אלוט פיספסה את התחזיות - אך אופטימית לגבי המשך השנה

החברה הציגה הכנסות רבעוניות של 18.5 מיליון דולר, ירידה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל ■ הנהלת החברה אישררה את התחזיות השנתיות, שצופות ירידה של 9% בהכנסות

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת אלוט תקשורת מנסה להשתקם לאחר שנתיים קשות, ובהנהלה החדשה מקווים כי יצליחו להוציא את החברה לדרך חדשה. הרבעון הראשון של 2017 לא נראה אמנם מעודד – החברה פיספסה את תחזיות ההכנסות והרווח – אך נכון לעכשיו, ההנהלה עדיין אופטימית לגבי המשך השנה, ובעיקר המחצית השנייה של 2017. לכן ההנהלה גם אישררה את התחזית השנתית.

הכנסות החברה הסתכמו ב-18.5 מיליון דולר, ירידה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016. האנליסטים צפו כי ההכנסות יעמדו על 19.5 מיליון דולר. ההפסד הנקי החשבונאי (GAAP) הסתכם ב-5.1 מיליון דולר, לעומת 4.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי המתואם (Non-GAAP) עמד על 3.6 מיליון דולר או 11 סנט למניה בדילול מלא, לעומת הפסד נקי של 1.8 מיליון דולר או 6 סנט למניה בדילול מלא. תחזית האנליסטים היתה להפסד של 3 סנט למניה. אלוט נסחרת כיום לפי שווי של 157 מיליון דולר, ובקופת המזומנים שלה יש 111 מיליון דולר.

ארז ענתבי, מנכ"ל אלוט

החברה עידכנה כי לראשונה מאז 2015, היחס בין ההזמנות העתידיות שלה לאלו שסיפקה (Book to Bill) הוא גבוה מ-1, וזאת האינדיקציה שלה כי המחצית השנייה של השנה תהיה טובה יותר. התחזיות השנתיות של החברה הן להכנסות של 84-80 מיליון דולר – שמשקפות ירידה של 9% בהכנסות. זאת צפויה להיות השנה השלישית ברציפות שאלוט לא צומחת.

אלוט מתמודדת עם שוק מסורתי - ניתוב וניהול תעבורה ברשתות תקשורת - שנמצא בדעיכה. לכן החברה מנסה לנצל את הגישה שלה לרשתות התקשורת של חברות הטלקום הגדולות בעולם כדי להתמקד במוצרים שייצרו להם ערך מוסף. מוצרים אלו הם בתחום של אנליזה ואבטחת מידע, אך כרגע ההכנסות מהם לא מצליחות לחפות על הירידה בהכנסות מהשוק המסורתי.

המנכ"ל החדש ארז ענתבי נכנס לתפקידו ב-1 בפברואר, והחליף בתפקיד את אנדריי אלפנט. בנובמבר החליט דירקטוריון אלוט על מינויו של אחד ממייסדי החברה, יגאל יעקבי, לתפקיד היו"ר. יעקבי החליף את שרגא כץ, לאחר שבעלי המניות סללו ליו"ר את הדרך החוצה. שלושה שבועות לאחר מכן הודיעה החברה על סיום תפקידו של סמנכ"ל הכספים, שמואל ארבץ, לאחר שנתיים בתפקיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker