חנן מור מכרה 49 דירות בלבד במחצית שנת 2017; תחלק 6 מיליון שקל בדיווידנדים

חברת הנדל"ן מכרה אמנם 49 יחידות דיור בלבד מתחילת השנה לעומת 141 בתקופה המקבילה על רקע תוכנית מחיר למשתכן, אך רשמה שיפור בכל הפרמטרים הכלכליים, בהם גידול ברווח הנקי ל-11.9 מיליון שקל ■ תרכוש את אג"ח החברה בעד 10 מיליון שקל עד סוף השנה הבאה

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנן מורצילום: עופר וקנין
גיא ארז

כמות הדירות הדלה יחסית שמכרה קבוצת חנן מור לא הפריעה לדו"חותיה הכספיים להמשיך להציג צמיחה בהיקף פעילותה – תוך גידול ברווחיה. הקבוצה, שבכיריה מודים כי חוו האטה בפעילות על רקע יציאת המשקיעים מהשוק והמתנת הרוכשים הפוטנציאליים להגרלות מחיר למשתכן, הניבה רווח נקי של 11.9 מיליון שקל במחצית השנה הראשונה של 2017, לעומת רווח של 9.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה. זאת, כשהחברה מיישמת את התקן החשבונאי IFRS15 מאז השנה שעברה, המאפשר לה להכיר בהכנסות באופן שוטף על פני תקופת הביצוע, תוך רישום ההכנסות בהתאם להתקדמות הפרויקטים.

במחצית השנה הראשונה של השנה מכרה החברה 49 יחידות דיור בלבד (10 מהן בפרויקט כפר תבור ו-19 בפרויקט מודיעין א'), לעומת 141 יחידות דיור בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, הכנסותיה בתקופה זו גדלו ב-35% ל-116.7 מיליון שקל, כאשר חלק מינורי מהם הושג, לראשונה, מהשכרת שטחים מסחריים. בזכות מכירת קרקעות בפרויקט כפר תבור, הסתכמו הכנסותיה של חנן מור ב-124.4 מיליון שקל, והרווח הגולמי גדל ב-69% ל-23 מיליון שקל.

החברה נהנתה משערוך חיובי של 5.7 מיליון שקל למרכז המסחרי MORE SHOP אותו היא מקימה בחריש, ורשמה קיטון בהוצאות ההנהלה וכלליות והוצאות המכירה והשיווק. כך, גדל הרווח התפעולי ב-23.2% ל-20.1 מיליון שקל, והרווח הנקי האמיר, כאמור, ל-11.9 מיליון שקל. בזכות הגידול ברווחים, הונה העצמי של חנן מור המשיך לצמוח, והוא מסתכם, נכון לסוף תקופת הדו"ח, ב-122.5 מיליון שקל, לעומת כ-110.8 מיליון שקל בסוף שנת 2016. שווי הנדל"ן להשקעה ונדל"ן להשקעה בהקמה קפץ ל-140 מיליון שקל, לעומת 92 מיליון שקל בסוף השנה שעברה, וזאת בזכות זכיית החברה בשני מכרזי מחיר למשתכן במודיעין ובראשון לציון וסיווג חלק המסחר כנדל"ן להשקעה בהקמה ומהנכס המסחרי BOT SHOP MORE בחריש.

הגידול ברווחים הביא את דירקטוריון החברה להחליט על חלוקת דיווידנד בפעם השנייה השנה, בהיקף של מיליון שקל. בחברה מתעתדים לחלק עוד מיליון שקל במהלך השנה (ובסך הכל 3 מיליון שקל בשנת 2017). הדירקטוריון הצהיר כי הוא מתכוון לחלק בשנה הבאה עוד 4 מיליון שקל בדיווידנדים ב-4 תשלומים. מעבר לכך, החברה החליטה לבצע רכישה עצמית של 4 סדרות האג"ח שלה (סדרות ה'-ח'), בהיקף של עד 10 מיליון שקל עד סוף שנת 2018.

החברה ציינה כי מחירי האג"חים אטרקטיביים ומהווים הזדמנות עסקית ראויה, רכישתם תשפר את תוצאותיה, תאפשר את הגדלת התשואה של בעלי המניות ולא תשפיע עליה לרעה. כמו כן, בחברה בחרו לתגמל את סמנכ"ל הכספים, עמי בשירי, ויעניקו לו ללא תמורה כ-29 אלף אופציות במחיר מימוש של 15.11 שקל לאופציה, השווה למחיר הבסיס של המניה ביום הדיווח. האופציות יבשילו בשלוש מנות, החל מעוד שנתיים.

יו"ר הקבוצה ובעל השליטה בה, חנן מור, ציין כי הפער השלילי בכמות הדירות הנמכרות נרשם בשל ירידה במלאי הדירות למכירה, כאשר בתקופה המקבילה החברה ביצעה מהלכים שיווקיים כדי להקדים את מכירת דירות לנוכח הצפי שתוכנית מחיר למשתכן תגרום להאטה. "עם זאת, במודיעין ובכפר תבור החברה לא מרגישה האטה – ואף נרשמים ביקושים גבוהים מהיעדים שלנו", אמר ל-TheMarker. מור ציין כי החברה לא מורידה את מחירי הדירות שלה, וצופה כי הביקושים יחזרו לגדול לאחר הגרלות מחיר למשתכן.

"הפרויקטים החדשים שלנו במודיעין ובראשל"צ כוללים עירוב שימושים של נדל"ן למגורים ונדל"ן מסחרי ומהווים מימוש של האסטרטגיה העסקית להמשיך ולחזק את הייזום למגורים מחד גיסא ולבנות זרוע מסחרית מניבה שתהווה מנוע צמיחה מאידך גיסא. אנו מעריכים כי תזרים המזומנים משטחים מסחריים קיימים יגיע לכ-35 מיליון שקל בשנה כך שהפורטפוליו הקיים יגיע לשווי של מאות מיליוני שקלים. בהסתכלות קדימה, המשך מסירת דירות והשכרת שטחים מסחריים יובילו לעלייה בתזרימי המזומנים", מסר מור.

חנן מור יוזמת ומשווקת כיום 1,842 יחידות דיור הכוללות 651 יחידות בביצוע, מתוכן 509 יחידות מכורות, לצד בניית 8 מרכזים מסחריים בערים חריש, מודיעין ואריאל בשטח של 35 אלף מ"ר. חלק משטחי המסחר החלו להניב לקבוצה תזרים מזומנים בעקבות מספר חוזים אסטרטגיים שנחתמו לאחרונה, עם שופרסל וקופות החולים מכבי וכללית. לחברה שטחים מסחריים בפרויקטים החדשים בראשון לציון ומודיעין בהיקף של למעלה מ-5.3 אלף מ"ר.

מניית חנן מור, המוחזקת ברובה (75%) על ידי בעלי השליטה מרכזת בממוצע מחזורי מסחר של כ-370 אלף שקל. המניה הגיבה לדו"חות בעלייה של כ-5.7% וטיפסה מתחילת השנה ב-14.8%. שווי החברה עומד על כ-205 מיליון שקל, לאחר זינוק של 190% ב-3 השנים האחרונות, ושל כ-860% ב-5 השנים האחרונות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker