קבוצת עזריאלי הרוויחה 1.5 מיליארד שקל ב-2017; שכר של 5.2 מיליון שקל למנכ"ל יובל ברונשטיין

הקבוצה סיימה את 2017 עם הכנסות תפעוליות נטו של 1.38 מיליארד שקל - עלייה של כ-6.5% לעומת 2016 ■ בעקבות הדו"חות תחלק דיווידנד של 520 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מגדלי עזריאלי ת"א
מגדלי עזריאלי ת"אצילום: אייל טואג

קבוצת עזריאלי פירסמה הבוקר (ד') את תוצאותיה לרבעון הרביעי ולשנת 2017 כולה. עזריאלי, המנוהלת מתחילת השנה על ידי אייל חנקין , סיימה את 2017 עם הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של 1.38 מיליארד שקל - עלייה של כ-6.5% לעומת 2016. ה-NOI לרבעון הרביעי ל-2017 צמח ב-7% והסתכם בכ-360 מיליון שקל לעומת כ-338 מיליון שקל ברבעון המקביל. בעקבות התוצאות תחלק עזריאלי דיווידנד של 520 מיליון שקל.

ה-NOI same property, כלומר הכנסות בגין נכסים שהיו בעזריאלי גם ב-2017 וגם ב-2016, שמר על יציבות ב-2017 והסתכם ב-1.18 מיליארד שקל. הרווח הכולל ב-2017 הסתכם בכ-1.48 מיליארד שקל. הרווח הנקי המנוטרל השפעת התאמות לשווי הוגן נטו ממס והשפעות שינוי שיעור המס, גדל ב-2017 בכ-20%, והסתכם בכ-1.03 מיליארד שקל. ברבעון הרביעי גדל הרווח הנקי המנוטרל בכ-19% והסתכם בכ-268 מיליון שקל. ה-FFO (רווח תפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד-פעמיות), המיוחס לפעילות הנדל"ן ללא תרומת הדיור המוגן, גדל ב-2017 בכ-9% והסתכם בכ-978 מיליון שקל.

דנה עזריאליצילום: אבישי פינקלשטין

במהלך 2017 נרשם גידול בפדיונות בקניוני עזריאלי בשיעור של כ-5% לעומת אשתקד. בנטרול קניון עזריאלי ראשונים, שנפתח לציבור בסוף הרבעון הראשון של 2017, נרשמה עלייה של 1.3% בפדיונות לעומת אשתקד. במהלך הרבעון הרביעי נרשם גידול בפדיונות בשיעור של כ-6.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בנטרול קניון עזריאלי ראשונים נרשמה עלייה של 1.4% בפדיונות לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

המנכ"ל שפרש יובל ברונשטיין נהנה בגין 2017 מחבילת תגמול של 5.2 מיליון שקל. היו"רית דנה עזריאלי קיבלה שכר של 4.5 מיליון שקל. חנקין, שהיה בשנה שעברה עדיין מנכ"ל חברה הבת סופר גז, נהנה מתגמול של 2.66 מיליון שקל.

חנקין ציין בעקבות הדו"חות כי "אנו מסכמים שנה מוצלחת לקבוצת עזריאלי עם המשך צמיחה במדדי הליבה. פורטפוליו הנכסים הייחודי של החברה מוכיח את עוצמתו וחשיבותו והציג גידול בכל המדדים התפעוליים, בסביבה תחרותית ודינאמית. במהלך השנה השקענו כ-1.2 מיליארד שקל בתיק הנכסים הקיים ובייזום ורכישה של נכסים חדשים.

"כמו כן, הגדלנו את תיק הנכסים שלנו ב-195 אלפי מ"ר, בזכות השלמת פרויקט עזריאלי שרונה ומרכז עזריאלי ראשונים, וכן השכרנו שטחים חדשים וקיימים בהיקף חסר תקדים. איתנותה הפיננסית יוצאת הדופן של הקבוצה מאפשרת לנו לקדם במקביל מספר פרויקטים משמעותיים, בכלל תחומי הפעילות שלנו, אשר יהוו מרכיב חשוב בתוכנית הצמיחה של העשור הקרוב".

היו"רית עזריאלי הוסיפה כי "אנו ממשיכים להתמקד בתחומי הליבה של פעילות הנדל"ן המניב, בראייה אסטרטגית ארוכת טווח. הקבוצה מחזיקה בצבר יוצא דופן של פרויקטים בייזום בהיקף של מאות אלפי מ"ר, אשר צפוי לתרום משמעותית לצמיחה העתידית שלנו, לצד השקעה מתמדת בשימור איכותו וערכו הגבוה של פורטפוליו הנכסים.

"אנו מאמינים שלקבוצת עזריאלי מספר מאפיינים המבדלים אותה מחברות נדל"ן אחרות ומציבים אותה בעמדה חזקה וייחודית: מיקומי המפתח המרכזיים של הנכסים; חזון צופה פני עתיד, שמכוחו שילבנו בעיתוי הנכון את העולם הדיגיטלי בפעילות שלנו, תוך חיזוק החווייה הצרכנית והתאמתה למגמות העכשוויות; וכמובן תיק הנכסים המגוון, הכולל את מגזר המשרדים הגדל, מגזר המסחר המוביל במשק הישראלי, והמגזר החדש והצומח של הדיור המוגן, שיהוו בסיס איתן ויציב למשך שנים. תיק הנכסים שלנו בכללותו מפגין צמיחה מרשימה ומייצר אופק מבטיח להמשך גידול ופיתוח של הקבוצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker