אקסלנז הפסידה 3 מיליון שקל הרבעון - אבל צופה שיפור ב-2017 - דו"חות Q3 - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אקסלנז הפסידה 3 מיליון שקל הרבעון - אבל צופה שיפור ב-2017

בנובמבר 2016 קיבלה אקסלנז את אישור ה-FDA לשיווק מבחן נשיפה, שמאבחן את החיידק שהוא הגורם העיקרי לאולקוס בקיבה, בארה"ב במעבדות מרכזיות ■ היקף השוק של כלל הבדיקות לאבחון החיידק בארה"ב מגיע ל-6 מיליון בדיקות בשנה בהיקף של מאות מיליוני דולרים לשנה

תגובות

אחרי שצברה הפסד של 281 מיליון שקל מהיווסדה עשויה חברת אקסלנז לעמוד בפני שינוי לטובה בתוצאותיה הכספיות.

אקסלנז שמפתחת, מייצרת ומשווקת מכשור רפואי לביצוע בדיקות נשיפה לצורך אבחון וניהול מחלות בדרכי העיכול והכבד צופה שכבר ברבעון הראשון של 2017 תתחיל במכירות של המכשיר BreathID Hp Lab System לשוק המעבדות בארה"ב.

מכשיר זה פותח לצורך אבחון החיידק H.Pylori, שהוא הגורם העיקרי לאולקוס בקיבה ובתריסריון בבדיקת נשיפה ובנובמבר 2016 קיבלה אקסלנז את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA ) לשיווק המוצר בארה"ב במעבדות מרכזיות.

מורי  ארקין
מוטי קמחי

המערכת מאפשרת פענוח של 10 בדיקות נשיפה ברצף בסבב אחד באופן אוטומטי וללא התערבות אנושית. אקסלנז מעריכה שקבלת האישור הוא אירוע מהותי ביותר לעסקיה משום ששוק המעבדות הוא השוק המרכזי לאבחון החיידק H.Pylori בבדיקת נשיפה. אקסלנז מעריכה שהיקף השוק של כלל הבדיקות לאבחון החיידק בארה"ב מגיע ל-6 מיליון בדיקות בשנה בהיקף של מאות מיליוני דולרים לשנה.

אקסלנז שבשליטת מורי ארקין (77%) הפסידה 3.2 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2016 , ירידה של 52% בהשוואה להפסד ברבעון המקביל ב-2015

הכנסותיה של אקסלנז שמשווקת בארה"ב את מערכות ה-BreathID למרפאות של רופאים צמחו ב-25% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל ב-2015 והסתכמו ב-4.2 מיליון שקל.

הגידול בהכנסות נבע מעליה של 20% במספר הערכות שנמכרו לשוק המרפאות וגידול של 23% במכירות בארה"ב במונחים כספיים ל-2.1 מיליון שקל. זאת כתוצאה מהחלטת המתחרה העיקרית של החברה בשוק זה להתמקד מעתה ואילך בשוק המעבדות והודעתן של כמה חברות ביטוח ומעבדה מרכזית אחת על הפסקת השיפוי לאבחון החיידק באמצעות בדיקת דם.

מספר הערכות שנמכרו בישראל גדל ב-23% ל-54 אלף ברבעון השלישי של 2016. הרווח הגולמי של אקסלנז ירד ב-13% למרות הגידול בהכנסות והגיע ל-800 אלף שקל שהם 19% מהמחזור לעומת 27% מהמחזור במקביל ב-2015.

הירידה ברווח התפעולי והשחיקה ברווחיות התפעולית נובעים מגידול של 65% בהפחתת נכס בלתי מוחשי ל-666 אלף שקל ברבעון החולף לעומת המקביל ב-2015. ההפסד התפעולי של אקסלנז ירד ב-47% ברבעון השלישי של 2016 לעומת המקביל ב-2015 והסתכם ב-3.1 מיליון שקל כתוצאה מירידה של 60% בהוצאות המחקר והפיתוח ל-1.1 מיליון שקל ברבעון החולף, וכן מירידה של 17% בהוצאות המכירה והשיווק ל-2 מיליון שקל ברבעון החולף ומקבלת החזר הוצאות ב-677 אלף שקל בגין שנים קודמות מה-FDA.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם