מכירת דירות ושיערוך נדל"ן העבירו את מירלנד לרווח

התאוששות בכלכלה הרוסית סייעה למירלנד לסיים את הרבעון הראשון עם רווח של 1.3 מיליון דולר, לעומת הפסד של 14.6 מיליון דולר ברבעון המקביל ■ מניית מירלנד קפצה השנה ב-77%, אך החברה נסחרת לפי מכפיל הון של 0.47 בלבד

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פרויקט טריומף בסנט פטרסבורג
פרויקט טריומף בסנט פטרסבורג

לאחר תקופה קשה וסוערת של כשנתיים, שבהן נקלעה למצוקת נזילות עם הפסדים של מאות מיליוני שקלים לבעלי האג"ח הישראלים, השלימה חברת הנדל"ן מירלנד הסדר חוב. כתוצאה ממנו איבדה כלכלית ירושלים את השליטה בה. אתמול, על רקע התייצבות המצב הכלכלי ברוסיה הציגה מירלנד תוצאות עסקיות משופרות לרבעון הראשון של 2017.

מירלנד עברה ברבעון הראשון של 2017 לרווח נקי של 1.3 מיליון דולר, לעומת הפסד של 14.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. השיפור ברווח הנקי נבע מגידול בהיקפי הפעילות, משיערוך חיובי של נדל"ן להשקעה וכן מגידול ב– NOI (הכנסות תפעוליות נטו).

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

מירלנד עוסקת באמצעות חברות בנות ברכישה, ייזום ופיתוח של פרויקטים בתחום הנדל"ן ברוסיה. בפרויקט הדגל של החברה — טריומף בסנט פטרסבורג — יש כ–8,500 יחידות דיור. מתוכן שווקו עד כה כ–40% מיחידות הדיור (3,500 דירות). החברה ממשיכה בהקמה של שלבים נוספים בפרויקט. לחברה יש גם פעילות בתחום הנכסים המניבים ברוסיה.

מניית מירלנד עלתה מתחילת השנה ב–77%, והחברה נסחרת לפי שווי שוק של 242 מיליון שקל, המגלם לה מכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של 0.47 בלבד.

הגידול בההכנסות של מירלנד ברבעון הראשון הסתכם ב–433% לעומת הרבעון המקביל ל–40 מיליון דולר. עיקר הגידול בהכנסות נבע מעלייה בהיקף הדירות שנמסרו בשלב השלישי של פרויקט המגורים בסנט פטרסבורג.

ברבעון הראשון נמסרו 320 דירות בשלב 3 של הפרויקט בסנט פטרסבורג. מספר הדירות המצטבר שנמסרו בשלב 3 בפרויקט סנט פטרסבורג הוא 1,314, ולמעשה כל הדירות נמסרו לרוכשים. מספר הדירות המצטבר שנמסרו בפרויקט עד כה הוא 2,454 דירות.

ההכנסות מהשכרת נכסים ודמי ניהול ברבעון עלו ב–26% ל–8.8 מיליון דולר. העלייה נובעת בעיקר מהתחזקות שער הרובל הרוסי ביחס לדולר ברבעון, ומעלייה קלה בהכנסות משכירות במונחי רובל, בעיקר במרכזים מסחריים. הרווח הגולמי ברבעון צמח ל–8.8 מיליון דולר, לעומת 1.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. השיפור מיוחס בעיקר לגידול בהיקפי הפעילות. ה–NOI ברבעון עלה ב–24% ל–5.7 מיליון דולר. הגידול נבע בעיקר מהשפעות שער חליפין וגידול בהכנסות מהמרכזים המסחריים.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת צמח ברבעון ל–5.5 מיליון דולר, לעומת 2.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. הגידול בתזרים נובע בעיקר מהמעבר לרווח נקי לעומת הפסד שנרשם ברבעון המקביל, וכן ממכירת דירות בפרויקט סנט פטרסבורג, לצד קיטון בתשלומי ריבית לבנקים המממנים ברוסיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker