הרווח הנקי של הבינלאומי עלה ב-12% ל-151 מיליון שקל

הבנק השיג תשואה של 8.3% על ההון כתוצאה מגידול בהכנסות מריבית ומירידה בהוצאות להפסדי אשראי ■ הבנק יחלק דיווידנד של 70 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"לית הבנק הבינלאומי, סמדר ברבר-צדיק. בישראל יש רק כ–7,000 מנכ"ליות לעומת כ–40 אלף מנכ"ליםצילום: מוטי מילרוד

הבנק הבינלאומי , המנוהל בידי סמדר ברבר צדיק ונמצא בשליטת צדיק בינו, פירסם הבוקר תוצאות חיוביות לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2017. הבינלאומי רשם ברבעון השני רווח נקי של 151 מיליון שקל — עלייה של 12.7% לעומת הרבעון המקביל ב–2016. הרווח גילם תשואה להון (יחס בין רווח נקי להון עצמי) של 8.3%.

העלייה ברווח נבעה מגידול בהכנסות ריבית, מירידה בהוצאות להפסדי אשראי, וכן מרווח חד־פעמי של 12 מיליון שקל — בעקבות השלמת העסקה למכירת פעילות פיבי שווייץ. במחצית הראשונה של השנה גדל הרווח הנקי של הבינלאומי ב–12.8% לעומת התקופה המקבילה ל–317 מיליון שקל, והתשואה להון הגיעה ל–8.7%.

בעקבות התוצאות יחלק הבינלאומי לבעלי מניותיו דיווידנד של 70 מיליון שקל. בבינלאומי ציינו גם כי ברבעון השלישי של 2017 צפוי הבנק לרשום הכנסות ממסים על שנים קודמות בסך 32 מיליון שקל, לאחר סגירת שומות מס סופיות לשנים קודמות שהוצאו להבינלאומי ביולי 2017.

הכנסות ריבית נטו של הבינלאומי עלו במחצית הראשונה של השנה ב–8% לעומת התקופה המקבילה ל–1.14 מיליארד שקל. הוצאות להפסדי אשראי הסתכמו במחצית הראשונה של השנה ב–87 מיליון שקל, לעומת 25 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

הבנק הבינלאומי אמנם מציג שיפור ביחס יעילות תפעולית, אך עדיין מדובר ביחס יעילות הנמוך במערכת. בסוף יוני 2017 הוא הסתכם ב–69.2%, וב–69.6% בסוף ברבעון השני, לעומת 73.5% במחצית הראשונה של 2016. מניית הבינלאומי רשמה מתחילת השנה את התשואה הגבוהה במערכת של 19%, והבנק נסחר לפי מכפיל הון של 0.85.

ברבר צדיק ציינה עם פרסום הדו"חות כי "תוצאות קבוצת הבינלאומי במחצית הראשונה של השנה משקפות המשך צמיחה בהכנסות, שנובעת, בין היתר, מהמשך גידול בתיק האשראי והפיקדונות. מגמת הירידה בהוצאות, המאפיינת את תוצאות הפעילות זה תקופה ארוכה, בהתאם לתכנון, מביאה לשיפור עקבי ומתמשך ביחס היעילות.

"הבנק הבינלאומי שומר על איתנות פיננסית גבוהה, שבאה לידי ביטוי בעלייה בהלימות ההון, ביחס הנזילות, וביחס המינוף. כל אלה הביאו, בין היתר, להעלאת אופק הדירוג של הבנק באחרונה ל'חיובי'".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker