אלקטרה ממשיכה לצמוח: ההכנסות ברבעון השלישי זינקו בכמעט 20%

עיקר הגידול בהכנסות הגיע ממגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, על רקע הצמיחה בישראל וההשקעה המאסיבית בתשתיות ■ צבר העבודות עלה לכ-10.5 מיליארד שקל, גידול כ-7% לעומת סוף 2016

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר דויטשר
איתמר דויטשרצילום: לירון אלוני

קבוצת אלקטרה בע"מ, בניהולו של איתמר דויטשר, הרוויחה ברבעון השלישי של 2017 כ-44.2 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), לעומת כ-46.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. על אף הירידה, בנטרול רווח חד פעמי, שנבע ממימוש החזקות בפרויקט אגירה שאובה בגלבוע ברבעון המקביל, הרווח הנקי צמח ב-123%.

הכנסות אלקטרה , שבשליטת משפחת זלקינד, עלו ברבעון השלישי בכ-19.5% לכ-1.54 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.29 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות בתקופת הדו"ח מתייחס למגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, על רקע הצמיחה בישראל וההשקעה המאסיבית בתשתיות, וכן למגזר שירות ואחזקה ולמגזר פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום.

הרווח הגולמי ברבעון השלישי טיפס בכ-50.7% לכ-128.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-85.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול מתייחס למגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, ולמגזר פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום. צבר העבודות של אלקטרה נכון ל-30 בספטמבר 2017, גדל לכ-10.44 מיליארד שקל, לעומת צבר בסך של  כ-9.78 מיליארד שקל בסוף שנת 2016.

במגזר שירות ואחזקה נרשמה עלייה של כ-16% בהכנסות הרבעון השלישי לכ-435.8 מיליון שקל, בהשוואה לכ-375.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהכנסות של מגזר זה נובע בעיקר מאיחוד לראשונה של אלקטרה טכנולוגיות חכמות, אשר רכשה את חברת מגאסון, וכן מגידול במרבית הפעילויות של הקבוצה במגזר זה. הרווח התפעולי במגזר גדל ברבעון בכ-15.2% לכ-37.3 מיליון שקל, בהשוואה לכ-32.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל צמחו ההכנסות ברבעון בכ-17.4% לכ-1.01 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-862.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהכנסות במגזר זה נבע מגידול במרבית פעילויות הקבוצה במגזר, ובעיקר מגידול בהיקפי הפעילות של אלקטרה תשתיות ואלקטרה בניה, וכן מאיחוד לראשונה של אלקטרה טכנולוגיות חכמות אשר רכשה את חברת מגאסון. הרווח התפעולי במגזר טיפס ברבעון לכ-58.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-26.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, רשמה הקבוצה ברבעון השלישי עליה של כ-51.4% בהכנסות לכ-80.8 מיליון שקל, בהשוואה לכ-53.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מפעילות אלקטרה פולין שאוחדה לראשונה במהלך הרבעון השלישי אשתקד. החברה רשמה ברבעון הפסד תפעולי במגזר זה של כ-417 אלף שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-978 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר פיתוח והקמה של נדל"ן יזום עלו ההכנסות ברבעון השלישי בשיעור חד לכ-80.7 מיליון שקל, בהשוואה לכ-1.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות נבע מהכרה בהכנסות לראשונה בפרויקטים של יזמות למגורים המאוחדים באופן מלא בהתאם לקצב ההתקדמות. הרווח תפעולי במגזר זה עלה אף הוא ברבעון לכ-2.2 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-1.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר הזכיינות רשמה החברה ברבעון השלישי לשנת 2017 גידול בהכנסות לכ-9.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-3.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות נבע מהכרה בהכנסות לראשונה בפרויקט לייזום, הקמה ותפעול קמפוס אלקטרה באוניברסיטת בר אילן, החל ממועד הסגירה הפיננסית ולאורך תקופת ההקמה. החברה רשמה ברבעון הפסד תפעולי במגזר זה של כ-7 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-35.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד נובע בעיקרו מהכרה ברווח שנכלל אשתקד בסך של כ-35 מיליון שקל ממכירת 49% מהחזקות החברה בתאגיד המשמש כזכיין בפרויקט אגירה שאובה בגלבוע.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ, ציין כי במהלך הרבעון חנכה החברה בטקס חגיגי את מעונות הסטודנטים החדשים בבר אילן – "מהלך דגל שהוא אבטיפוס לשיתוף פעולה אמיתי עם המגזר הציבורי. כמו-כן, השלמנו בהצלחה את רכישת פעילות חברת פ.ק גנרטורים – עסקה חשובה המאפשרת לנו להגדיל את איכות ומגוון השירותים שאנו מציעים ללקוחותינו. צבר העבודות של הקבוצה ממשיך במגמת עליה ועומד נכון להיום על למעלה מ-10.4 מיליארד שקל, המבטיח את המשך הצמיחה של אלקטרה בשנים הקרובות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker