למרות השחיקה ביורו: רבל הצליחה לשפר את הכנסותיה ורווחיה התפעוליים

הרווח התפעולי עלה ב-1% ל-3.8 מיליון יורו ■ לחברה הסכמי מסגרת בסכום כולל של 1.41 מיליארד יורו

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר רבל, שמואל וולודינגר ומנכ"ל רבל, ניר אלימלךצילום: אליהו הרשקוביץ
שלי אפלברג

הרווח הנקי של רבל ירד ברבעון הראשון ב-9% ל-2.1 מיליון יורו, לעומת 2.3 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד, כך מעלים דו"חות החברה. הירידה ברווח נרשמה אף שהכנסות רבל טיפסו ב-13% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עיקר מקור הכנסותיה של רבל מגיע ממכירת  מערכות רכב וחלקים מבניים לרכב שהציגו צמיחה של 4% ו-14.8% בהתאמה.

הירידה בשער היורו ל-4.09 שקלים ברבעון הנוכחי הגדילה את ההוצאות השקליות של רבל ב-405 אלף יורו בהשוואה לרבעון המקביל. השינוי בשער החליפין הוביל לגידול של 15% בעלות המכירות לעומת הרבעון המקביל, שהסתכמה ברבעון הראשון של 2017 ב-41 מיליון יורו. כתוצאה מכך הרווח הגולמי של רבל השתפר רק בכ-5% ל 11.4 מיליון יורו.

בפועל, למרות הגידול בהוצאות המכירה והשיווק ובהוצאות על ביטוח, הובלה ואחסון משלוחים, רבל הצליחה לשפר את הרווח התפעולי שלה בכ-1% לכ-3.8 מיליון יורו.

נכון לסוף מארס 2017, היו לרבל המנוהלת על ידי ניר אלימלך, עמדו הסכמי מסגרת בסכום כולל של 1.41 מיליארד יורו. כ -772 מיליון יורו נוגעים לחלקים מבניים לרכב שהוזמנו ואותם תידרש לספק החברה עד לסוף 2030. כמו כן יש לחברה הסכמים לאספקת מערכות רכב, בסכום כולל של  642 מיליון יורו אותם תידרש לספק עד לשנת 2030. לאחר תקופת הדו"ח זכתה החברה להסכמי מסגרת חדשים לאספקת מוצרים ותבניות בסכום כולל של 135 מיליון יורו.

הדו"ח לא כולל את היקף ההוצאות בהן תידרש אם בכלל רבל לשאת בכל הנוגע לריקול אותו ביצעה חברת Daimler המייצרת את רכבי מרצדס ל-315,958 כלי רכב שהורכבו בין ינואר 2012 לאפריל 2013 בהם מותקנת מערכת בלמים ושסתום אל חזור Check Valve שיוצרו על ידי רביב. טענת הלקוח היה כי קיים פגם בשסתומים אשר השפיע על מערכת הבלמים.

סימן השאלה הגדול בדו"ח קשור להתניות הפיננסיות בהם לא עומדת חברת רבל אירופה בכל הקשור להלוואות אותם לקחה מהבנקים, עובדה שתוביל לגידול של 1% בשיעור הריבית בגין ההלוואה.

תזרים המזומנים של רבל מפעילות שוטפת צמח בחדות מ-932 אלף יורו ברבעון המקביל ל-4.2 מיליון יורו ברבעון הנוכחי. בקופת החברה נותרו 7.7 מיליון יורו כ -11% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד. לחברה התחייבויות שוטפות של 89.6 מיליון יורו - כ-20% יותר מהתקופה המקבילה. לחברה התחייבויות ארוכות טווח של 18.7 מיליון יורו כ 655 יותר מהתקופה המקבילה.  ההון המיוחס בעלי המניות הסתכם ב-67.5  מיליון יורו לעומת 63.7 מיליון יורו בתקפה המקבילה אשתקד.

לדברי יו"ר החברה, שמואל וולודינגר, "עוד לא היה ריקול, הלקוח TI התקין את השסתום לא בסדר. עד כה בוצע ריקול ל-10 מכוניות שכבר נמצאות 5 שנים על הכביש. גם אם ינסו לגלגל על החברה את הנזק, אז קיים ביטוח. החברה לא מכירה בטענות כנגד השסתומים".

עוד ציין וולודינגר לגבי התוצאות של הרבעון הראשון: "אני מאוד מרוצה. מדובר בפתיחה טובה לשנת 2017 למרות השחיקה במטבעות הצלחנו לשפר את מכירתנו, ואת ה-EBIDTA בהשוואה לרבעון המקביל ב-6% ובהשוואה לרבעון הקודם ב-20%. נכון שאנחנו מודאגים משחיקת המטבע. אנחנו מוכרים ב-200 מיליון יורו. החברה ממשיכה לקבל הזמנות בהיקף גבוהה, ולמרות העובדה שיש לה עדיין בעיה תפעולית באתר באלבמה שגורם לה לנזק ממשי, הפסד EBITDA של 600 אלף יורו, המצב נמצא בעדיפות עליונה אצל ההנהלה לטיפול בבעיות התפעוליות באתר, וההנהלה מאמינה שברבעונים הקרובים הבעיה תיפתר. יש שם בעיות בגיוסי כוח אדם, ואנחנו חווים קשיים של מקצועיות, שהובילו לכך שבמוצרים שאנו מספקים קיימת רמת יעילות נמוכה, וכתוצאה מכך העלויות יותר גבוהות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker