הכשרת הישוב עברה להפסד; ירידה בהכנסות רשת רימונים - דו"חות Q3 - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הכשרת הישוב עברה להפסד; ירידה בהכנסות רשת רימונים

תוצאות הקבוצה נפגעו מירידה בהכנסות בנכסים מניבים בשל מכירת שני פארקים לוגיסטיים בפולין, מעיתוי מסירת הדירות בפולין וסיום הפעלה של שני בתי מלון באילת וים המלח

תגובות
עופר נמרודי
ורדי כהנא

הכשרת הישוב עברה ברבעון השלישי של 2016 להפסד של 200 אלף שקל, בהשוואה לרווח של כ-8 מיליון שקל ברבעון המקביל (מיוחס לבעלי המניות). במהלך הרבעון רשמה הקבוצה ירידה משמעותית בהכנסות, שנבעה משילוב של מספר גורמים: מכירת שני פארקים לוגיסטיים בפולין, שהקטינו את ההכנסות השוטפות; ירידה בקצב מסירת הדירות בפרויקטים למגורים בפולין, ונפילה בהכנסות בתי המלון בישראל.

סך הכנסות הקבוצה, שבשליטת עופר נמרודי, הסתכמו ברבעון השלישי בכ-166.4 מיליון שקל, בהשוואה לכ-201.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, כלומר ירידה של 17.4%.

הכנסות הקבוצה בתחום השכרת הנכסים הסתכמו ב-57.4 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של 67 מיליון שקל ברבעון המקביל – ירידה של 14.3%. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר ממכירת שני פארקים לוגיסטיים בפולין, שההכנסות מהם נכללו באופן מלא בתשעת החודשים הראשונים של 2015. החברה הדגישה כי ביתר הנכסים של החברה נשמרה יציבות בדמי השכירות, ובחלקם אף חלה עלייה.

מגזר שני מרכזי שתרם לירידה בהכנסות היה פעילות בתי המלון, במסגתרה מפעילה הכשרתה הישוב את רשת "רימונים". ההכנסות ברבעון עמדו על 85 מיליון שקל, בהשוואה ל-98.2 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015, ירידה של 14%. הירידה נבעה מסיום של שני הסכמי ניהול במלונות בים המלח ובאילת, שנבעו בין היתר מסיום בחוזה השכירות ורצון להתייעל. הפעילות הניבה רווח של 1.4 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של חצי מיליון ברבעון המקביל אשתקד. במלונות זהים, כלומר כאלו שהופעלו במתכונתם המלאה ברבעון הנוכחי וברבעון המקביל, נרשמה עלייה בהכנסות וברווח. בהכשרת הישוב ציינו כי לחברת המלונות מונתה שדרה ניהולית חדשה, שכוללת מנכ"ל וסמנכ"ל כספים, "לגיבוש ויישום אסטרטגיה חדשה, במטרה להביא לשיפור בתוצאות".

ההכנסות מעסקי הבנייה בפולין עמדו ברבעון השלישי על 10.6 מיליון שקל, בהשוואה ל-24 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. יצוין כי הירידה עשויה להיות זמנית, והיא תלויה במועד מסירת הדירות בפרויקטים. נמרודי, שמכהן כמנכ"ל הכשרת הישוב, ציין שתנופת הבנייה בפולין והמכירות נמשכות בקצב יפה, וכן שהבנייה למגורים ברומניה מתקדמת, והחלו לאחרונה "ניצני מכירות".

הפרויקטים של הכשרת הישוב שנמצאים בבנייה בפולין הם "אאורה סקיי", שבו נחתמו הסכמי מכר ל-76 יח"ד מתוך 360 יח"ד, ו"אאורה גדנסק" (שלב ב') שבו נחתמו הסכמים ל-110 יח"ד מתוך 124 יח"ד. שני הפרויקטים שכבר מניבים הכנסות בפולין הם "אאורה פארק" בוילנוב פולין, ו"אאורה גדנסק". בפרויקט ברומניה התקבל בסוף 2015 היתר בניה, אושר מימון עם בנק מלווה והחברה ממשיכה בבניית שלב א', כ- 126 יחידות דיור. יצוין כי בפרויקט "אאורה סקיי" מכירות מוקדמות, בגינן צפוי רווח תפעולי צזרימי (EBITDA) של 65 מיליון זלוטי (שווה בקרוב לשקל), שיוכר בעת השלמת הבניה. פרויקט "אאורה גדנסק" בו בוצע כבר פריסייל של 100%, שיניב EBITDA של 13 אלף זלוטי שיוכר עם השלמת הבנייה

הוצאות המימון התזרימיות של הכשרת הישוב המשיכו להיות גבוהות גם ברבעון והסתכמו בכ-30.6 מיליון שקל. עם זאת, מדובר בירידה לעומת הוצאות מימון של 32.6 מיליון שקל ברבעון המקביל, שירדה בעיקר מגיוןסי האג"ח החדשים שנעשים בריבית נמוכה יותר.

ממאזנה של הכשרת הישוב עולה כי לחברה המזומנים ושווי המזומנים של כ-264.1 מיליון שקל, נכון לסוף הרבעון השלישי של 2016. הונה העצמי הסתכם בכ-1.07 מיליארד שקל, מתוכו כ-689.2 מיליון שקל הון מיוחס לבעלי מניות החברה, בהשוואה לשווי שוק של 621 מיליון שקל.

נמרודי ציין שהכשרת הישוב פועלת לקידום תחומי הליבה המסורתיים, במקביל לפיתוח מנועי צמיחה חדשים – בדגש על תוכניות תמ"א 38. לדבריו, "נמשך פיתוח תחום ההתחדשות העירונית, תחת המותג "הישוב החדש", תחום בעל פוטנציאל רווח משמעותי. פרוייקטים רחבי היקף של החברה במרכז הארץ כמו פרוייקט בני ברק הכולל בית חולים סיעודי גדול ומגדל משרדים, נמצא בהליכי אישור מתקדמים. כמו כן, חלה התקדמות בפרוייקטים לבניית מגדלים אותם מקדמת החברה לאישור על נכסים בבעלותה בתל-אביב: בית מעריב ובית קלקא".

מניית הכשרת הישוב בשנה האחרונה

מניית הכשרת הישוב בשנה האחרונה


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם