עמרי זרחוביץ'

חברת סיסקו פירסמה אתמול (ה') את התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי של שנת הכספים של החברה (שנגמרה ביולי). אמנם מה שמשך את תשומת הלב היה בעיקר הקיצוץ בכוח העבודה עליו הודיעה סיסקו - של 7% מעובדיה ברחבי העולם. ואולם, לצד זאת פירסמה סיסקו תוצאות טובות.

הכנסות סיסקו צמחו בשנת הכספים ב-3% והכנסותיה הסתכמו ב-48.7 מיליארד דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-12 מיליארד דולר, עלייה של 7% בהשוואה לרווח הנקי בשנת הכספים הקודמת. בשני הסעיפים עקפה החברה את תחזית האנליסטים.

"הסיבה לצמיחה המואצת יחסית בשורת הרווח הנקי נעוצה בשיפור בשולי הרווח התפעולי, שעמד על 26.1% לעומת שולי רווח תפעולי של 22.4% ברבעון המקביל אשתקד", אמר שמוליק קרפף, אנליסט מניות חו"ל של מערך ייעוץ בהשקעות בלאומי, שקבע על המניה המלצת "קנייה". 

יו"ר סיסקו העולמית ג'ון צ'יימברס בארץצילום: אוליבייה פיטוסי

קרפף הסביר כי "השיפור הוא תוצאה של מעבר למוצרים בעלי שולי רווח גבוהים יותר בשילוב עם המשך קיצוץ רוחבי בעלויות. לשם המחשה, בלטו לחיוב חטיבת האבטחה (security) וחטיבת ה-Wireless שהציגו ברבעון צמיחה של 16% ושל 5%, בהתאמה, לעומת חטיבת ה-Routing שרשמה ירידה של 6% בהכנסות", הוסיף קרפף.

לגבי הקיצוץ בעובדים אמר קרפף כי "הצעד אינו מפתיע וכי זהו חלק מתהליך משמעותי של רה-ארגון בחברה, שבמסגרתו מגדילה החברה את חשיפתה לתחומים בעלי צמיחה מהירה ושולי רווח גבוהים כגון אבטחה, וחיבור מכשירים ועצמים לרשת האינטרנט (Internet of things) וזאת על חשבון תחומי הליבה של החברה כגון ראוטרים וטלפוניה".

קרפף ציין כי במהלך הרבעון הנוכחי תיגמלה סיסקו את בעלי המניות של החברה וחילקה 2.1 מיליארד דולר לבעלי המניות שלה – 1.3 מיליארד דולר באמצעות דיווידנדים ו-800 מיליון דולר באמצעות רכישה עצמית של מניות. לדברי קרפף, במהלך שנת 2016 כולה השיבה החברה סך כולל של 8.7 מיליארד דולר לבעלי מניותיה, המהווה כ-70% מתזרים המזומנים החופשי של החברה. 

בחמש השנים האחרונות הכפילה המניה את מחירה, ומתחילת השנה היא רשמה עלייה של 13% למחיר של 31 דולר, שמשקף לחברה שווי של 155 מיליארד דולר. "למרות שמניית החברה נסחרת כיום בשיא של תשע שנים, היא נותרה זולה יחסית ונסחרת במכפיל רווח חזוי (לסוף שנת 2016) של 13 בלבד עם תשואת דיווידנד נאה של 3.5%. אנו נותרים עם המלצת 'קנייה' על המניה בשל סיכויי ההצלחה של תכנית הרה-ארגון, ההנהלה האיכותית של החברה ומדיניות תגמול נדיבה כלפי בעלי המניות", ציין קרפף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker