הרווח של מיטב דש קפץ ב-62% - בזכות שיערוך מניות הבורסה

למרות ירידה ברווחיות של מגזר תעודות הסל, בית ההשקעות רשם גידול בשאר תחומי הפעילות - מה שאיזן את תמונת המצב בדו"חות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעותצילום: רמי זרנגר

הבורסה לני"ע בתל אביב טרם הופרטה בפועל - אבל בית ההשקעות מיטב דש רשם רווח נקי של 11 מיליון שקל בגין מדידת השווי ההוגן של מניות הבורסה. בית ההשקעות מחזיק ב-5.3% (באמצעות מיטב דש טרייד) ממניות הבורסה. כך עולה מהדו"ח הכספי של החברה לתשעת החודשים הראשונים של 2017.

בעקבות השיערוך רושם בית ההשקעות ברבעון השלישי של השנה רווח נקי של 34 מיליון שקל לעומת רוח נקי של 21 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בניכוי הרווח החד פעמי בגין מניות הבורסה, מיטב היה מציג גידול של 9% ברווח הנקי לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הרבעון התאפיין בירידה בהכנסות וברווחיות של חברת תעודות הסל תכלית. הירידות נבעו מגידול בעלויות בתעודות חו"ל, בגין קורלציה שלילית בין השינויים במדדי חו"ל לבין השינויים בשערי מט"ח ומעלויות גלגול חוזים עתידיים. בנטרול הירידה במגזר תעודות הסל - רשם בית ההשקעות יציבות בהכנסות וברווח.

ההכנסות ברבעון השלישי של 2017 הסתכמו בכ-209 מיליון שקל לעומת כ-210 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ירידה של 0.5%.

ה-EBITDA המנוטרלת (בין היתר ללא רווחי שיערוך מניות הבורסה) ברבעון השלישי של 2017 הסתכמה ב-56 מיליון שקל, ירידה של כ-14% מהרבעון המקביל אשתקד. הירידה מוסברת במלואה מירידה בהכנסות וברווח של תכלית תעודות סל.

הרווח התפעולי ברבעון השלישי הסתכם בכ-45 מיליון שקל, בהשוואה לסך של כ-59 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי ירד בכ-19.6% לעומת הרבעון הקודם, בו הגיע ל-56 מיליון שקל. הירידה נובעת מהירידה בהכנסות בתעודות הסל.

היקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון השלישי 2017 היה כ-129 מיליארד שקל לעומת כ-127 מיליארד שקל בסוף הרבעון השני 2017.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות: "היתרון בניהול מגוון זרועות בא לידי ביטוי ברבעון זה. על אף ירידה ברבעון זה בהכנסות מגזר תעודות הסל אנו עדים ליציבות ולצמיחה בשאר תחומי הפעילות שלנו. היציבות שלנו בפעילויות המסורתיות לצד כניסה והעמקה בפעילויות חדשות כגון אשראי חוץ בנקאי, ביטוח והשקעות אלטרנטיביות מאזנות ומחזקות זו את זו לאורך זמן. קרן פנסיה ברירת מחדל, אליה הצטרפו כבר כ-50 אלף לקוחות, ממשיכה להיות נקודת מפנה בחיסכון ארוך הטווח יחד עם מוצר הגמל להשקעה המאפשר לציבור לחסוך בחוכמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker