לאחר גידול דו ספרתי בשורת הרווח: מטריקס דיווחה על שתי רכישות של חברות בארה"ב

החברה הגדילה את מחזור המכירות ב-17% הרבעון ל-641 מיליון שקל ■ הרווח הנקי זינק ב-54% ל-31 מיליון שקל והרווח התפעולי נהנה מעלייה של 43% ל-47.7 מיליון שקל ■ החברה הודיע על גיוס 200 עובדים נוספים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטריקס
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אנשי חברת מטריקס הגיעו היום (ה') לבורסה לניירות ערך לפתוח את יום המסחר על רקע הדו"חות הכספיים אותם פירסמה החברה לרבעון השלישי של 2016 אשר הצביעו על גידול דו ספרתי בשורת המכירות והרווח.

לאחר שדיווחה כי את הרבעון השלישי של 2016 סיכמה עם רווח נקי של 31 מיליון שקל זינוק של 54% לעומת התקופה המקבילה, חשפה מטריקס שתי רכישות אחרונות אותם ביצעה בארה"ב לאחר תום הרבעון.

חברת הבת האמריקאית של מטריקס Matrix-IFS רכשה את השליטה (60%) בחברת טכנולוגיית המידע Network Infrastructure Technologies בתמורה לתשלום של 6.8 מיליון דולר (התשלום אף עשוי לגדול בכפוף לעמידה ביעדים בעוד כ-2.5 מיליון דולר).

מדובר בחברה הממוקמת בלב האזור הפיננסי של וול סטריט ומעניקה שירותים לסקטור הפיננסי ולסקטור הבריאות באמצעות 80 עובדים. הרכישה השנייה הינה של 56% ממניות חברת STONS -Second TO None Solutions אשר נרכשה על ידי חברת הבת של מטרקיס XTIVIA הפועלת אף היא בארה"ב ומשווקת מוצרי תוכנה של IBM ללקוחות עסקיים ופדרליים.

דירקטוריון מטריקס הסביר בדו"חות כי מרבית מגזרי הפעילות תרמו לגידול של 17% אשר התחולל במחזור המכירות של החברה ברבעון השלישי של 2016 שהסתכם ב-641 מיליון שקל. רווח ה-EBITDA זינק ב-36% והסתכם ב-53.4 מיליון שקל הרבעון והיווה כ-8.3% מההכנסות לעומת 7.2% מההכנסות ברבעון המקביל.

מלבד מגזר שירותי התוכנה בארה"ב אשר היווה כ-10.4% מהמכירות (לעומת 12.7% ברבעון המקביל) והציג ירידה קלה של 0.7% במכירות שהסתכמו ב-68 מיליון, מרבית מגזרי הפעילות הציגו צמיחה נאה ואף דו ספרתית גבוהה. מגזר שיווק ותמיכה במוצרי תוכנה אשר מהווה רק 4.3% ממחזור המכירות של החברה גדל בשיעור של 2.4% ל-28.3 מיליון שקל כתוצאה מעונתיות.

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקסצילום: תומר אפלבאום

מגזר פתרונות ושרותי תוכנה בישראל אשר מגלגל את החלק הארי של הכנסותיה, כ-61.9%, נהנה מצמיחה של 16.4% הרבעון והציג מכירות בסך 400.9 מיליון שקל.

זינוק נאה של 43% במכירות במגזר פתרונות אינטגרציה ותשתיות מחשוב (אשר היווה ברבעון הנוכחי כ-17.7% מסך המכירות) הסתכם ב-116 מיליון שקל.

אך הנתון שמטריקס יכולה להתגאות בו הוא כי כלל המגזרים הציגו גידול נאה בשורת הרווח התפעולי אשר זינק ב-43% ל-47.7 מיליון שקל הרבעון. הרווח התפעולי של מגזר שירותי התוכנה בישראל זינק בכמעט 65% ל-21 מיליון שקל כתוצאה מהגידול בפעילות ומהעונתיות.

הרווח התפעולי של מגזר פתרונות אינטגרציה ותשתיות מחשוב הסתכם ב-4.8 מיליון שקל המצביע על זינוק של כמעט 50% מול הרבעון המקביל אשתקד. גידול של 14.7% נרשם ברווח התפעולי של החברה ממגזר שיווק ותמיכה במוצרי תוכנה. הרווח התפעולי של מגזר הדרכה והטמעה זינק מ-823 אלף שקל ל-4 מיליון שקל. הרווח התפעולי של פתרונות ושרותי תוכנה בארה"ב גדל ב-4% ל-12.4 מיליון שקל.

בנוסף, הכריזה מטריקס בסיכום הרבעון הקודם על גיוס מתוכנן של 200 עובדים חדשים לחברה עד סוף השנה בשל גידול אורגני, כניסה לתחומי פעילות חדשים וזכיה בפרויקטים אסטרטגיים.

מטריקס מעסיקה כיום 7,950 אנשי תוכנה, חומרה, אינטרגרציה והדרכה ומספקת שירותי טכנולוגיה למאות לקוחות בשוק הישראלי בעיקר במגזרי הבנקאות הפיננסים, ההיי-טק והממשל הציבורי.

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס: "אנו מסכמים רבעון עם שיאים חדשים בהכנסות החברה והרווחיות, וכתוצאה ישירה מכך גידול אורגני מהיר במצבת העובדים. עיקר גיוס העובדים בוצע לפעילויות בתחומי הסייבר ואבטחת המידע, לתחומי הפיתוח ובראשם פיתוח בטכנולוגיות Java, full stack וDevOps ומומחים בתחום הענן, ה-BI, Big Data ואנליטיקס.

"עד כה ביצענו עשרות רבות של רכישות בשוק הישראלי והיום אנו מכריזים על שתי רכישות נוספות בארה"ב. אנו מאמינים בפוטנציאל הרב בתחומי פעילותינו בארה"ב ונהנים משיעורי רווחיות גבוהים יחסית בשוק האמריקאי, בין היתר בשל פעילותינו בענפים עם שיעורי רווחיות גבוהה".

גוטמן ציין כי "הודענו על שני מהלכים אסטרטגיים חשובים נוספים: הקמת יחידה ייעודית בתחום האינטרנט של הדברים ועל חתימת הסכם לייצוג גוגל בתחום הענן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker