רווחי השקעות ושיערוך נדל"ן הקפיצו את הרווח הכולל של מנורה מבטחים - דו"חות Q3 - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רווחי השקעות ושיערוך נדל"ן הקפיצו את הרווח הכולל של מנורה מבטחים

ההכנסות מדמי ניהול ברבעון השלישי של 2016 עלו לכ-20 מיליון שקל

תגובות
יו"ר מנורה מבטחים החזקות, ערן גריפל
גיא חמוי

חברת הביטוח מנורה היא חברת הביטוח האחרונה שפירסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה. החברה, כמו כל חברות הביטוח הגדולות, עברה הרבעון לרווח. החברה סיכמה את הרבעון עם רווח כולל של 72 מיליון שלק לעומת הפסד כולל של 24 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2015. הרווח הכולל בתשעת החודשים של השנה הסתכם ב-57.9 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 122.8 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה.

החברה עברה לרווח בזכות מספר גורמים. הראשון עלייה בדמי ההניהול שהחברה גבתה בעקבות רווחים מהשקעות. בתקופת הדו"ח חלה עלייה בהכנסות מדמי ניהול לעומת התקופה המקבילה אשתקד בסך של כ-20 מיליון שקל.

העלייה בדמי הניהול נובעת מגידול בדמי הניהול בביטוח חיים בסך של כ-11 מיליון שקל, זאת בעיקר, כתוצאה מהעלייה בהיקף הנכסים, מגידול בדמי הניהול בפנסיה ובגמל בסך של כ-22 מיליון שקל, ומנגד מירידה בהכנסות מדמי ניהול בקרנות הנאמנות בסך של כ-13 מיליון שקל.

הגורם השני הוא הפחתת כריות הביטחון בגין העתודות לביטוח חיים בעקבות עלייה בתשואות האג"ח. הגורם השלישי הוא שיערוך נדל"ן שהגדיל את הרווח הכולל לפני מס ב-126 מיליון שקל.

הרווח הכולל מעסקי ביטוח חיים וחסכון ארוך טווח, לפני מסים על ההכנסה, הסתכם בתקופת הדו"ח בכ-126 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של כ-78 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2015. הרווח הכולל מעסקי ביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח, לפני מסים על ההכנסה, הסתכם ברבעון השלישי של השנה בכ-54 מיליון שקל, לעומת הפסד כולל בסך של כ-13 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ההפסד הכולל מעסקי ביטוח כללי, לפני מסים על ההכנסה, הסתכם בתקופת הדו"ח בכ-168 מיליון שקל לעומת רווח כולל בסך של כ-127 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל מעסקי ביטוח כללי, לפני מיסים על ההכנסה, הסתכם ברבעון השלישי של השנה בכ- 5 מיליון שקל לעומת רווח כולל בסך של כ-38 מיליון שקל, ברבעון המקביל אשתקד.

ההפסד הכולל מעסקי ביטוח בריאות, לפני מסים על ההכנסה, הסתכם בתקופת הדוח בכ-7 מיליון שקל, לעומת הפסד כולל בסך של כ- 4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל מעסקי ביטוח בריאות, לפני מיסים על ההכנסה, הסתכם ברבעון השלישי של השנה בכ-24 מיליון שקל, לעומת רווח כולל בסך של כ-9 מיליון שקל, ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הכולל מפעילות אחרת שאינה מיוחסת למגזרי פעילות, לפני מיסים על ההכנסה, הסתכם בתקופת הדוח בכ-133 מיליון שקל לעומת הפסד כולל כאמור בסך של כ-2 מיליון שקל, בתקופה המקבילה אשתקד. השינוי בתוצאות הפעילות האחרת לעומת התקופה המקבילה אשתקד נובע בעיקר מעליית ערך נדל"ן לשימוש עצמי בסך של כ-126 מיליון שקל ומעלייה בהכנסות מהשקעות לעומת התקופה המקבילה אשתקד בסך של כ-26 מיליון שקל.

מניית מנורה מבטחים בשנה האחרונה

מניית מנורה מבטחים בשנה האחרונה


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם