שלי אפלברג
שלי אפלברג

משפחת לנדסברג, בעלת השליטה בסנו, יכולה להיות מרוצה: הכנסות סנו גדלו ב-4% ברבעון השני של 2016 לעומת הרבעון המקביל ב-2015, ל-358 מיליון שקל. הרווח הנקי זינק ב-41% לעומת הרבעון המקביל, ל-36.8 מיליון שקל.

מניית החברה מגיבה בחיוב לדו"חות ועולה היום (ד') ב-3.5%, עלייה שמביאה את שווי השוק של החברה ליותר מ-2.1 מיליארד שקל.

דו"חות הרבעון החולף משקפים תהליכי התייעלות פנימיים ושיפורים טכנולוגים שנועדו להוזיל את עלויות הייצור. בנוסף מצביעים הד"חות גם על ירידה בהוצאות ההנהלה והכלליות. עם זאת, השחיקה במחירי המכירה מיתנה את השפעת השיפורים הללו על השורה התחתונה.

החברה, שרק 15% ממניותיה מוחזקות על ידי הציבור, והנשלטת על ידי ברונו ואלכס לנדסברג, דיווחה על גידול בהקף המכירות של מוצרי ניקוי ואחזקת בית, מוצרי טואלטיקה וקוסמטיקה. הגידול במכירות לא הצטמצם לישראל. בשוק הבינלאומי הגדילה סנו את המכירות ב-6%, ומכירותיה בחו"ל הסתכמו ברבעון החולף ב-55.4 מיליון שקל.

עלייה בהיקף הפעילות והוזלה בעלויות הייצור הובילו לגידול שנתי של קרוב ל-10% ברווח הגולמי, שהסתכם ברבעון השני ב-134 מיליון שקל והיווה כ-37% מסך המכירות. זאת בהשוואה להיקף של 35% מהמכירות ברבעון המקביל ב-2015.

עם זאת, סנו הבהירה בדו"חותיה כי מגמת השחיקה במחירי המכירה של המוצרים לאור התחרות החריפה מצד הרשתות הקמעונאיות נמשכת, ואף השפיעה לרעה על הגידול במחזור המכירות ועל רווחיות החברה.

למרות זאת החברה הצליחה להגדיל את הרווח התפעולי, שזינק ברבעון החולף ב-33%  ל-48.7 מיליון שקל, בעיקר בשל השיפור בחטיבת מוצרי הניקוי ואחזקת הבית, שהרווח התפעולי שלה עלה ב-41% ל-28 מיליון שקל, בחטיבת מוצרי הנייר, שהרווח התפעולי שלה זינק ב-600% ל-2.3 מיליון שקל, ובחטיבת מוצרי הטואלטיקה, שהרווח התפעולי שלה עלה גדל ב-60% ל-14 מיליון שקל.

נכון לסוף הרבעון השני מצויים בקופת החברה 365 מיליון שקל, גידול של כ-40 מיליון שקל לעומת סוף הרבעון השני של 2015. תזרים המזומנים שנבע לחברה מפעילותה ברבעון גדל ב-46% ל-37.3 מיליון שקל.

מניית סנו בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker