דו"חות איתמר מדיקל: ההכנסות צמחו ב-8%; ההפסד צומצם ל-1.4 מיליון דולר

החברה רשמה הכנסות שיא של 5.3 מיליון דולר בדחיפת מכירות המוצר העיקרי שלה, WatchPAT ■ מנכ"ל החברה: "מעבר החברה למודל המתבסס על מכירת בדיקות, חיישנים ומכשירי PAP מוכיח את עצמו"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכשיר WatchPAT
גיא ארז
גיא ארז

חברת איתמר מדיקל ממשיכה להתקרב לאיזון תפעולי. הכנסות החברה, המפתחת, משווקת ומוכרת מכשירים רפואיים לא פולשניים לאבחון וטיפול בהפרעות נשימה בשינה, עלו לשיא של כ-5.3 מיליון דולר - בזכות גידול של 27% במכירת המוצר העיקרי שלה, WatchPAT. ההפסד התפעולי של החברה, שהיה ברבעון המקביל אשתקד כמעט 2 מיליון דולר, צומצם ל-1.3 מיליון דולר בלבד.

השינוי במודל המכירות של החברה, הכולל מעבר ממכירת ציוד למכירה של בדיקות חד פעמיות מוכיח את עצמו, ומביא לגידול בכמות הנמכרת של הרכיבים המתכלים במקביל לגידול במכירת בדיקות. כך, סך ההכנסות עלה למרות ירידה של כמחצית ממכירות המוצר הישן של החברה, EndoPAT, לכ-430 אלף דולר בלבד. מוצר זה, הנמכר ביפן, לא הוכיח את עצמו עסקית בעבר והחברה מצמצמת את הוצאות השיווק עליו מאז תחילת השנה.

הרווח הגולמי של איתמר גדל ב-9% ל-4 מיליון דולר, כ-76% מסך ההכנסות, וזאת למרות פיחות של כ-6% בשער הדולר. החברה הצליחה לצמצם את הוצאות המכירה והשיווק שלה ב-15% ל-2.9 מיליון דולר. זאת, תוך הקטנת עמלות מכירה בשל צמצום שנעשה בצוות ההנהלה של החברה הבת בארה"ב, וצמצום הפעילות ביפן.

הקיטון בהפסד התפעולי חילחל לשורה התחתונה, ובתמיכת קיטון בהוצאות המימון שלה איתמר מציגה הפסד נקי של 1.4 מיליון דולר בלבד, לעומת הפסד של 5.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה. הצמצום המשמעותי בהפסד נרשם בזכות רווח של חצי מיליון דולר ממכשירים פיננסיים, לעומת הפסד של 2.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה - וזאת בזכות רווח שנרשם בגין אופציות שהונפקו לקרן ויולה ואופציות שהונפקו לציבור.

מניית איתמר נחלשת כעת בקרוב ל-1%, לשווי שוק של 360 מיליון דולר. מתחילת השנה ירד שווי החברה בכ-9%, אך מאז אמצע ספטמבר, עת נסחרה בשפל, קפץ שווייה ב-30%.

גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל, ציין כי "אנו מרוצים מאוד מתוצאות הרבעון השלישי שהנן המשך ישיר של השיפור העקבי בתוצאות העסקיות והפיננסיות של החברה לאורך השנה ונובעות מיישום מוקפד ושיטתי של תוכנית העבודה האסטרטגית עליה הצהרנו. מעבר החברה למודל המתבסס על מכירת בדיקות, חיישנים ומכשירי PAP מוכיח את עצמו ביכולת החברה לייצר צמיחה עקבית ובבניית נכסים חדשים וחשובים עבור החברה. כיום, המידע אודות הרגלי הצריכה והמידע הרפואי של המטופלים נמצא ברשות החברה ועשוי לשמש אותנו לצורכי מחקר ושיווק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker