קבוצת אלקו מסכמת את הרבעון השני עם עלייה של 17% בהכנסות – וזינוק ברווח

העלייה בהכנסות וברווחים נובעת, בין היתר, מאיחוד תוצאות גולן טלקום ומגידול משמעותי בפעילות החברה הבת אלקטרה בע"מ ■ אבי ישראלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקו: הצמיחה נובעת משיפור רוחבי בפעילויות הליבה של החברות הבנות בקבוצה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

קבוצת אלקו , שבשליטת גרשון זלקינד, מסכמת עוד רבעון חיובי – בעיקר על רקע התוצאות הטובות של החברה הבת, אלקטרה בע"מ, הפועלת בתחום התשתיות האלקטרו-מכאניות והנדל"ן – והאיחוד של תוצאות גולן טלקום, שהפתיעו לטובה. הכנסות הקבוצה ברבעון השני של 2017 עלו בכ-16.7% לכ-2.27 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.94 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ההכנסות במחצית הראשונה של 2017 עלו בכ-14.8% לכ-4.25 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-3.70 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. במהלך המחצית תרמו החברות הבנות כ-201 מיליון שקל לרווחי אלקו.

אלקטרה צריכה , במבנה הפעילות החדש - ללא רשת אייס אוטו דיפו ופעילות ברי המים ובתוספת Huawei וגולן טלקום - הציגה במחצית עלייה של כ-11.8% בהכנסות לכ-1.34 מיליארד שקל, לצד עלייה של כ-130.3% ברווח הנקי שהסתכם בכ-135.3 מיליון שקל. גולן טלקום אוחדה בתוצאות החברה החל מתחילת הרבעון השני של 2017, ותרמה הכנסות בסך של כ-133 מיליון שקל ורווח תפעולי של כ-21 מיליון שקל ברבעון.

אלקטרה בע"מ – שמנייתה זינקה אתמול ב-5% לאחר פרסום הדו"חות הכספיים - הציגה במחצית הראשונה של השנה גידול של כ-15% בהכנסות לכ-2.9 מיליארד שקל, לצד המשך העלייה בצבר העבודות של הקבוצה, שעלה לכ-10.4 מיליארד שקל. הרווח הנקי במחצית טיפס לכ-85.6 מיליון שקל.

אלקטרה נדל"ן - שפועלת כיום בתחום מקבצי הדיור להשכרה בארה"ב - הציגה במחצית הראשונה לשנת 2017 עלייה בהכנסות לכ-42.7 מיליון שקל, ופעילות מקבצי הדיור הציגה במחצית רווח מגזרי תפעולי לפני מס של כ-33 מיליון שקל. לצד זאת, המשיכה החברה לממש נכסים שאינם תואמים את האסטרטגיה העסקית שלה, בהודו ובקנדה.

אבי ישראלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקו, אמר הדגיש כי הצמיחה נובעת משיפור רוחבי בפעילויות הליבה של כל החברות-הבנות בקבוצה. לדבריו, "אלקטרה בע"מ הציגה גידול משמעותי בהכנסותיה וברווחיה, שנבע מהתקדמות בביצוע פרויקטים משמעותיים של אלקטרה תשתיות ואלקטרה בניה ומאיחוד לראשונה של אלקטרה טכנולוגיות חכמות שרכשה את חברת מגאסון.

"אלקטרה צריכה הציגה אף היא ברבעון ביצועים חזקים ושיפור ניכר ברווחיות, וזאת תחת מבנה הפעילות החדש - ללא רשת אייס אוטו דיפו ופעילות ברי המים ובתוספת הרכישות של  פעילות Huawei וחברת גולן טלקום; ואלקטרה נדל"ן ממשיכה ביישום האסטרטגיה להתמקד בפעילות מקבצי דיור בארה"ב באופן מוצלח, תוך צמצום פעילויות שאינן בליבת הפעילות, לטובת הרחבת פעילות מקבצי הדיור לרבות באמצעות הקרן להשקעות במקבצי דיור בארה"ב, שכבר תורמת לביצועיה תרומה חיובית".

בשורה התחתונה, הרווח הנקי ברבעון השני טיפס בכ-113.8% לכ-77 מיליון שקל (מתוכו כ-35 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לרווח של כ-36 מיליון שקל (מתוכו כ-3 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות). הרווח הנקי במחצית הראשונה, בנטרול רווח מפעילויות שהופסקו, נטו עמד על 121 מיליון שקל, לעומת רווח בנטרול רווח חד פעמי שנבע ממימוש 35% ממניות חברה בסין בסך של 74 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. במקביל לפרסום הדוחות, אישר דירקטוריון החברה חלוקת דיווידנד בסך כ-25 מיליון שקל.

ממאזנה המאוחד של אלקו עולה כי לקבוצה מצבת מזומנים והשקעות לזמן קצר, נכון לסוף יוני 2017, בסכום של כ-931 מיליון שקל, בהשוואה לכ-1.1 מיליארד שקל בסוף שנת 2016. הונה העצמי של הקבוצה עלה ל-1.15 מיליארד שקל (מיוחס לבעלי המניות) – ביחס לשווי שוק של כ-1.9 מיליארד שקל. נכון למועד פרסום הדו"חות, סך החוב הפיננסי נטו של אלקו ברמת הסולו ירד לכ-4 מיליון שקל בלבד, בהשוואה לכ-128 מיליון שקל בתום שנת 2016.

גרשון זלקינד
גרשון זלקינדצילום: אריק ליכטמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום