גידול של 30% ברווח התפעולי המתואם של כיל - ותחלק דיווידנד של 57 מיליון דולר - דו"חות Q3 - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

גידול של 30% ברווח התפעולי המתואם של כיל - ותחלק דיווידנד של 57 מיליון דולר

ההשקעות בפיתוח מוצרים מיוחדים מבוססי ברום ופוספט הביאה לשיפור ברווחי כיל על רקע חולשה במחיר הפוספט והפסדים במכרות באנגליה ובספרד. כיל הפרישה 18 מיליון דולר לאחר שהחליטה שלא לפתח נכס אשלג בקטלוניה ונכס פוספט בנמיביה ■ ליאור רייטבלט, לשעבר מנכ"ל סופר פארם, מונה לדירקטור בחברה ■

5תגובות
עובד במפעל ייצור אשלג של כיל
בלומברג

חברת כימיקלים לישראל (כיל) הרוויחה 84 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2017. זאת בהשוואה להפסד של 340 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2016, שבו ביצעה כיל הפרשות חד פעמיות של 522 מיליון דולר, מרביתן לצורך סגירת פרויקט המחשוב ולהפסקת ההשקעה בהקמת מכרה אשלג באתיופיה.

ברבעון השלישי של השנה ביצעה כיל הפרשה חד פעמית בסכום מצטבר של 35 מיליון דולר בגין נזק שגרמה דליפת חומרים כימיקלים לגשרים שהקימה מע"צ (6 מיליון דולר), השבת סובסידיה ממשלת ספרד לטפל בעודפי המלח שנוצרים במהלך ייצור האשלג במכרות האשלג שלה בקטלוניה (8 מיליון דולר), הסכם עבודה ושקט תעשייתי עם עובדי מפעל הברום (5 מיליון דולר) והחשוב מכולם - הפרשה של 14 מיליון דולר לירידת ערך נכס אשלג של החברה בקטלוניה, לנוכח ירידת מחיר האשלג והחלטתה של כיל שלא לפתח את הנכס. הרווח המתואם למניה היה 9 סנטים ברבעון החולף, גבוה מממוצע תחזיות האנליסטים לרווח של 7.6 סנט למניה.

הכנסותיה של כיל הסתכמו ב-1.4 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2017, עלייה של 4.1% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016 ובהתאם לתחזיות האנליסטים. הרווח הגולמי של כיל צמח ב-2% ברבעון החולף בהשוואה למקביל ב-2016 והגיע ל-470 מיליון דולר, שהם 32.6% מהמחזור בהשוואה ל-33.3% מהמחזור במקביל ב-2016.

הרווח התפעולי של כיל הסתכם ב-180 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה להפסד תפעולי של 331 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2016, שבו ביצעה כיל הפרשות חד פעמיות בסכום של 522 מיליון דולר בשל הפסקת השקעות שיזם המנכ"ל הקודם סטפן בורגס.הרווח התפעולי המתואם של כיל צמח ב-31% ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה למקביל ב-2016 והסתכם ב-215 מיליון דולר . השיפור נבע מהמעבר ההדרגתי של החברה להשקעות בתחום המוצרים המיוחדים על בסיס ברום ופוספט והימנעות מהשקעות חדשות בתחום האשלג ודשני הפוספט.

ליאור רייטבלט
אסף עברון (ארכיון)

כיל החליטה אתמול למנות את ליאור רייטבלט, לשעבר מנכ"ל סופר פארם ואחד מבעלי מניותיה, לדירקטור בחברה. כיל תחלק לבעלי מניותיה דיווידנד של 57 מיליון דולר, שהם 4.4 סנטים למניה.

כיל פועלת ב-2 מגזרי פעילות: מינרליים חיוניים שכוללים הפקת אשלג, סלע פוספט, דשני פוספט ודשנים מיוחדים; ומגזר הפתרונות המיוחדים שכולל ייצור ברום אלמנטרי, מעכבי בעירה על בסיס ברום, תמיסות צלולות לאיזון לחצים בקידוחי נפט וגז, תוספים מתקדמים על בסיס חומצה זרחתית כמו מעכבי שריפות יער, מוצרים לטיהור מים וחומרי ניקיון וכן רכיבי מזון לתעשיית החלב והבשר.

ההכנסות של מגזר המינרליים החיוניים גדלו ב-1.0% ברבעון השלישי של 2017 לעומת הרבעון המקביל ב-2016, והסתכמו ב-698 מיליון דולר. הרווח התפעולי של מגזר המינרליים המיוחדים ירד ב-1.2% ברבעון החולף בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2016, והסתכם ב-88 מיליון דולר.רווחי המגזר נפגעו מההפסדים בפעילות המכרות באנגליה ובספרד והוצאות של מיליוני דולרים בגין עבודות שיקום נחל אשלים בעקבות גלישת מי גבס חומציים מבריכות האידוי של החברה במישור רותם לנחל כתוצאה מקריסת הסוללה באחת הבריכות.

ההכנסות של כיל ממכירת אשלג צמחו ב-6% ברבעון השלישי של 2017 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2016, והסתכמו ב-372 מיליון דולר. הגידול בהכנסות נבע מעלייה של 9% במחיר הממוצע של אשלג ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה למקביל לו ב-2016. האשלג נמכר ברבעון החולף ב-217 דולר לטון והוסיף למכירות 18 מיליון דולר. לגידול בהכנסות תרמה גם היחלשות הדולר, שהוסיפה 5 מיליון דולר למכירות. שני גורמים אלו קוזזו בירידה כמותית במכירות, שגרעה מהן 2 מיליון דולר.

הכנסותיה של כיל משיווק סלע פוספט ודשנים מבוססי פוספט ירדו ב-10% ברבעון השלישי של 2017 לעומת הרבעון המקביל ב-2016, והסתכמו ב-254 מיליון דולר. זאת, כתוצאה מירידה כמותית במכירות שגרעה 32 מיליון דולר, ומירידה קלה במחיר הממוצע שהביאה לירידה של מיליון דולר במכירות. שני אלו קוזזו בהשפעה חיובית של שינויים בשער החליפין כלפי הדולר, שתרמה 5 מיליון דולר למכירות הפוספט ומוצריו.

מפעל המגנזיום של כיל

מכירות הדשנים המיוחדים גדלו ב-4.8% ברבעון השלישי של 2017 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2016, והגיעו ל-154 מיליון דולר. זאת, הודות לעלייה כמותית שתרמה 7 מיליון דולר, והיחלשות הדולר שהוסיפה עוד 3 מיליון דולר למכירות. גורמים אלו קוזזו בירידה במחיר, שגרעה 3 מיליון דולר במכירות.

הרווח התפעולי של מגזר המינרליים החיוניים ירד ב-1.2% ברבעון החולף בהשוואה למקביל ב-2016, והסתכם ב-88 מיליון דולר. זאת, כתוצאה מירידה כמותית במכירות, השפעה שלילית של היחלשות הדולר על העלייה בהוצאות הייצור, ועלייה במחיר חומרי הגלם שקוזזה בירידה בעלויות ההובלה.

ההכנסות של מגזר הפתרונות המיוחדים גדלו ב-6.4% ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016, והסתכמו ב-746 מיליון דולר. הגידול בהכנסות נובע מעלייה כמותית שתרמה 32 מיליון דולר; מעליית מחיר שתרמה 4 מיליון דולר; וכן מהיחלשות הדולר כלפי היורו שתרמה 9 מיליון דולר.

הגידול הכמותי החזק בפעילות המגזר נבע מעלייה במגזר מעכבי שריפות יער, על רקע השריפות בקליפורניה ובמערב אירופה; וכן מעלייה בכמויות מעכבי הבעירה מבוססי הברום והתמיסות הצלולות מבוססות הברום. גידולים כמותיים אלו קוזזו חלקית בירידה במכירות חלבוני החלב ליצרני תחליפי חלב אם בסין, כתוצאה משינוי ברגולציה. העלייה במחיר הממוצע של מוצרי המגזר נבעה מעליית מחירי מעכבי הבעירה מבוססי הברום ומעלייה במחיר מעכבי שריפות היער מבוססי הפוספט. 

הרווח התפעולי של מגזר הפתרונות המיוחדים גדל ב-11% ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016, והסתכם ב-190 מיליון דולר. הגידול ברווח התפעולי נובע מעלייה כמותית שתרמה 14 מיליון דולר; מעליית מחיר שהוסיפה 4 מיליון דולר; ומירידה במחיר חומרי הגלם שתרמה 5 מיליון דולר. גורמים אלו קוזזו בהתחזקות היורו כלפי הדולר ובעלייה במחירי התובלה, שגרעו 1 ו-2 מיליון דולר מהרווח התפעולי של החברה.

פעילותה השוטפת של כיל ייצרה עודף של 176 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2017, בהשוואה ל-254 מיליון דולר במקביל ב-2016. הירידה בתזרים המזומנים נובעת מגידול של 67 מיליון דולר באשראי ללקוחות במגזר מעכבי השריפה, ומרישום תשלומי פרישה לעובדים בסכום של 22 מיליון דולר. החוב הפיננסי נטו של כיל ירד ב-4 מיליון דולר בלבד בינואר-ספטמבר 2017, והסתכם ב-3.3 מיליארד דולר. זאת, כתוצאה מתשלום דיווידנדים בסכום של 181 מיליון דולר.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#