במליסרון לא חוששים מקניוני רפאים: "ציבור הלקוחות ימשיך להעדיף קניונים בעלי חוויית קניות ואווירת פנאי"

החברה תחלק דיווידנד של 60 מיליון שקל לאחר שהציגה גידול נאה של 31% בשורת הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות, שהסתכם ב 170 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ליאורה עופר
ליאורה עופרצילום: תומר אפלבאום

הנהלת מליסרון לא חוששת שקניוני הרפאים שמציפים את ארה"ב יגיעו לישראל. "למרות השינויים שעובר שוק הקמעונאות ובפרט הקניות המקוונות, ציבור הלקוחות ימשיך להעדיף קניונים בעלי תמהיל מושלם, חוויית קניות, אווירת פנאי וניהול אקטיבי ומעודכן הקשוב לטעם הקהל המשתנה", כתב דירקטוריון החברה בדו"ח למשקיעים. מליסרון מחזיקה בין היתר בקניונים עופר רמת אביב, עופר הקריון ברמת ביאליק, גרנד קניון בחיפה עופר פתח תקווה ועופר רחובות.

החברה, בניהולה של ליאורה עופר, תחלק דיווידנד של 60 מיליון שקל לאחר התוצאות שהציגה היום (ג') בדו"חות של הרבעון השלישי של 2017. מליסרון הציגה גידול של 1% בהכנסות ה-NOI מנכסים זהים של הרבעון השלישי. ה-NOI  מנכסים זהים הסתכם ב-273 מיליון שקל לעומת 270 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ה-FFO צמח ברבעון השלישי של 2017 ב-6.2% והסתכם ב-156 מיליון שקל, לעומת 147 מיליון שקל ברבעון המקביל אתשקד.

בעלי המניות סיכמו את הרבעון השלישי עם זינוק של 31% ברווח הנקי, שהסתכם ב-170 מיליון שקל. זאת, בשעה שהחברה הצליחה להוריד את המינוף שלה ב-0.6% במהלך תשעת החודשים הראשונים של 2017 ל-55.4%. סיום פרויקטים שהיו בשלבי בנייה לצד עליית ערך הקניונים הקיימים הובילו את שווי תיק הנכסים של החברה ל-16.4 מיליארד שקל, עלייה של 2.9%.

ליאורה עופר, יו"ר מליסרון: "מליסרון מסכמת את תשעת החודשים הראשונים של 2017 עם המשך צמיחה בפרמטרים התפעוליים. הצמיחה ממחישה את יכולות הניהול הגבוהות של הקבוצה ואת יכולותיה העסקיות, המאפשרות לה לנווט בהצלחה גם בתקופות של תחרות הולכת וגדלה. אנו ממשיכים בתנופת העשייה והפיתוח, ופועלים לשינוי תמהיל הקניונים בהתאם לטעמו המשתנה של הקהל, לצד המשך פיתוח וחיזוק תחום המשרדים והפארקים לתעשיית ההיי-טק".

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון: "אנו ממשיכים להציג ביצועים חזקים וצמיחה שבאה לידי ביטוי הן בתוצאות הרבעון השלישי והן בתוצאות תשעת החודשים הראשונים של השנה. במהלך התקופה חלה התקדמות משמעותית בפרויקטים מרכזיים של החברה: השלמנו את פתיחת פארק עופר ב' תוך אכלוס בניין שלם על ידי חברת סייבר-ארק, פתחנו לציבור הרחב את החניון החדש בקניון רמת אביב המכיל תוספת של 350 מקומות חניה והמשכנו בעבודות החפירה בפרויקט שרונה.

"מתחילת השנה ביצענו שורה של מהלכים פיננסיים, לרבות הנפקות והחלפות אג"ח בהיקף משמעותי ובתנאים אטרקטיביים - מהלכים אלו נועד לשרת באופן מיטבי את שחלוף החוב של החברה, ובמקביל להפחית את עלויות המימון בטווח הארוך ולהאריך את תקופת ההחזר של ההלוואות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker