עסקת הנדל"ן בצריפין הזניקה את הרווח הרבעוני של גאון - המניה מטפסת ב-7%

בזכות רווח ההון מהעסקה, הרווח הנקי לתקופה הסתכם ב-220 מיליון שקל, פי 13 מברבעון המקביל ■ ההכנסות עלו ב-19%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שטח המפעל של צנורות שנמכר בעסקהצילום: מוטי מילרוד

מניית קבוצת גאון, שבשליטת גאון אחזקות (67%) מזנקת בשעה זו ב-7% בעקבות הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון הראשון של 2017, שפורסמו הבוקר. הדו"חות מצביעים על שיפור במכירות של החברה - וכוללים גם רווח הון משמעותי ממכירת קרקע באזור צריפין, שמזניק את הרווח הנקי של החברה.

לפי הדו"חות, חלה עלייה של 19% במכירות של החברה, שעוסקת בייצור של צינורות וציוד לתשתיות הולכת מים, ל-121 מיליון שקל. בעקבות זאת, ולמרות עלייה גם בעלות המכירות, החברה סיימה את הרבעון הראשון ברווח גולמי של 22 מיליון שקל, עלייה של 31%.

לניתוח מפורט של ביצועי החברות החזקות במשק היכנסו לטבלת הרכב המדד

ואולם, ההשפעה המשמעותית ביותר על השורה התחתונה של הרבעון היא זו של רווח ההון בסך 287 מיליון שקל שרשמה החברה בעקבות מכירת קרקע שהיתה בבעלותה בצריפין  - ושעליה עמד מפעל של החברה - לג'ורג' חורש שבוצעה באוגוסט 2016. ברבעון המקביל רשמה החברה גם כן רווח הון קל, של 14 מיליון שקל, ממכירת קרקע בעכו.

בעקבות רווח ההון הזה, החברה רשמה רווח נקי של 220 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 16 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה תחלק בעקבות רווחי הרבעון הראשון דיווידנד של 52 מיליון שקל.

מניית קבוצת גאון (לשעבר צינורות המזרח התיכון) נמצאת כאמור בשליטה של גאון אחזקות, שבעצמה נשלטת על ידי קרן ויולה (59%). החברה נסחרת לפי שווי של כ-300 מיליון שקל, והיא מדשדשת באחרונה - אך רשמה ב-12 החודשים האחרונים זינוק של 107%, בעיקר בזכות הזינוק של 70% שרשמה ביום שבו נודע על העסקה בצריפין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker