סייבר ארק פירסמה דו"חות - ורכשה סטארט-אפ אמריקאי ב-42 מיליון דולר

חברת הסייבר הישראלית צמחה ב-26% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016, והציגה הכנסות של 59 מיליון דולר ■ הסטארט-אפ החדש שנרכש לא יתרום השנה הכנסות מהותיות ■ המניה נפלה ב-12% במסחר בנאסד"ק

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מייסד ומנכ"ל סייבר ארק, אודי מוקדי
מייסד ומנכ"ל סייבר ארק, אודי מוקדי צילום: סייבר ארק

חברת סייבר ארק דיווחה אמש על תוצאות הרבעון הראשון – החברה צמחה ב-26% והכנסותיה הסתכמו ב-59 מיליון דולר, לעומת תחזית האנליסטים להכנסות של 57.8 מיליון דולר. עם זאת, תחזיות החברה לרבעון השני ול-2017 כולה היו נמוכות מעט מהתחזיות, והמניה איבדה 6% במסחר המאוחר. במקביל הודיעה החברה על רכישת סטארט-אפ אמריקאי תמורת 42 מיליון דולר במזומן. הסטארט-אפ קונז'ור ((Conjur) פיתח טכנולוגיה לאבטחת הרשאות גישה בסביבת ענן ו-DevOps.

DevOps היא מתודולוגיית פיתוח חדשה שחווה תנופה משמעותית בעולם התוכנה, ומאיצה את השילוב בין פיתוח לתפעול. המטרה היא ליצור סביבה דינמית יותר, שמאפשרת למפתחים לענות לצרכים של הצד התפעולי של החברה, כדי לאפשר לחברה להיות יותר זריזה ותחרותית. "הקצב שבו מפתחים היום אפליקציות גדל משמעותית. DevOps דומה לפס ייצור – כל הזמן עובדים על גרסאות חדשות ומשחררים אותן. ארגונים כמו אמזון ונטפליקס משתנים בקצב מהיר, גם אם הלקוח לא מרגיש את זה. אבל כמו בכל המהפכות בעולם ה-IT, קודם באה הפונקציונאליות ורק אחר כך יכולות האבטחה", מסביר ל-TheMarker מנכ"ל סייבר ארק, אודי מוקדי.

סייבר ארק מתמחה בהגנה מפני מתקפות סייבר מתוחכמות ואיומים מתקדמים. פעילותה מתמקדת בעיקר בבעלי הרשאות פריווילגיות, משתמשים שעבודתם מצריכה הרשאות למקומות חשובים בארגון, ולמעשה מחזיקים ב"מפתחות" למידע רגיש. "הבעיה ב-DevOps, היא שהמפתחים רוצים לרוץ מהר - ולכן אנשי האבטחה איבדו עליהם שליטה. כתוצאה מכך, כבר אין שלב בדרך שבו אנשי האבטחה בודקים את האפליקציה. ארגונים פנו אלינו כדי שננהל את ההרשאות ואת מפתחות ההצפנה גם בפיתוחים האלה. היינו צריכים להחליט אם לפתח בעצמנו או לרכוש. ומצאנו חברה יוצאת מן הכלל, שקמה ונולדה מתוך המהפכה הזו, ומפתחת בעצמה בכלים האלו", הוסיף מוקדי. קונז'ור, שהוקמה ב-2013, ממוקמת בבוסטון - בסמוך למשרדי סייבר ארק. היא מעסיקה כיום כ-20 עובדים, והפעילות שלה לא צפויה לתרום הכנסות מהותיות השנה.

החברה הגדילה את ההוצאות ב-27%

ברבעון הראשון של השנה הגדילה החברה את ההוצאות שלה ב-27%, והן הסתכמו ב-43 מיליון דולר. זאת הסיבה, לצד עלייה בעלות ההכנסות, לכך שהחברה הציגה ירידה ברווח התפעולי החשבונאי (GAAP) – 6 מיליון דולר, לעומת 6.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2016.

הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) עמד על 12.7 מיליון דולר, בהשוואה ל-10.7 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2016. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-10.2 מיליון דולר או 28 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 8.3 מיליון דולר או 23 סנט למניה ברבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 23 סנט למניה. הפער בין הרווח החשבונאי למתואם נובע מהוצאות על תגמול מבוסס מניות (5.2 מיליון דולר), הפחתות בגין נכסים לא מוחשיים (1.1 מיליון דולר), והוצאות הקשורות לרכישות (0.5 מיליון דולר).

החברה צופה כי הכנסותיה השנתיות יסתכמו ב-271-269 מיליון דולר – צמיחה של 24%-25% בהשוואה להכנסות ב-2016; הרווח התפעולי המתואםצפוי לעמוד בטווח של 57-55 מיליון דולר, והרווח הנקי המתואם בטווח 1.22-1.18 דולרים למניה בדילול מלא. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 269 מיליון דולר ולרווח של 1.24 דולרים למניה.

בהתייחסותו לדו"חות, סיפר מוקדי על השינויים בביקושים בשוק: "היתה תקופה של גאות שבה הלקוחות חיפשו במיוחד טכנולוגיות לאיתור התוקף, וקמו מאות סטארטאפים שאמרו שהם יזהו את התוקף. אלא שכיום הלקוחות לוקחים פסק זמן מזה, בין השאר כי הם לא יכולים לעבוד עם כל כך הרבה ספקים, אבל עדיין יש להם ציפייה שהספקים יהיו חדשניים. פה יש לנו יתרון – אנחנו לא סטארטאפ קטן שנותן פתרון נקודתי, ולא חברת ענק שכבר מתקשה להיות חדשנית. אנחנו במקום טוב באמצע.

לגבי השווקים שבלטו ברבעון הראשון אמר מוקדי: "השוק האמריקאי זה השוק הכי בריא שלנו – מכיוון שהלקוחות בשוק הזה הפנימו שעמידה בדרישות הרגולציה לא הופכת את הארגון למאובטח, דבר שבמדינות אחרות טרם הפנימו. בארה"ב מבינים שצריך לחשוב כמו התוקף מבחינת הסיכון והנזק – זה לא שאתה צריך להיזהר ממי שעושה לך את הביקורת. בנוסף, ההכנסות מלקוחות ממשלתיים הוכפלו בהשוואה לרבעון המקביל. ההכנסות מגוונות, לא רק מהממשל האמריקאי, אלא גם באנגליה, סינגפור וניו זילנד. עוד מגזר שההכנסות ממנו יותר מהוכפלו היה זה של חברות הביטוח".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker