רוח גבית משוק ההון ושערוך נדל"ן הביאו את הראל לרווח של 184 מיליון שקל

הראל חילקה דיווידנד של 257 מיליון שקל במחצית הראשונה ■ לחברה עודף הון בהתאם לתקנות סולבנסי 2 של 1.9 מיליארד שקל

אסא ששון
מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים
מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסיםצילום: פלאש 90

חברת הביטוח הראל , המנוהלת בידי מישל סיבוני ובשליטת יאיר המבורגר, סיכמה את המחצית השנייה של 2017 עם רווח כולל לבעלי המניות של 437 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 42 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. את הרבעון השני החברה סיכמה עם רווח כולל לבעלי המניות של 184 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 28 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. החברה חילקה דיווידנד בגובה של 257 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2017.

העלייה ברווחיות החברה נבעה מכך מהעלייה בריבית לטווח הארוך, מה שאיפשר לחברה להקטין את התחייבויותיה הביטוחיות במגזר חיסכון ארוך הטווח  בסך של 87 מיליון שקל.  החברה גם הכירה בהגדלת הכנסות בגין שיערוך נדל"ן  בסך של 81 מיליון שקל. גם הרוח גבית של שוק ההון תרמה לעלייה בהכנסות. החברה מציינת כי הפחיתה כ- 25 מיליון שקל בגין שווי פעילות קרנות הנאמנות שלה. עודף ההון של הראל ביטוח בהתאם להוראות סולבנסי 2  הוא כ-1.9 מיליארד שקל.

הרווח הכולל בפעילות חיסכון ארוך טווח (ביטוח חיים, פנסיה, גמל והשתלמות) במחצית הראשונה של 2017 הסתכם בכ-346 מיליון שקל לעומת הפסד כולל של כ-109 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל בפעילות חסכון ארוך טווח (ביטוח חיים, פנסיה, גמל והשתלמות) ברבעון השני של 2017 הסתכם בכ-138 מיליון שקל לעומת הפסד כולל של כ-73 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הכולל במגזר ביטוח בריאות במחצית הראשונה של שנת 2017 הסתכם בכ-31 מיליון שקל לעומת רווח כולל של כ-95 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל במגזר ביטוח בריאות, הסתכם בכ-8 מיליון שקל לעומת רווח כולל של כ-68 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון ברווח הכולל נובע בעיקר מהרעה בביטוח הסיעודי בשל גידול בתביעות.

הרווח הכולל של הראל פיננסים במחצית הראשונה של 2017 הסתכם בכ-17 מיליון שקל, בדומה לרווח הכולל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל של הראל פיננסים ברבעון השני של 2017 הסתכם בכ-9 מיליון שקל לעומת הפסד כולל של כמיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הכולל  ברבעון המקביל אשתקד כולל הפרשה בגין ירידת ערך של  שווי פעילות קרנות הנאמנות בסך של כ-25 מיליון שקל לפני מס.

ההכנסות במגזר שוק ההון והשירותים הפיננסים במחצית הראשונה של שנת 2017 הסתכמו בכ-100 מיליון שקל לעומת כ-134 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הסיבה לירידה היא בעיקר קיטון בנכסים המנוהלים בקרנות הנאמנות והתיקים וכן גידול בעלויות בגין אחזקת הנכס המגבה, ותנאי שוק בפעילות תעודות הסל והפיקדון.

ההכנסות במגזר שוק ההון והשירותים הפיננסים ברבעון השני של 2017 הסתכמו בכ-51 מיליון שקל לעומת כ-70 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. קיטון של 27%. הקיטון בהכנסות בתקופת הדו"ח נובע בעיקר מקיטון בנכסים המנוהלים בקרנות הנאמנות והתיקים, וכן מהגידול בעלויות בגין אחזקת הנכס המגבה, ותנאי שוק בפעילות תעודות הסל והפיקדון.

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, אמר היום כי "הראל ממשיכה לשמור על מעמדה המוביל בענף ולהציג איתנות פיננסית גבוהה, אשר באה לידי ביטוי גם בעודפי ההון שמציגה החברה. זאת, בהתאם להוראות המעבר החדשות של סולבנסי 2, מהן עולה, כי עודף ההון של הראל הסתכם ב-5.1 מיליארד שקל או 1.9 מיליארד שקל ללא יישום הוראות המעבר".

סיבוני הוסיף כי "אנו ממשיכים בהטמעת השינוי האסטרטגי שהכרזנו עליו ולפיו אנו מתאימים את עצמנו למציאות הדיגיטלית ושמים את הלקוח במרכז, במטרה להציע לו פתרונות מותאמים אישית, החל משלב המכירה, דרך קבלת המידע והשירות השוטף, הטיפול בתביעות וחידוש חוזי הביטוח. הכל, כדי לספק לו חווית שירות משופרת שמותאמת למציאות הדיגיטלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker