קמטק צמחה ב-13% ומחלקת דיווידנד של 5 מיליון דולר

חברת קמטק הציגה הכנסות רבעוניות של 24 מיליון דולר ■ החברה צופה שיפור ברווחיות התפעולית לאור מכירת פעילות המעגלים המודפסים

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

מניית חברת קמטק עולה ב-4.5% בנאסד"ק לאחר שהחברה פירסמה את הדו"חות הכספיים שלה. הכנסות קמטק ברבעון השלישי הסתכמו ב-24 מיליון דולר, עלייה של 13% לעומת הרבעון המקביל. התוצאות אינן כוללות את הכנסות חטיבת המעגלים המודפסים (PCB), אותה מכרה קמטק באחרונה תמורת 32 מיליון דולר. בעקבות המכירה החליטה החברה גם לחלק דיווידנד בהיקף של 4.9 מיליון דולר.

קמטק הציגה ברבעון השלישי רווח נקי חשבונאי (GAAP) של 11.7 מיליון דולר, לעומת 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח החשבונאי כולל הכנסה חד פעמית של 12.5 מיליון דולר אותם קיבלה בגין מכירת החטיבה. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) מפעילות נמשכת הסתכם ב-2.9 מיליון דולר או 8 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 1 מיליון דולר או 3 סנט למניה ברבעון המקביל. בקופת המזומנים של החברה היו בסוף הרבעון השלישי כ-22 מיליון דולר וסכום דומה התקבל בגין המכירה כמה ימים לאחר סוף הרבעון.

רפי עמית, היו"ר והמנכ"ל של קמטק
רפי עמית, היו"ר והמנכ"ל של קמטק

רפי עמית, מנכ"ל קמטק, מסר בהודעה לעיתונות: "החודשים האחרונים היו משמעותיים מאוד בעבור קמטק מבחינה אסטרטגית. השלמנו בהצלחה את מכירת חטיבת ה-PCB שלנו, חתמנו על הסכם פשרה עם רודולף וצימצמנו משמעותית את הוצאות פעילות המדפסות שלנו, FIT. בעקבות פעילויות אלו קמטק הפכה לחברה הממוקדת בבדיקות לתחום המוליכים למחצה, עם הפחתה משמעותית בהוצאות התפעוליות אשר תאפשר לנו להמשיך בצמיחה איתנה ומתמשכת ברווחיות".

"תחזית ההכנסות שלנו לרבעון הרביעי מסמנת המשך צמיחה בהכנסות, המתבססת על מומנטום חזק בשווקים בהם אנו פועלים, ואנו לא רואים כל סימן לעונתיות או האטה בביקוש. אנו מתכוונים לנצל את המומנטום ואת ההזדמנויות אותן אנו מזהים בשווקי הקצה. לאחרונה סיימנו לפתח מספר טכנולוגיות פורצות דרך שיאפשרו לנו להגדיל את היקף שוק היעד שלנו. בנוסף, אנו מצפים כי הם גם יעזרו לנו להגדיל נתח השוק שלנו בתחומי המטרולוגיה והבדיקה", הוסיף עמית.

קמטק צופה כי ההכנסות ברבעון הרביעי יסתכמו ב-24-25 מיליון דולר, וציינה כי ההוצאות התפעוליות צפויות לרדת הודות להתמקדות של קמטק בפעילות אחת. לפי החברה, שיעור הרווח התפעולי המתואם יעמוד על 15% ברבעון הרביעי (לעומת 12.3% ברבעון השלישי), ויהיה שיפור נוסף ב-2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker