הליסינג של אלבר הרוויח פחות - הרווח נפל ברבעון השלישי ב-26%

הכנסות החברה התכווצו ב-4.8% ל-676 מיליון שקל. עם זאת, דירקטוריון החברה שלח מסר שלפיו "אין חשש סביר שהחברה לא תעמדו בהתחייבויותיה הקיימות והצפויות בהגיע מועד קיומן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אלעזראצילום: עופר וקנין

חברת הליסינג אלבר, הנמצאת בבעלות משפחת אלעזרא, פירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי של 2017. החברה הציגה ירידה חדה של 26% ברווח הנקי, שהסתכם ב-10.9 מיליון שקל לעומת 14.7 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2016.

הכנסות החברה התכווצו ב-4.8% ל-676 מיליון שקל בלבד, לעומת 710 מיליון שקל ברבעון המקביל. למרות שהחברה הצליחה להגדיל ב-10% את הכנסותיה מליסינג תפעולי, שהסתכמו ב-199 מיליון שקל, ולהגדיל ב-4% את הכנסותיה ממכירות כלי רכב ששימשו את פעילות הליסינג ל-147 מיליון שקל, נרשמה ירידה חדה של 25% בהכנסות סחר בכלי רכב, שהתכווצו ל-180 מיליון שקל לעומת 240 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

החברה הנה חברה מדווחת בגלל גיוס האג"ח שביצעה בשוק. החוב הכולל שלה למחזיקי איגרות החוב מסתכם ב-1.87 מיליארד שקל, ולצד זאת לחברה יש התחייבויות נוספות של 829 מיליון שקל לבנקים ולגופים מלווים אחרים. בקופת אלבר נותרו 52.1 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון השלישי. הון החברה הסתכם ב-446 מיליון שקל.

בשנים האחרונות אנו רואים מגמה שלפיה הישראלים רצים לקנות מכוניות חדשות וממנים את הרכישה באמצעות הלוואות. המגמה הובילה את הפיקוח על הבנקים לשלוח לבנקים וחברות האשראי מכתב אזהרה, שבו הם התבקשו כי בטרם מתן ההלוואה ללקוח הם יוודאו כחלק מהליך החיתום לנתח את סיכוני האשראי ולהגדיל את מקדם הבטיחות, כך שהמימון שיינתן לא יעלה על 60% מסך הרכישה. עובדה זו עשויה בעתיד לפגוע בפעילות אלבר, אך בדו"חות הנוכחיים החברה לא יכלה להעריך את כמות הפגיעה.

דירקטוריון אלבר הזהיר את המשקיעים כי "בדוח המאוחד מופיעים שני סימני אזהרה. גירעון בהון החוזר (635 מיליון שקל) ותזרים מזומנים שלילי (70 מיליון שקל ב-9 חודשים) מתמשך מפעילות שוטפת. בדו"ח הכספי הנפרד קיים סימן אזהרה אחד - גירעון בהון החוזר".

למרות סימני האזהרה שמצויים בדו"ח, הדירקטוריון הגיע למסקנה כי אין צורך להציג למשקיעים תזרים מזומנים חזוי, שכן "אין חשש סביר שהחברה לא תעמדו בהתחייבויותיה הקיימות והצפויות בהגיע מועד קיומן, וכי אין בקיומו של ההון החוזר השלילי כדי להצביע על בעיית נזילות בחברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker