הסדר הנושים סידר לאלון רבוע רווח של 185 מ' שקל - דו"חות Q3 - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הסדר הנושים סידר לאלון רבוע רווח של 185 מ' שקל

מוטי בן משה הרוויח "על הנייר" 350 מיליון שקל בתוך שלושה חודשים מהשקעתו בחברה

תגובות
מוטי בן משה
אייל טואג

חברת אלון רבוע כחול שבבעלות מוטי בן משה הרוויחה 185 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2016, לעומת הפסד של 757 מיליון שקל ברבעון המקביל ב–2015. אלון רבוע כחול היא בעלת השליטה בחברת רבוע כחול נדל"ן (54%), בחברת האנרגיה דור אלון (63%) ובחברת כלי הבית והטקסטיל נעמן (78%).

הגורם העיקרי למעבר לרווח הוא רווח של 197 מיליון שקל מעדכון הפרשה להתחייבות הקשורות למגה קמעונאות (חברה בת של אלון רבוע כחול), ובעקבות הסדר נושים נמכרה לחברת יינות ביתן.

הרווח נרשם בעקבות הסדר שאליו הגיעה אלון רבוע כחול עם נאמני מגה בספטמבר, שלפיו תיקח על עצמה את התחייבויותיה של מגה לבנקים בסכום של 300 מיליון שקל, וחוב של 30 מיליון שקל לשתי חברות ביטוח אשראי — כלל והחברה לביטוח סיכוני סחר חוץ — בתמורה להסכמת נאמני מגה כי החוב הנושים של מגה ייפרע במלואם מקופת נאמני מגה.

בעקבות סיום התביעות ההדדיות בין נאמני מגה לאלון רבוע כחול, ביטלה החברה התחייבות לזמן קצר לממן את מגה בסכום של 64 מיליון שקל, וכן התחייבות של 113 מיליון שקל. זאת בגין ערבויות שניתנו למשכירי נדל"ן בסכום של 56 מיליון של, וכן בגין ערבות של 87 מיליון שקל שניתנה לאשראי ספקים. בנוסף, בוטלה הפרשה להתחייבות של 15 מיליון שקל בגין נושים משותפים לאלון רבוע כחול ומגה.

גורם חשוב אחר למעבר לרווח היה חלקה של אלון רבוע כחול ברווחי חברות מוחזקות, שהגיע ל–26 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת הפסד של 523 מיליון שקל שהפסידו חברות אלה לאלון רבוע כחול ברבעון המקביל.

אלון רבוע כחול עומדת להנפיק אג"ח מסדרה ד' בהיקף של עד 650 מיליון שקל, שמיועדת למיחזור החוב הפיננסי של החברה לבעלי האג"ח (280 מיליון שקל) ולבנקים (400 מיליון שקל), הנושא ריבית צמודה של 6%.

לפי הסדר הנושים, רשאים הבנקים ובעלי האג"ח לדרוש את הפירעון המוקדם של חובה של אלון רבוע כחול כלפיהם בתוך שנה — כלומר, בספטמבר 2017 — ולאלון רבוע כחול יש זכות לפירעון מוקדם.

חברת מידרוג קבעה לאלון רבוע כחול דירוג מותנה של Baa1 לאג"ח שתנפיק. לנוכח האי־ודאות בנוגע לסכום שתצליח אלון רבוע כחול לגייס, התחייבה חברת א.א אקסטרא שבבעלות מוטי בן משה להשלים את הפער בין הסכום שתגייס אלון רבוע כחול לבין 650 מיליון שקל. בן משה, שהשקיע בהסדר הנושים 420 מיליון שקל (300 מיליון שקל בהזרמה לתוך החברה, ותשלום של 120 מיליון שקל לבעלי מניותיה של אלון רבוע כחול) רושם רווח על הנייר של 350 מיליון שקל.

דו"ח הסולו של אלון רבוע כחול מגלה שהחוב הפיננסי נטו שלה הוא 769 מיליון שקל, בעוד שווי אזקותיה בדור אלון, רבוע כחול נדל"ן ונעמן מסתכם ב–1.5 מיליארד שקל — כך שהשווי הנכסי הנקי של אלון רבוע כחול הוא 769 מיליון שקל — 349 מיליון שקל יותר משווי השקעתו של בן משה בחברה.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם