בתמורה ל-12 מיליון שקל - לפידות הגיעה להחזקה של 50% בסאני תקשורת

הכנסות לפידות גדלו ב-15% ל-432 מיליון שקל ■ החברה עברה מהפסד של 6 מיליון שקל לרווח של 27 מיליון שקל ברבעון הנוכחי

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
שלי אפלברג
שלי אפלברג

יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בלפידות החליט לממש את כתבי האופציות אשר ניתנו לו במסגרת הסדר סקיילקס, ובתמורה ל-12 מיליון שקל תעלה החברה בבעלות לפידות לאחזקה של 50% במניות סאני תקשורת (עד לפני שבוע סקיילקס).

לפידות המנוהלת על ידי אמיר תירוש פירסמה היום את תוצאותיה לרבעון השלישי של 2016 והציגה שיפור בשורת הרווח וההכנסות. ברבעון השלישי של 2016 נהנתה לפידות מגידול של 15% בהכנסות שהסתכמו ב- 342 מיליון שקל. כמו כן הצליחה הקבוצה, הפועלת במסחר בינלאומי במוצרי צריכה (טלפונים סלולאריים) וקידוחי נפט ומים, לעבור   לרווח של 27 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2016, לעומת הפסד של 6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מנכ"ל קבוצת לפידות, אמיר תירוש: "אנו מסיימים עוד רבעון עם תוצאות טובות מאוד המשתקפות בעלייה עקבית ומשמעותית בהכנסות וברווחים. פעילות הסחר הבינלאומי שלנו צומחת בשיעורים גבוהים ופעילות הטלפונים והאביזרים הסלולוריים (באמצעות סאני תקשורת) השלימה מהפך מרשים, התייצבה ומייצרת ברבעונים האחרונים EBITDA חיובי משמעותי. לפידות מתמחה ברכישת פעילויות ריאליות ובהשבחתן וכעת, לאחר ייצוב סאני תקשורת, אנו ערוכים מכל הבחינות לביצוע רכישה של פעילות ריאלית נוספת, ככל ונזהה הזדמנות מתאימה, בהיקף משמעותי".

יעקב לוקסנבורג
יעקב לוקסנבורג צילום: מיקי קרצמן

בקופת לפידות נותרו בסוף הרבעון השלישי כ-60 מיליון שקל, 48% פחות מהתקופה המקבילה אשתקד. החברה נהנתה במהלך הרבעון מגידול של 125% בהכנסותיה מהפקת ומכירת נפט שהסתכמו ל-7 מיליון שקל לעומת 3.1 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2015.

אך עיקר הכנסותיה של לפידות נותרו מפעילות מכירת מכשירי סמסונג בישראל על ידי המפיץ סאני תקשורת . ההכנסות ממגזר זה גדלו ב -13% והסתכמו ב-312 מיליון שקל. לפידות אשר נוטה להשקיע את קופת המזומנים שברשותה בניירות ערך הצליחה להניב לעצמה רווח רבעוני של 16.5 מיליון שקל מפעילות זו לעומת רווח של 1.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

תזרים המזומנים של לפידות מפעילות שוטפת היה שלילי, 28 מיליון שקל לעומת תזרים חיובי של 27 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker