ברנד הכפילה את מכירותיה הרבעון - תחלק דיווידנד בפעם השנייה ברציפות - דו"חות Q3 - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ברנד הכפילה את מכירותיה הרבעון - תחלק דיווידנד בפעם השנייה ברציפות

המכירות במגזרי המתכת וההקמות רשמו זינוקים משמעותיים, והחברה רשמה רווח נקי של 5.8 מיליון שקל ■ שווי ברנד הוכפל ב-12 החודשים האחרונים

תגובות

חברת ברנד, העוסקת בעיקר בייצור, עיבוד והרכבה של מוצרי מתכת עברה לרווח נקי של 5.8 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2016, לעומת הפסד של 1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בשל כך, החליט דירקטוריון החברה על חלוקת דיווידנד בהיקף של 1.45 מיליון שקל – בפעם השניה ברציפות. לאחר דו"חות הרבעון השני חילקה החברה דיווידנד בגובה זהה – לראשונה מזה 6 שנים.

המעבר לרווח ברבעון החולף התאפשר בזכות הכפלת מכירותיה של ברנד ברבעון החולף ל-92 מיליון שקל, בשל גידול בפעילות מגזרי המתכת וההקמות: המכירות במגזר המתכות זינקו ב-230% ביחס לרבעון המקביל, לכ-62 מיליון שקל – המהווים כ-67% מסך מכירותיה של החברה.

האנגר

את הגידול במכירות במגזר המתכת מסבירה בחברה בצבר הזמנות לביצוע מתחילת השנה, ושחרור העיכובים לביצוע הזמנות קיימות; במגזר ההקמות נרשם גידול של 480% במכירות החברה, שהסתכמו ב-14 מיליון שקל – 15% מסך מכירותיה; מגזר 'רכב ייעודי ומוצרים יבילים', המהווה 23% מסך המכירות נותר ללא שינוי, ועמד על קרוב ל-22 מיליון שקל, וגם בפעילויותיה האחרות של החברה (5% מסך המכירות) לא נרשם שינוי מהותי.

בשל הכפלת מכירותיה, הרווח הגולמי של ברנד הוכפל פי 2.4, ועמד על 16 מיליון שקל, המווה שיעור רווח גולמי של 17.7% (לעומת שיעור של 10.4% אשתקד). בכך, עברה החברה לרווח מפעולות של כנמעט 9 מיליון שקל, לעומת הפסד מפעולות בסך 1.1 מיליון אשתקד.

חיים ברנד

ברנד רושמת בתשעת החודשים הראשונים של השנה רווח נקי של 20 מיליון שקל, לעומת הפסד של 2.2 מיליון בתקופה המקבילה ב-2015.

צבר ההזמנות של החברה, נכון להיום, הסתכם בכ-276 מיליון שקל לעומת סכום של כ-279 מיליון שקל נכון לסוף 2015. מועדי הסיום המתוכננים של עיקר ההזמנות נפרשים עד וכולל הרבעון הרביעי של 2017. צבר ההזמנות במגזר המתכת נאמד בכ-200 מיליון שקל; צבר ההזמנות במגזר ההקמות נאמד בכ-35.4 מיליון שקל; וצבר ההזמנות במגזר הרכב הייעודי נאמד בכ-40.5 מיליון שקל.

שיעור ההון העצמי הסתכם ברבעון השלישי של 2016 בכ-35.8% מסך המאזן המאוחד בהשוואה לכ-30.8% בסוף שנת 2015.

לאחר הרבעון השלישי התקשרה החברה בהסכם עם בעל המניות הנוסף בחברת הבת פלגז, במסגרתו תרכוש החברה את מניותיו, המהוות 40% מהון המניות של פלגז.  לאחר השלמת העסקה תחזיק החברה בפלגז בבעלות מלאה.

חיים ברנד, מנכ"ל ברנד תעשיות: "אנו מרוצים מתוצאות הרבעון החזקות המעידות על האסטרטגיה ארוכת הטווח של ברנד ועל יכולתה של החברה להשיא ערך לבעלי המניות. התוצאות נובעות ממימוש הסינרגיה בין המגזרים ומצבר ההזמנות של ברנד. במהלך הרבעון האחרון חתמנו על הסכם לרכישת יתרת מניות חברת הבת פלגז מתוך אמונה כי עסקי חברה זו איתנים ויתרמו לגידול ברווח לבעלי המניות, וכן יציפו את הערך הקיים בפעילות חברה זו. אנו מאמינים כי עסקה זו, לצד השלמתה של עסקת כור ימנפו את יכולותיה של ברנד במגזרי המתכת וההקמות".

מתחילת השנה זינקה מניית החברה בלמעלה מ-80%. שווי החברה הוכפל ב-12 החודשים האחרונים, והיא נסחרת כעת לפי שווי של 168 מיליון שקל.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם