גזית גלוב הפסידה 276 מיליון שקל ברבעון הראשון - אך הונה העצמי גדל

ענקית הנדל"ן, שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, סבלה מירידה של 3.2% ב-NOI, בשל התחזקות השקל ■ החברה תחלק דיווידנד בגובה 68 מיליון שקל ■ המניה יורדת במסחר בכ-2.3%

גיא ארז
גיא ארז
חיים כצמן
מנכ"ל גזית גלוב, חיים כצמן צילום: Agaton Strom
גיא ארז
גיא ארז

לאחר שסבלה מקיפאון בגידול בהכנסותיה משכירות וב-NOI (הכנסות תפעוליות נטו של הנכסים) בשנת 2016, ענקית הנדל"ן גזית גלוב רושמת ירידה בנתונים אלו ברבעון הראשון של שנת 2017. הכנסות החברה, שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, הסתכמו ב-698 מיליון שקל, ירידה של 2.2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. במקביל, ה-NOI שלה לתקופה זו נחלש ב-3.2% ל-477 מיליון שקל, וזאת בשל התחזקות השקל. בשקלול הנתון ללא השפעות שער חליפין עלה ה-NOI ב-3.2%.

גזית גלוב פועלת בעזרת חברות בנות באירופה, אמריקה, ישראל וברזיל. החברה נהנתה מעליית ערך הנדל"ן שלה בגובה של 50 מיליון שקל, לעומת גידול של 103 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. התזרים התפעולי מפעילות (FFO כלכלי) קפץ ב-27% ל-174 מיליון שקל. עם זאת, החברה ציינה כי מדובר בנתון חריג, שצפוי להתמתן במהלך השנה. העלייה נרשמה, בין היתר, הודות לצמיחת הפעילות בברזיל, והמיזוג בין חברת הבת אקוויטי וואן ו-רג'ינסי, שנחתם בנובמבר 2016 והושלם ברבעון האחרון.

בשורה התחתונה, החברה רשמה הפסד המיוחס לבעלי מניותיה בגובה של 276 מיליון שקל, בדומה להפסד שנרשם ברבעון המקביל (הפסד שנבע, בין היתר, מהפיאסקו בחברת דורי בניה). מנגד, הונה העצמי של גזית, המיוחס לבעלי המניות, עלה מ-8.2 מיליארד שקל בסוף שנת 2016 ל-9.1 מיליארד שקל בסוף הרבעון הראשון. גידול זה יקל על החברה בשינוי האסטרטגי עליו שהחלה בשנה שעברה. החברה מתעתדת לחזק את רכיב הנדל"ן הפרטי שלה (ולצורך כך הקימה בתחילת החודש חברה בת חדשה, גזית הורייזנס שתשקיע בנכסים מניבים בערים מרכזיות בארה"ב), וכן להוריד את המינוף שלה. כך, רכיב הנדל"ן הפרטי של החברה גדל ל-25% והמינוף (LTV) ירד ל-54%.

במהלך הרבעון הראשון הסתכמו ההשקעות ברכישה, הקמה ופיתוח נכסיה של גזית  בכ-1.1 מיליארד שקל, כשבמקביל החברה מימשה נכסים שאינם נכסי ליבה בכ-412 מיליון שקל.

דורי סגל, סגן יו"ר ומנכ"ל גזית גלוב: "אנו ממשיכים להציג ביצועים מצוינים בכל החברות, פרטיות וציבוריות, אשר מסייעים לנו בהמשך יישום האסטרטגיה העסקית. במהלך הרבעון הראשון לשנת 2017 החברה הציגה FFO כלכלי למניה גבוה  מהרגיל, אשר אנו צופים שיתמתן בהמשך השנה, בהתחשב במכירת המניות בסיום הרבעון והשפעות נוספות של שערי המט"ח."

לאחר פרסום הדו"חות הודיעה החברה כי תחלק בחודש יולי הקרוב דיווידנד בגובה 68.4 מיליון שקל. מניית גזית גלוב נחלשה היום בכ-2.2%, ומשקפת לה שווי של 6.8 מיליארד שקל. מתחילת השנה עלה שווי החברה בכ-7.4%.

דוד גבאי, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז', התייחס לדו"חות החברה: "אנו רואים בחיוב את השלמת המיזוג בין רג'נסי לאקווטי וואן המצביע על יישום מוצלח של האסטרטגיה, ומציף ערך לחברה דרך הורדת מינוף וגידול ברכיב הנדל"ן הפרטי. אנו מורידים את מחיר היעד מ-43 שקל למניה לכ-42 שקל עקב ירידת ה-NAV הסחיר כתוצאה מירידה בשווי הנכסים הסחירים והתחזקות השקל".

באקסלנס ברוקראז' ממליצים על מניית גזית גלוב ב'קניה', כשמחיר היעד גבוה בכ-20% ממחיר הסגירה של המניה היום. גם ב''ווליו בייס' הורידו את מחיר היעד של המניה מ-45.6 שקל ל-43.7 שקל, וממשיכים להמליץ עליה ב'קניה', כאשר מחיר היעד שלהם גבוה בכ-25% ממחיר הסגירה של המניה היום.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ