דו"חות ראשונים לטלרד: למרות עלייה של 20.6% בהכנסות הרבעון השני, הרווחים ירדו

בדו"חותיה הראשונים כחברה ציבורית בת"א, טלרד נהנתה מעלייה חדה בתחום התשתיות בישראל, אך סבלה מקיפאון בתחום שירותי התקשורת ■ החברה הרוויחה כ-1.5 מיליון דולר ברבעון השני לעומת 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל; בראייה חציונית, הרווח הנקי גדל ב-31%

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל טלרד, רן בוקשפן
גיא ארז
גיא ארז

חברת טלרד נטוורקס , שבשליטת קרן פורטיסימו (42%), פרסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2017. אלו הם דו"חותיה הראשונים של טלרד כחברה ציבורית, מאז החלה להיסחר בבורסה בחודש מאי האחרון.

טלרד, הפועלת בתחום התשתיות ותקשורת IT בישראל ומספקת מוצרים, פתרונות ושירותים למפעילי תקשורת ברחבי העולם הציגה אמנם זינוק ברווחיה בחציון הראשון של 2017, אך בבחינת התוצאות ברבעון השני הרווח התפעולי של החברה נחלש, והרווח הנקי התכווץ ב-10.4% ל-1.7 מיליון דולר. זאת, למרות עלייה של 20.6% בהכנסותיה – בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

טלרד לא לבד: לניתוח מפורט של ביצועי ענף התקשורת בבורסה לחצו כאן

ברבעון החולף הכניסה החברה כ-36.1 מיליון דולר, כשהיא נהנית מגידול חד של 46.7% בהכנסותיה מתחום התשתיות ותקשורת IT, ומציגה קיפאון בהכנסותיה מתחום המוצרים. בכך עוקפות ההכנסות בתחום התשתיות את סך ההכנסות מהתחום השני. הגידול בתחום התשתיות הושג הודות לביצוע מספר פרוייקטים גדולים באופן יחסי במקביל, ומגוון רחב של פרוייקטי הגנת סייבר והקמת Data Centers למספר לקוחות היי-טק גדולים. גם בראייה חציונית רושם תחום התשתיות גידול נאה של 37.9%, ואילו תחום המוצרים השיג גידול מינורי בלבד. ההכנסות בחציון הסתכמו ב-67.9 מיליון דולר, גידול של 17.6% בהשוואה לחציון המקביל.

הגידול בהכנסות חלחל גם לרווח הגולמי, שגדל בשיעור נמוך יותר של 7.7% בלבד ברבעון החולף, ושל 10% בחציון. עם זאת, בשל גידול חד פעמי בהוצאות המכירה והשיווק (בשל שילוח חריג במגזר התשתיות, בהיקף של 900 אלף שקל) ירד הרווח התפעולי הרבעוני ב-7.8% ל-2 מיליון דולר, והרווח הנקי ירד ב-10.4% ל-1.7 מיליון דולר. הירידה ברווח התפעולי מיוחסת לתשלום מבוסס מניות שהוענקו בסוף פברואר ובשל היחלשות הדולר. ה-EBITDA של טלרד ברבעון השני הסתכם בכ-3.1 מיליון דולר, בדומה לרבעון המקביל אשתקד.

בראייה חציונית, החברה רושמת עלייה של 25% ברווח התפעולי. זאת, בנטרול הכנסות חד פעמיות ממכירת חובות עבר של חברת נורטל. הרווח הנקי החציוני של החברה, בנטרול הכנסות אלו, גדל ב-31%. ה-EBITDA של החברה במחצית הראשונה של השנה עלה לכ-6.4 מיליון דולר – שיפור של כ-20% בהשוואה לכ-5.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

החברה דיווחה כי ברשותה צבר הזמנות בהיקף של כ-61 מיליון דולר בשני תחומי פעילותה, לעומת כ-53.3 מיליון דולר במועד המקביל אשתקד.

רן בוקשפן, מנכ"ל טלרד נטוורקס: "במחצית הראשונה של 2017 המשיכה טלרד לצמוח בעיקר במגזר תשתיות התקשורת וה-IT, ובעליית צבר ההזמנות, שעמד בסוף המחצית על למעלה מ-60 מיליון דולר. לאחר מועד הדוחות זכינו בכמה מכרזים ופרויקטים שצפויים לתרום לנו הכנסות נוספות של כ-10 מיליון דולר כבר בשלב הראשון, בהם הארכת הסכם מול החשב הכללי של משרד האוצר, עסקה חדשה מול חברת סלולר בישראל, וכן פרויקט לפרישת רשת תקשורת בסנגל".

מניית טלרד מגיבה בירידה של כ-1.5% לדו"חותיה, והיא נסחרת לפי שווי שוק של 330 מיליון שקל. מאז החלה להיסחר בבורסה, עלה שוויה בכ-3.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker