הרווח הנקי של שיכון ובינוי זינק ב-35% - בניכוי השפעת הנפקת ADO על רווחי 2015 - דו"חות Q3 - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הרווח הנקי של שיכון ובינוי זינק ב-35% - בניכוי השפעת הנפקת ADO על רווחי 2015

הכנסות הקבוצה גדלו ב-22% ל-1.48 מיליארד שקל ■ הרווח התפעולי ב-47% ל-191 מיליון שקל

תגובות
פרוקיט של חברת שיכון ובינוי: גשר בפורט הרקורט בניגריה

שיכון ובינוי סיכמה את הרבעון השלישי של 2016 עם ירידה של 34% ברווח הנקי שהסתכמה ל -141 מיליון שקל. אך לדברי החברה מקור הירידה הינה בהשפעה החיובית של הנפקת חברת הבת ADO על תוצאות הרבעון השלישי של 2016 אשר השפיעו לטובה בכ-109 מיליון שקל על תוצאות הרבעון השלישי של 2015.

שיכון ובינוי הנשלטת על ידי שרי אריסון, רשמה עלויות מימון גבוהות של 61.1 מיליון שקל ברבעון השלישי לעומת לעומת עלויות מימון נמוכות משמעותית של 4.48 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. בעקבות התוצאות החיוביות החברה הכריזה על חלוקת דיווידנד בסכום כולל של כ-65 מיליון שקל.

סך ההכנסות של הקבוצה גדלו ב-22% ל-1.489 מיליארד שקל ברבעון השני של 2016, לעומת הכנסות כוללות של 1.218 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. פעילות חברות הבנות בקבוצה הובילה לעלייה של 47% ברווח התפעולי ל-191 מיליון שקל ברבעון השלישי.

עיקר העלייה ברווח התפעולי נובעת מגידול בסך של 35 מיליון שקל ברווח התפעולי של מגזר הזכיינות בעיקר בשל רווחי הון שנרשמו ממכירת 49% מהחזקת הקבוצה ביזום פרויקט בתחום אגירה שאובה. העלייה ברווח הגולמי של מגזר זה כתוצאה מתחילת עבודות בפרויקט להקמה ואחזקת כביש בקולומדיה ומגידול של 20 מיליון שקל ברווח התפעולי במגזר יזמות נדל"ן בישראל, וזאת כתוצאה מעליה ברווח הגולמי ברבעון השלישי של השנה בעיקר ממכירה של מגרשים בחיפה וירושלים וגידול של 30 מיליון שקל באיכלוסים.

עוד רשמה הקבוצה עלייה של 14 מיליון שקל ברווח התפעולי ממגזר תשתיות ובנייה בישראל שנובעת משערוך ההשקעה בחברה הקבלנית שמבצעת פרויקט באשלים. מנגד הקבוצה רשמה ירידה של 2 מיליון שקל ברווח התפעולי של מגזר תשתיות ובנייה בחו"ל וירידה של 9 מיליון שקל במגזר סביבה.

יתרת המזומנים שבידי שיכון ובינוי בתום תשעת החודשים הראשונים של השנה עומדת על יותר מ-2 מיליארד שקל. שיכון ובינוי ציינה כי החברה הבת SBI גבתה בניגריה במהלך התקופה כ-114 מיליון דולר ועוד כ-42 מיליון דולר לאחר תאריך המאזן.

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי: "החברה מממשת את אסטרטגיית Go West, ותמשיך במיקוד מאמצי הצמיחה שלה בשווקים באמריקה. במהלך 2016 השלמנו סגירה פיננסית של פרויקט לבניית כביש אגרה ביוסטון טקסס בהיקף כמיליארד דולר וכן ביצענו סגירה פיננסית של פרויקט לבניית כביש אגרה בקולומביה בהיקף של כ- 600 מיליון דולר.

"שני המגה פרויקטים הללו נכנסו לשלב הביצוע. אנו נערכים להעמקת והרחבת הפעילות ביבשת אמריקה ומצפים לתוכנית השקעה משמעותית בתשתיות שתפורסם על ידי הממשל האמריקאי החדש. במקביל, כחלק מהתפיסה האסטרטגית לגיוון הפעילות, מנועי הפעילות של הקבוצה באירופה ממשיכים לצמוח ואנו ערוכים להתמודדות במגה מכרזים קבלניים ובתחומי הזכיינות והאנרגיה במדינות הפעולה".

ירון קריסי, מנכ"ל שיכון ובינוי הוסיף כי "ההישגים המשמעותיים האחרונים, החל מגביית חוב משמעותי בניגריה וחידוש העבודות, לצד ביצוע מגה פרויקטים דוגמת הרכבת הקלה בתל אביב ואגירה שאובה בגלבוע, ובעיקר הסגירה הפיננסית באשלים לצד החלפת השותף והמשך הביצוע בפרויקט - ממחישים את יכולת ההתמודדות המוצלחת של החברה עם פרויקטים מורכבים". 

מניית שיכון ובינוי בשנה החולפת

מניית שיכון ובינוי בשנה החולפת

טל רז, סמנכ"ל הכספים של שיכון ובינוי ציין כי "שוק ההון הישראלי ממשיך להביע את אמונו בחברה. הדבר בא לידי ביטוי, בשיעור היענות גבוה למהלך החלפת איגרות החוב והארכת המח"מ שביצעה החברה ברבעון האחרון. כל אלה מעניקים לנו רוח גבית פיננסית להמשך צמיחת החברה בארץ ובחו"ל. כמו כן, החליט הדירקטוריון על חלוקת דיווידנד בהיקף של 65 מיליון שקל, ובסך הכל החליטה החברה על חלוקת דיבידנד מצטבר של כ-120 מיליון שקל מאז תחילת השנה".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם