הרווח הנקי מהפעילות השוטפת של אלוני חץ טיפס ב-31%

ההכנסות של החברה טיפסו ב-5% ברבעון השני, והרווח הנקי נשאר דומה לרווח ברבעון הקודם, אף שהחברה ביצעה שערוכים בסכום נמוך מברבעון המקביל ■ שווי השוק של החברה נושק באחרונה ל-6 מיליארד שקל

אורי תומר
אורי תומר
מגדל אטריום ברמת גן
מגדל אטריום ברמת גןצילום: עופר וקנין

הרווח הנקי מהפעילות השוטפת (FFO) של חברת האחזקות אלוני חץ טיפס ב-31% ברבעון השני ביחס לרבעון המקביל, ל-115 מיליון שקל - כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה שפורסמו אמש (ג').

FFO הוא הנתון המרכזי שמשקף את הרווחיות השוטפת של חברה מסוגה של אלוני חץ, שכן הוא מנטרל מהרווח הנקי את ההשפעות של שערוכים ושל עסקות רכישה ומכירה של נדל"ן וכן תשלומי מסים נדחים.

ההכנסות של החברה גדלו ב-5% ל-353 מיליון שקל, אך הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות צמח בפחות מ-1% ל-164 מיליון שקל. זאת, בעיקר מכיוון שהחברה רשמה ברבעון המקביל רווח של 71 מיליון שקל מהשקעה בניירות ערך לטווח ארוך, בעוד ברבעון השני השנה החברה רשמה רווח של 10 מיליון שקל בלבד בסעיף זה, ומכיוון שההוצאות של החברה, בעיקר הוצאות המימון, צמחו גם הן.

החברה הודיעה גם כי תקדים את חלוקת הדיווידנד המתוכננת לרבעון הרביעי, כך שהיא תחלק לבעלי המניות 89 מיליון שקל ב-13 בספטמבר עבור הרבעונים השלישי והרביעי. באלוני חץ מסבירים כי הקדמת הדיווידנד, שאמור להיות מחולק בהתאם למדיניות הדיווידנד הקבועה של החברה נועדה לאפשר לבעלי המניות ליהנות מהטבות מס.

ההכנסות של אלוני חץ מדמי שכירות וניהול נדל"ן להשקעה צמחו ב-12%, ל-163 מיליון שקל, בזכות הצמיחה בפעילות החברה הבת אמות (60%), שמרכזת את פעילות הנדל"ן להשקעה של הקבוצה בישראל ונסחרת בעצמה בבורסה בתל אביב לפי שווי של 6 מיליארד שקל. אלוני חץ גם ביצעה שערוכים של נדל"ן גם ברבעון השני, אך בסכום נמוך מעט מברבעון המקביל - 59 מיליון שקל לעומת 65 מיליון שקל ברבעון השני של 2016.

חלקה של אלוני חץ ברווחי החברות הכלולות נטו זינק מ-36 מיליון שקל ל-89 מיליון שקל. ההכנסות ממכירת חשמל, באמצעות החברה הבת אנרג'יקס , עלו ב-25%, ל-34 מיליון שקל.

אלוני חץ מחזיקה בעיקר בחברות נדל"ן מניב - אמות הישראלית, חברת PSP השווייצית ו-CARR האמריקאית. בנוסף יש לחברה שותפות בפעילות נדל"ן נוספת בארה"ב והיא משקיעה בקרנות בריטיות בתחום הנדל"ן. פעילות נוספת, שהופכת להיות משמעותית בהדרגה, היא זו של אנרג'יקס (70%), שעוסקת באנרגיה מתחדשת בישראל ובפולין ושגם היא נסחרת בתל אביב, לפי שווי של מיליארד שקל.

הפרישה הגיאוגרפית הרחבה של אלוני חץ והעובדה שהיא מדווחת על פעלותה בשקלים, גרמו לפגיעה ברווח הכולל של החברה. זאת, בעיקר בעקבות היחלשות משמעותית בשער הדולר מול השקל, שגרמה לאלוני חץ לרשום ברבעון הפסד של 76 מיליון שקל מההשקעה בחברה האמריקאית CARR והפסד של 18 מיליון שקל מההשקעה בנכסים בבוסטון, כחלק מהשותפות עם חברת אוקספורד.

מניית אלוני חץ טיפסה ב-20% מתחילת 2017, ואף שהיא ירדה מעט לפני כן, בסוף 2016, היא נמצאת כעת במחיר שיא. שווי השוק של החברה, שבעלי המניות הגדולים בה הם משפחת ורטהיים (20%) ונתן חץ (15%) שמנהל את החברה, נושק באחרונה ל-6 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker