול קשרי לקוחות ואספקת מידע מודיעיני הרוויחה 69 מיליון דולר ברבעון הרביעי ■ דן בודנר המנכ"ל על מכירת החטיבה הביטחונית: "אנחנו ממוקדים ביצירת ערך ובשיפור הרווחיות בשתי החטיבות"

יורם גביזון
דן בודנר, מנכ"ל ורינט
דן בודנר, מנכ"ל ורינטצילום: מוטי מילרוד

מניית ורינט עלתה ב-7% לאחר סגירת המסחר בנאסד"ק, בעקבות פרסום תוצאות שהכו את ממוצע תחזיות האנליסטים להכנסות ולרווח ברבעון הרביעי של 2017, החברה גם העלתה - בפעם השנייה ברציפות - את התחזיות לתוצאותיה הכספיות בשנת הכספים שתסתיים בסוף ינואר 2019.

ורינט פועלת בשתי חטיבות שמבוססות על טכנולוגיה אחת. הראשונה היא חטיבה אזרחית-עסקית שמפתחת מוצרי תוכנה מבוססי ענן לניהול קשרי לקוחות מרובי ערוצים באמצעות איסוף מידע, ניתוח מידע והפקת מידע כבסיס לאינטראקציה עם הלקוח. חטיבה זו מתחרה ישירות בנייס; החטיבה השנייה היא הביטחונית - שעוסקת באיסוף מידע, מעקב וניתוח של מידע קולי, מילולי ווידאו למניעת איומי סייבר וטרור אחר. חטיבה זו התחרתה ישירות בנייס עד שזו מכרה את חטיבת ביטחון הסייבר שלה לאלביט מערכות באוגוסט 2015, ובשוק ההון היו ציפיות שורינט תלך בדרכה.

ורינט, שמנוהלת על ידי דן בודנר, הרוויחה 69 מיליון דולר שהם 1.05 דולר למניה על בסיס Non GAAP ברבעון הרביעי של 2017 שהסתיים בסוף ינואר 2018, 5 סנט למניה מעל ממוצע תחזיות האנליסטים, ושיפור של 21% על הרווח ברבעון המקביל ב- 2016.

הכנסותיה של ורינט צמחו ב-7.7% ברבעון והסתכמו ב-323 מיליון דולר - 2.6% מעל ממוצע תחזיות האנליסטים. הגידול נבע בעיקר מצמיחה של 11% בהכנסות החטיבה האזרחית ל-212 מיליון דולר, שמותנה בגידול של 1.3% בלבד בהכנסותיה של החטיבת הביטחונית.

הרווח הגולמי של ורינט על בסיס Non GAAP צמח ב-13% ברבעון הרביעי של 2017 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016, והסתכם ב-222 מיליון דולר שהם 68.7% מהמחזור בהשוואה ל-65.5% מהמחזור ב-2016.

הרווח התפעולי (בנטרול הפרשות להפחתת נכסים לא מוחשיים, הוצאות לא תזרימיות בגין הקצאת אופציות למנהלים ולעובדים הוצאות רכישה והוצאות לרה ארגון) גדל ב-13.3%, והסתכם ב-82 מיליון דולר שהם 25.4% מהמחזור לעומת 24.2% מהמחזור בקרבעון המקביל אשתקד. הרווחיות התפעולית של החטיבה הביטחונית צמחה ברבעון החולף ל-16.5% מהמחזור, בהשוואה ל-16.2% מהמחזור בשנה שעברה.

ורינט העלתה את תחזית הרווח למניה ואת תחזית ההכנסות בפעם השנייה ברציפות, וצופה עתה רווח של 3.09 דולר למניה על בסיס Non GAAP ב-2018, בהשוואה לתחזית אנליסטים לרווח של 3.06 דולר למניה. מדובר בעלייה של 6 סנט למניה בהשוואה לתחזית הקודמת. על פי התחזית שסיפקה יגיעו הכנסותיה ל-1.23 מיליארד דולר - בטווח דיוק של 2% פחות או יותר מתוצאה זו, ובהשוואה לממוצע תחזית האנליסטים להכנסות של 1.22 מיליארד דולר ב-2018.

ורינט צופה לגידול חד ספרתי גבוה - סביב 6% -  בהכנסות החטיבה העסקית ולגידול של 10%בהכנסות החטיבה הביטחונית. בשיחת הוועידה עם אנליסטים שנערכה אמש לאחר פרסום הדו"חות, העריך בודנר כי המגמה החיובית בתוצאות החטיבה הביטחונית תימשך גם ב-2018, משום שהחטיבה מתמודדת היטב עם 3 מגמות מרכזיות: מורכבות גוברת והולכת של איומי הסייבר המחייבת כלי כריית מידע אוטומטיים; החוסר הגובר בכוח אדם מיומן בתחום הסייבר; והביקוש של ארגוני מודיעין לתחזיות באמצעות שימוש בביג דאטה כדי לאתר דפוסים והתנהגות חשודה.

לקראת סוף שיחת הוועידה נשאל בודנר אם לאחר ששני קווי העסקים פוצלו לשתי חטיבות שמנוהלות על ידי הנהלות נפרדות יש בכוונתה של ורינט ללכת את הצעד הנוסף וליצור פיצול מוחלט ביניהן, כלומר למכור או להנפיק את החטיבה הביטחונית כדי לייצר ערך. בודנר השיב שהפיצול נועד למקד את החטיבות בצרכים הייחודיים של לקוחותיהן, אולם החזון של מידע זמין לקבלת החלטות (Actionable Intelligence) והטכנולוגיה שבסיסו משותפים לשתי החטיבות.

בודנר העריך שהשיפור של 0.9% ברווחיות התפעולית של החטיבה הביטחונית ל-11% מהמחזור ב-2017 יימשך גם ב-2018, וכי החטיבה תוכל שפר את הרווחיות התפעולית ב-1%-1.5% ב-2018. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker