שיפור בפעילות האזרחית וחוזה גדול בתחום הסייבר מקפיץ את ורינט ב-8.5%

ורינט הציגה ברבעון השני ירידה של 11% בהכנסות ל-264 מיליון דולר, ובשורה התחתונה ירד הרווח הנקי המתואם ב-19% ל-36 מיליון דולר - מעט מעל התחזיות

עמרי זרחוביץ'

חברת ורינט לא הציגה תוצאות מרשימות מתחילת השנה, דבר שבא לידי ביטוי גם בירידה של 25% במחיר המניה. ברבעון השני המשיכה החברה את המגמה של ירידה בהכנסות וברווחים, אך הציגה רווח מעט גדול מהצפוי. מניית ורינט קופצת היום (ה') ב-8.5% בעקבות שיפור בפעילות האזרחית והודעה על חוזה גדול בתחום הסייבר שעשוי להניב הכנסות של 200 מיליון דולר. בשנה האחרונה איבדה ורינט רבע משוויה, והוא עמד לפני תחילת המסחר על 2.1 מיליארד דולר.

הכנסות החברה הסתכמו ב-264 מיליון דולר, ירידה של 11% בהשוואה להכנסות בתקופה המקבילה בשנה שעברה. בחטיבה הביטחונית הציגה החברה ירידה של 28% בהכנסות והן הסתכמו ב-98 מיליון דולר. מנגד, הפעילות האזרחית צמחה ב-3.5% וההכנסות ממנה הסתכמו ב-166 מיליון דולר.

דן בודנר, מנכ"ל ורינט
דן בודנר, מנכ"ל ורינטצילום: מוטי מילרוד

החברה רשמה רווח נקי מתואם (Non-GAAP) של 36 מיליון דולר או 57 סנט למניה בדילול מלא, לעומת רווח של 44 מיליון דולר או 70 סנט למניה ברבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 54 סנט למניה

לפי כללי החשבונאות הנהוגים בארה"ב (GAAP), החברה רשמה הפסד נקי של 11.7 מיליון דולר, לעומת הפסד של 7 מיליון דולר בתקופה המקבילה. שליש מהפער בין הרווח המתואם להפסד החשבונאי נובע מהוצאות על תגמול מבוסס מניות (אופציות לעובדים) בהיקף של 16 מיליון דולר. שאר הפער נובע בעיקרו מהפחתות שונות.

מנכ"ל החברה דן בודנר התייחס לפעילות החברה בתחום הסייבר, שבו פועלת החברה הן בשוק הבטחוני והן בשוק האזרחי: "בתחום מודיעין הסייבר אנו שמחים לדווח על  סימנים ראשונים של שיפור במספר מדינות בשווקים מתעוררים, לרבות מספר חוזים גדולים.

"בנוסף, אני שמח לדווח כי זכינו בפרויקט הממשלתי הגדול ביותר בהיסטוריה של ורינט, שעשוי להגיע ליותר מ-200 מיליון דולר במידה והלקוח יממש את כל השלבים המוגדרים בחוזה. ההזמנות הגדולות בהן זכינו מבטאים את מובילותה של ורינט בתחום מודיעין הסייבר, ואנו מאמינים שנחזור לצמיחה בתחום זה בשנה הבאה", סיכם בודנר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker