אלקטרה ממשיכה בצמיחה המהירה: ההכנסות קפצו ב-14% בשל רכישת מגאסון

הרווח הנקי ברבעון המיוחס לבעלים סתכם בכ-32 מיליון שקל, המגלם עלייה של כ-40% ביחס לרבעון המקביל, בנטרול רווח חד פעמי ממכירת קרקע ■ צבר העבודות של אלקטרה גדל לכ-10.4 מיליארד שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מצילום: ישראל הדרי
ערן אזרן

אלקטרה, הנמנית על קבוצת אלקו החזקות, הנשלטת על ידי גרשון זלקינד, המשיכה להציג שיעורי צמיחה גבוהים גם ברבעון הראשון של 2017. הכנסות הקבוצה גדלו ברבעון הראשון של 2017 בכ-14% לכ-1.4 מיליארד שקל, וזאת בעיקר בשל המשך הצמיחה במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, שבו החברה מקימה תשתיות אלקטרו מכאניות, וכן על רקע רכישת חברת פתרונות האבטחה מגאסון, שתוצאותיה אוחדו לראשונה.

אלקטרה, שנסחרת לפי שווי של כ-2.8 מיליארד שקל, פועלת בישראל ובחו"ל בחמישה מגזרים עיקריים: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות אחזקה ותחזוקה למבנים; ייזום  נדל"ן; וזכיינות לביצוע תשתיות. בין היתר, החברה יזמה את פרויקט "מידטאון" בתל אביב, ואחראית על פרויקטי תשתיות מרכזים כמו עיר הבה"דים ואנרגיה שאובה מעלה גלבוע.

בשנים האחרונות נהנית אלקטרה נהניתה הגידול בפעילותה. אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים היה תחום התחזוקה למבנים, שבו אלקטרה מספקת שירותים למעליות ולמערכות מיזוג אוויר ותחזוקת מבנים. הכנסות המגזר גדלו ברבעון הראשון של 2017 בכ-18% לעומת הרבעון המקביל לכ-405 מיליון שקל. הגידול בהכנסות נבע, כאמור, מאיחוד של מגאסון, וכן מגידול במרבית הפעילויות במגזר זה. הרווח התפעולי במגזר עלה ברבעון בכ-27% לכ-38 מיליון שקל, בהשוואה לכ-30 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל – המגזר שאחראי למרבית המחזור של אלקטרה - צמחו ההכנסות בכ-10% לכ-947 מיליון שקל. הגידול בהכנסות נבע בעיקר מגידול בהיקפי הפעילות של החברות הבנות - אלקטרה תשתיות ואלקטרה בנייה, שממשיכות ליהנות מתנופת הבנייה בישראל. הרווח התפעולי במגזר הסתכם ברבעון בכ-27 מיליון שקל, בהשוואה לכ-28 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר ייזום הנדל"ן עלו ההכנסות ברבעון הראשון לכ-17 מיליון שקל, בהשוואה לכ-7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות נבע מהכרה בהכנסה לראשונה בפרויקט אכזיב בהתאם לקצב התקדמות הבנייה. הרווח תפעולי במגזר זה הסתכם ברבעון בכ-5 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של כ-21 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הקיטון ברווח נבע מהכרה ברווח שנכלל אשתקד בסך של כ-18.5 מיליון שקל ממכירת זכויות החברה במקרקעין בראשל"צ.

במגזר הזכיינות רשמה החברה ברבעון הראשון לשנת 2017 מחזור הכנסות של כ-3 מיליון שקל, המתייחס בעיקר לפעילות זכיינות בתחום מכוני טיהור שפכים, בדומה למחזור ההכנסות אשתקד. ההפסד התפעולי ברבעון הראשון הסתכם בכ-3 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כמיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה ציין כי "הצמיחה בכל מגזרי הפעילות של קבוצת אלקטרה נובעת מהמשך חיזוק מיצובה המוביל של החברה בשווקים בהם היא פועלת, מהרחבת פעילותנו בחו"ל, וכן מהטמעתן המוצלחת של הפעילויות שרכשנו בשנה האחרונה, ובראשן פעילות הטכנולוגיה המתקדמת של חברת מגאסון. בנוסף, המשכנו להעמיק את פעילותנו בשוק המגורים בו אלקטרה הופכת לשחקנית מרכזית, באופן התואם את האסטרטגיה העסקית הכוללת שלה".

בשורה התחתונה, אלקטרה סיימה את הרבעון הראשון עם רווח נקי של כ-32.1 מיליון שקל (מיוחס לבעלים), לעומת כ-41.6 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות. הירידה ברווח נבעה מכך שברבעון המקביל נכלל גם רווח חד של כ-18.5 מיליון שקל ממכירת קרקע היסטורית בראשל"צ, כאמור. בחברה הדגישו כי בנטרול הכנסה חד פעמית זו היה הרווח הנקי ברבעון אשתקד מסתכם בכ-25.3 מיליון שקל – והרווח ברבעון הראשון 2017 היה משקף עלייה של כ-40%.

נכון לסוף מארס 2017, צבר העבודות של אלקטרה – שהוא פרמטר מרכזי להערכת ביצועי העתיד  - גדל לכ-10.4 מיליארד שקל, לעומת צבר כ-9.8 מיליארד שקל בסוף 2016. ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בכ-844.7 מיליון שקל הון - הרבה מתחת לשווי שבו החברה נסחרת. במהלך הרבעון נרשמה החברה גירעון של 101 מיליון שקל בתזרים מפעילות שוטפת, בעיקר על רקע עלייה בהכנסות לקבל מעבודות בחוזי הקמה ועלייה בהתחייבויות לספקים ולנותני שירותים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker