רווחי עזריאלי נשחקו ב-5.7% ברבעון השלישי

הירידה נבעה בעיקר מהכנסות שיערוך נדל"ן ברבעון המקביל בשנה שעברה ■ הרווח הנקי המנוטרל והרווח ממכירת מניות בנק לאומי גדלו בכ-19% והסתכמו בכ-226 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
מגדלי עזריאלי במבט על. תכף יהפכו לארבעה
מגדלי עזריאליצילום: אייל טואג

קבוצת עזריאלי פירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי של 2017, מהן עולה כי רשמה רווח נקי של כ-263 מיליון שקל - ירידה של 5.7% לעומת הרבעון המקביל ב-2016. הירידה נבעה בעיקר מהכנסות שיערוך נדל"ן ברבעון המקביל בשנה שעברה של כ-127 מיליון שקל. זאת, בין היתר, בשל שערוך בראשונה של קרקע עזריאלי טאון בתל אביב שרכישתה הושלמה.

הרווח הנקי המנוטרל (רווח נקי בקיזוז השפעת שערוכי הנדל"ן (נטו ממס) ורווח ממכירת מניות בנק לאומי (נטו ממס) והשפעת פעילות שהופסקה) גדלו בכ-19% והסתכמו בכ-226 מיליון שקל. ה-NOI (הכנסות תפעוליות נטו) לרבעון השלישי של 2017 צמח בכ-6% והסתכם בכ-349 מיליון שקל. ה-NOI same property מנכסים בישראל הסתכם בכ-305 מיליון שקל לעומת כ-293 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, המהווה גידול של כ-4%.

ה-FFO רווח תפעולי תזרימי המיוחס לפעילות הנדל"ן ללא תרומת הדיור המוגן גדל בכ-14% והסתכם בכ-246 מיליון שקל, לעומת כ-215 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-FFO לכלל פעילות הנדל"ן גדל בכ-3% והסתכם בכ-251 מיליון שקל, לעומת כ-244 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-FFO ברבעון המקביל כלל תקבול גבוה וחד פעמי של כ-16 מיליון שקל בגין דירות שאוכלסו בראשונה בפאלאס רעננה.

מנכ"ל הקבוצה, יובל ברונשטיין, אמר כי "אני גאה להציג רבעון מרשים נוסף של קבוצת עזריאלי, שמהווה המשך ישיר להצלחת הקבוצה בשנים האחרונות. החל מחודש אוקטובר הואץ תהליך אכלוס פרויקט הדגל של הקבוצה, מגדל עזריאלי שרונה, והוא צפוי להוות תוספת משמעותית לתיק הנכסים של הקבוצה וישפיע בעיקר על התוצאות של 2018 והלאה. לאחרונה הודענו על קבלת אישור הוועדה המחוזית לתוכנית להקמת המגדל הרביעי בפרויקט עזריאלי תל אביב שיכלול הגדלה של השטחים מכ-69 אלף מ"ר לכ-150 אלף מ"ר, ועל רכישת קרקע לפיתוח לפרויקט גדול בפתח תקווה. התפתחויות אלו, בנוסף לצבר הפרויקטים בביצוע, מהווים את מנוע הצמיחה העתידית של הקבוצה". ברונשטיין מסיים את תפקידו בסוף החודש ופורש מהקבוצה לאחר 11 שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker