מכירת הזכויות במאגר תמר: רווחי שיא של כמיליארד שקל לקבוצת דלק - דו"חות Q3 - TheMarker
 

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מכירת הזכויות במאגר תמר: רווחי שיא של כמיליארד שקל לקבוצת דלק

הגידול ברווחי הקבוצה מצטרף לתוצאות הרבעון הראשון והשני של 2017 ומביא את הרווח הנקי של קבוצת דלק בתשעת החודשים הראשונים של השנה לסך של 1.424 מיליארד שקל

7תגובות
יצחק תשובה
דודו בכר

מימוש 9.25% מהזכויות במאגר הגז תמר סידרו ל קבוצת דלק, בשליטתו של יצחק תשובה, רווח של כמיליארד שקל ברבעון השלישי של 2017, לעומת רווח נקי של 85 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

הגידול ברווחי הקבוצה מצטרף לתוצאות הרבעון הראשון והשני של 2017 ומביא את הרווח הנקי של קבוצת דלק בתשעת החודשים הראשונים של השנה לסך של 1.424 מיליארד שקל, לעומת רווח נקי של 250 מיליון שקל, בתשעת החודשים הראשונים ב-2016.

ברבעון השלישי של 2017 הושלמה מכירת 9.25% מאחזקותיה של דלק קידוחים במאגר תמר לשותפות "תמר פטרוליום", מכירה אשר הניבה לקבוצת דלק רווח נקי של 873 מיליוני שקל. מכירת הזכויות נעשית בהתאם למתווה הגז, שבו התחייבה השותפות למכור את מלוא אחזקותיה בתמר עד לסוף 2021. לאחר מכירת הזכויות יישארו למימוש כ-22% נוספים מהזכויות במאגר תמר.

פעילות הקבוצה במגזר חיפושי והפקת נפט וגז בישראל ובעולם הסתכמה בתשעת החודשים הראשונים של השנה ברווח נקי של 341 מיליוני שקל, לעומת רווח של כ-294 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים אשתקד, עלייה של 16%. הכנסות הקבוצה ברבעון השלישי הסתכמו מפעילות זו ב-604 מיליוני שקלים לעומת 493 מיליוני שקלים ברבעון המקביל אשתקד.

הקבוצה הודיעה כי בכוונתה לממש את תמלוגי העל שברשותה ממאגרי "תמר" ו-"דלית", וזאת כבר בטווח הזמן הקרוב. שיעור תמלוגי העל של קבוצת דלק ודלק אנרגיה ממאגר "תמר" צפוי לזנק משיעור כולל של כ-1.5% (שיעור תמלוג העל הכולל ממאגר תמר שבידי קבוצת דלק ודלק אנרגיה), לשיעור של כ-6.5%, וזאת ממועד החזר ההשקעה במאגר תמר. מימוש תמלוג העל צפוי להיעשות בדרך של העברת הזכות לתמלוגי העל מהחברה לחברה ייעודית, והנפקת החברה הייעודית בבורסה לניירות ערך בתל אביב או בדרך של מכירה לצד ג'. 

ברבעון השלישי של 2017 הסתכמו ההכנסות של Ithaca Energy ב-74 מיליון דולר לעומת 45 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד (גידול של כ-64%). הגידול נובע בעיקר מעליה במכירות החברה, עקב תחילת ההפקה ממאגר Stella, לצד העלייה במחירי החבית וירידה בעלויות ההפקה. מחיר המכירה הממוצע לחבית גדל מ-44 דולר לחבית ברבעון השלישי של 2016 ל-51 דולר לחבית ברבעון הנוכחי, וזאת בקו ישר עם העלייה במחיר ה-Brent. בהקשר זה יצוין כי נכון למועד פרסום הדו"חות עומד מחיר החבית על כ-61 דולר, לעומת מחיר חבית ממוצע של כ-40 דולר, שהיה במועד ביצוע העסקה לרכישת השליטה בחברת איתקה.

במהלך הרבעון השלישי חתמו קבוצת דלק וחברת הביטוח הבינלאומית סיריוס - הפועלת בתחום הביטוח והפיננסים בארצות הברית, אנגליה, אוסטרליה והונג קונג (רשימה חלקית) - על הסכם בנוגע למכירת כל אחזקותיה של הקבוצה בחברת הפניקס בתמורה כוללת במזומן של כ 2.5 מיליארד שקלים, בתוספת ריבית. בשלב הראשון רכשה סיריוס מהקבוצה 4.9% מהון המניות של הפניקס בתמורה של 208 מיליוני שקלים במזומן. לפני ימים אחדים הודיעה סיריוס כי השלימה את בדיקת הנאותות של הפניקס וכי היא מממשת את האופציה שניתנה לה לרכוש את יתרת האחזקות של הקבוצה בפניקס (כ- 47%), בתמורה לסכום של כ- 2.3 מיליארד שקל נוספים, בתוספת ריבית, והכל בהתאם להוראות הסכם המכירה המחייב בין הצדדים.

קבוצת דלק מסכמת את הרבעון השלישי של 2017 עם יתרות מזומנים, השקעות פיננסיות נזילות, ומסגרות אשראי לא מנוצלות בהיקף של  כ- 2.3  מיליארד שקלים. יתרת העודפים של החברה עומדת על כ- 3.4 מיליארד שקל.

דירקטוריון החברה הודיע על חלוקת דיווידנד לבעלי המניות בהיקף של 120 מיליון שקלים.

אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק: "אנחנו מסכמים את הרבעון השלישי בקבוצת דלק עם רווחי שיא של מעל למיליארד שקל שעולים בקנה אחד עם האסטרטגיה של הקבוצה להתמקד בתחום האנרגיה ולהתרחב בשווקים הבינלאומיים. העסקה למכירת הפניקס לחברת סריוס מתקדמת בהתאם לאבני הדרך שנקבעו בהסכם בין הצדדים והיא צפויה, ככול שתושלם, להכניס לקבוצה סכום נוסף במזומן של כ- 2.3 מיליארד שקל, בתוספת ריבית, ואנו מקווים שכבר בטוח הזמן הקצר העסקה תקבל את האישורים הרגולטורים הדרושים להשלמתה. קבוצת דלק ממשיכה להתמקד ביעד שהציבה לעצמה להפוך לחברת אנרגיה בינלאומית, ואיתקה מהווה פלטפורמה חשובה להמשך התבססותנו בשוק העולמי, וליישום מטרה זו".   

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עדכונים שוטפים משוק ההון בישראל ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#